Objetí

Objetí https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179568/bmid_objeti-HoJ-179568.jpg 4 198 45

Fialový ráj série

Violet Edenové se v den jejích sedmnáctých narozenin převrátí život naruby. Je čas, aby zjistila, kým ve skutečnosti je. Její přítel ji zradí. Její nepřítel jí zachrání život. Bude se muset rozhodnout, jak velkou oběť je schopná přinést, čeho se dokáže vzdát pro dar, jenž jí byl přisouzen bez její vůle. Nebezpečně vzrušující a temný příběh Objetí je prvním dílem úspěšné tetralogie o dobru a zlu, o vábení touhy a možnosti volby. Violet se nečekaně ocitá jako ústřední bojovník v odvěké válce mezi padlými anděly a ochránci lidstva. Sama o takovou válku sice nestojí, ale svůj život postavila na dvou pravidlech: neutíkat a nevzdávat se. Stane se z ní Grigori, nebo podlehne vábení temnoty? Projde rituálem objetí, aby navždy zavřela dveře za svým dosavadním životem a vrhla se do neznáma? Na jejím rozhodnutí nezávisí jen její život, ale i osud nic netušícího lidstva.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Práh

Embrace , 2011

janka2000
19.12.2021 5 z 5

Po dlouhé době jsem četla i tuto fantazy knihu, která mě kupodivu velmi bavila. Neotřelé pojetí andělů a poloandělů. Nechyběl ani milostný trojúhelník, který byl spíše pojat jako zakázaná láska a láska a nenenávist. Slabé bylo jen to, že hlavní hrdinka je neobyčejně výjimečná.

EvaSupovic
22.09.2020 5 z 5

Vyhrála jsem oba díly v soutěži a musím říct, že po přečtení prvního dílu, jsem se s chutí pustila do dvojky.

KáčaP.
04.09.2019 5 z 5

Po dlouhé době mě první i druhý díl naproto pohltili. Druhý díl jsem přečetla za den, nevěděla jsem že nebude konec a existuji další díly v angličtině... proč se tohle děje.. chci číst dál a jsem strašně zklamaná. Měli by přeložit vždy od serií všechny díly. Vždy se přeci najde někdo kdo to čte a to mame jako číst jen půl příběhu? Stalo se mi to už po 3.. snažím se dávat si pozor než začnu číst na to aby byly všechny díly, ale občas prostě přehlednu v tom množství co čtu a vybíram co budu číst.. knížka má u mě 1000% ale zklamaní že nemůžu číst dál je obrovský.

teepe
02.03.2019 2 z 5

po seriích zavržený, svůdné atd tohle prostě nešlo... nutila jsem se do čtení, nebavilo mě to...

lailaj
28.01.2018 3 z 5

knuha je docela čtivá, příběh zajímavý, ale ta hlavní hrdinka, to je bída. vůbec mi nepřišla sympatická

LucyBooks
13.01.2018 5 z 5

Jedna z mála knih, která je krásně napsaná s andělskou tématikou :-).

TerezaMondeková
30.11.2017 3 z 5

Kniha se mi líbila. Je to jednoduché a nenáročné, skvělá oddychovka. Rychle a dobře se to čte. Nechybělo napětí, nebezpečí, překvapení, akce... a konec knihy... wow.
P.S. Fénixe jsem si zamilovala!

soltera
30.10.2017 2 z 5

Pre mňa je táto kniha veľkým sklamaním. Nebolo v nej nič nové, čo už som x-krát nečítala v iných knihách o padlých anjeloch a hlavná hrdinka so svojou hlúpou povahou ma vyslovene iritovala

BarkaS
29.08.2017 3 z 5

Docela zajímavý námět, za kterým opět pokulhává pojetí. Představa, že by se tisíce let stará bytost zajímala o pubertální holku, je až směšná. Přesto zábavné, nezatěžující. (Kdybyste někdo chtěli, mají to v Levných knihách za 59.)

janebeauty9860
29.08.2017 4 z 5

Ze začátku jsem měla problém se pořádně začíst, ale po pár kapitolách jsem knížce přišla na chuť a četla jedním dechem.

