Prokletý hvozd

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Legendární Stonebridgské kladivo leží rozlámané kdesi ve spletitých útrobách Černolesa. Bez něj trpaslíci ze Stonebridge ztratili ochranu před dávným zlem, ale jen blázen by riskoval střet s netušenými nástrahami temných hlubin černého lesa. Odvážíš se vydat do jeho samotného srdce a čelit nástrahám, hádankám a smrtelným pastem, které zde na tebe číhají? Čas se krátí! Bez tvé pomoci padne Stonebridge do rukou trolů! Třetí díl série Fighting Fantasy - Prokletý hvozd představuje bránu do světa, v němž se právě ty staneš hrdinou! Ty v knize rozhoduješ, kterou cestou se vydáš, jakým nebezpečím se postavíš a se kterými netvory budeš bojovat. Tvé dobrodružství právě začíná!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322473/proklety-hvozd-2Cw-322473.jpg 3.751
Série

Fighting fantasy 3.

Žánr
Fantasy, Gamebook
Vydáno, Mytago
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Prokletý hvozd

Přidat komentář
Fodder
27. července

Prokletý hvozd byl snad první gamebook, který jsem hrál a ač mě nadchl koncept hratelné knihy, obsah mě fakt dost vyděsil. Kniha je obtížná a verze kterou jsem získal do rukou v sobě měla hromadu chyb. Bylo pak velmi náročné knihu dohrát.

iamjana
15. března

Četla jsem vydání z roku 2016 a musím říct, že to pro mě bylo velké zklamání. Kromě několika chyb v podobě špatných odkazů nebo dokonce odkazu vynechaného byl i celkový zážitek slabší, než u jiných gamebooků.


Zemiakol
04.09.2019

Příběh nic moc, obtížnost cca 5/10. Určitě jsou lepší gamebooky, ale pro začátečníka dobré.

lukaskon
17.03.2018

Třetí díl si vzal na starosti Livingstone. Příběh hvozdu se věnuje pohodářskému lovci, který přijde k dobrodružství jako slepý k houslím. Ukáže se, že trpaslící bytostně potřebují vzácné kladivo, které je ale rozdělené na dvě části a tak musíte hvozdem projít a obě najít. Oproti předchozím knihám vás nečeká žádný děsivý dungeon, ale normální příroda, husté lesy, řeka a samozřejmě odpovídající příšery. Nicméně nenechte se zmást, protože způsob putování se nezměnil a hvozd představuje bludiště s mnoha odbočkami, křižovatkami a slepými stezkami. Pouze je z něj cítit venkovní atmosféra a to knize prospívá.

Správná cesta je opět jen jedna a pokud projdete na konec, aniž byste měli oba kusy kladiva v rukách, víte, že příště to chce postupovat jinak. Platí ale, že oba kusy se dají získat během jediného průchodu lesem. Unikátní v této knize je, že když se vydáte špatnou cestou a během toulky hvozdem kladivo nenajdete, můžete se vrátit zase na záčatek. Sice riskujete smrt, ale když máte štěstí, můžete si dát další kolečko lesem s ponechanými předměty.

Hodnocení příběhu – 40%
Obtížnost – 4/10
Délka – 400 odkazů

pusheko
23.04.2017

Třetí díl nabízí "odpočinkovou formu", kde nebudete mít těžké protivníky a ani jich nebude mnoho, za to je důležité procházet veškeré odbočky a používat kouzelné předměty, které si předem nakoupíte a nebo získáte v dobrodružství. Cílem je nalézt dva kusy jednoho artefaktu. U knihy je skvělé to, že pokud projdete Černolesem bez těchto artefaktů, můžete se vráit úplně na začátek a pokud máte dostatek zlaťáků, nakoupit si klidně veškeré pomůcky a pak prozkoumávat jinou část lesa. Mapa vhodná, ale podmínkou k vítězství tentokrát není potřeba. Díl pro začátečníky.

hanak_v_exilu
25.12.2016

Můj první gamebook. Patří k těm lepším a těžším. Neobsahuje žádné hádanky a logické hříčky, ale správná cesta skrz Prokletý hvozd je spletitější než se zdá. Musíte nakoupit a posbírat potřebné propriety a nikdy nesmíte sejít ze správné cesty. Splnit poslání na první pokus se dá jen čirou náhodou. Kniha teoreticky nabízí druhou šanci, ale omlácený předchozím průchodem lesem jsem při ní vždy bídně zhynul. Moc mi to nevadilo, protože při výherní cestě projdete jen zhruba čtvrtinu lokací, a byla by škoda nebloudit i tím zbytkem.

P.owl
16.11.2016

Gamebook odehrávající se prakticky celý v rozsáhlém hvozdu plném rozličných míst, situací a příšer.
Systém hry je zvláštní v tom, že klade důraz na hromadění kouzelných předmětů během dobrodružství a jejich následném používání ve správných momentech, kdy dochází i ke klíčovým postupům knihy. Pro úspěšné pokoření dobrodružství je však nutné najít 2 důležité předměty.
Výhodou hry je možnost, kdy se před cílem můžete vrátit opět na začátek a projít jinou neprozkoumanou část hvozdu. Proto mne kreslení mapy nepřijde tak důležité, spíše psaní si poznámek.
Většina soubojů nijak nebrzdí volný průběh hry.
Kniha mě nadchla právě z důvodu již výše zmíněných situací, vycházejících z používání různých předmětů. Dokončil jsem ji dokonce i na první pokus.
Šťastné hody kostkou a mnoho zábavy!

Příběh a atmosféra - 8/10, Obtížnost - 4/10