Panda-_-
26.06.2017 3 z 5

Abych řekla pravdu, kniha je čtivá, ale překlepy v textu byly pro mě vážně mučivé. Rozjetý děj jen zpomalovaly. Ten, kdo to redigoval, by měl dostat dvacet ran na holou, že něco takového pustil.
Ale k ději.
Samozřejmě začátek pro mě byl utrpení. „Ohh, já ho miluju. Ohh, on mě ne. Ohh, tak já začnu chodit s tímhle, aby začal žárlit. Ohh, ale on nežárlí tak, jak jsem si přestavovala. Ohh, už ho nemiluju, ale proto mu zachráním život tím, že zničím ten svůj...“ B-O-Ž-E!
Ale v knize se jako zázrakem našlo i něco smysluplnějšího, než “boj“ hl. hrdinky a to boj padlých andělů – Emigrantů (také označených za „Uprchlíky“, za což asi může slepota) a lidmi s andělskou mocí, kterou jim poskytli andělé – Grigory.
Závěrem.
Kniha byla fajn. Zkrátila mi dlouhatánskou cestu do Loun a zpět a sem tam mě pobavila. Jelikož se považuju za člověka, co rád čte podobné ptákoviny, nebyla jsem až tak zklamaná. Rychle jsem ji přelouskala a nedivila se tomu, že jsem si musela v záchvatu nevím čeho pořídit i druhý díl.
Hodnocení - 5/10.

zuzana1995
23.02.2017 5 z 5

Napínavá a čtivá kniha, těším se na další dil

Xardaxis
27.01.2017 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mě opravdu vtrhla do děje. Zbožňuju tuhle andělskou tématiku a když jsem zjistila, že už mi zbývá jen jeden díl a zbytek bych musela louskat v angličtině, ranilo mě to. I když se často dal děj velmi předvídat a čtenáři spoustu věcí dojde mnohem dřív než hlavní hrdince, párkrát se mi opravdu stalo, že jsem na děj zírala s vytřeštěnýma očima. Osobně hlavní hrdinku naprosto chápu ve vnitřním zmatku z chlapů v jejím životě, když vlastně ani neví, jestli jsou její pocity opravdu její.. No, možná že bych se kvůli téhle snad poprvé v životě i do té anglické verze pustila :-)

Adel13
10.08.2016 4 z 5

První díl mě velice zaujal. Myslela jsem si, že se okamžitě pustím i do druhého, ale bohužel mě docela odradilo a zklamalo, že nejsou přeložené další dva díly do češtiny, kvůli málo čtenářům. Ze začátku se knížka nečetla moc dobře, přece jenom u většiny příběhů bývá první polovina rozkoukávající se, ale druhou půlku jsem přečetla za chvilku. Myslím, že v budoucnu i přes to, že se asi nikdy nedozvím pokračování a jak to celé dopadlo (pokud se neodvážím jít do anglické verzi), sáhnu i po druhém dílu. :-) Knížka je velmi zajímavá dějem a jak se celé věci vyvíjí, a rozhodně nepatří mezi ty, u kterých bych snadno uhádla, co se stane v dalším odstavci. Knížku rozhodně doporučuji. :-)

nicest
09.08.2016 4 z 5

Z počátku mě kniha příliš nebavila. Přišla mi fádní, hlavní hrdinka až moc dětinská, ale nakonec jsem ji přečetla a šlo to rychle. Dlouho jsem čekala na nějakou akci a dočkala jsem se jí až v rámci poslední části knihy. Pro zajímavost, jak se budou osudy Lincolna, Fénixe a Violet vyvíjet, si přečtu i druhý díl. Pokud máte rádi knihy s andělskou tématikou tak doporučuji Prozřetelnost a Proroctví.

sibrinka
06.08.2016 5 z 5

Krásná knížka ale konec mě trošku zklamal jinak super

Babsie
15.06.2016 2 z 5

Od začátku jsem moc nevěděla co od knížky čekat, protože je to přesně ten styl knih co jsem vždycky četla- andělé, upíři, apod. Moc mě to nezaujalo, nelíbilo se mi jak to bylo psané a nacházela jsem v tom spoustu klišé. Co mě ale nejvíc štvalo byla hlavní hrdinka. Byla nerozhodná a neskutečně hloupá. Na jedné stránce se třikrát rozmyslela koho vlastně chce a když se konečně rozhodla stejně šla za tím druhým. Nechápala jsem její myšlenkové pochody. Jo chápu, že byla očarovaná zlým andělem ale stejně nedávala smysl. Že je Felix ten zlej bylo navíc jasný od úplnýho začátku a i někdo kdo young-adult fantasy nikdy nečetl to přece musel čekat. Navíc za celou knihu tam byla snad jediná akce a to když lezla na tu horu(už si to pořádně nepamatuju). To mě docela i zaujalo. Takže nebyla to špatná kniha, a možná kdybych ji četla tak čtyři roky zpátky zaujala by mě. Třeba dám šanci i druhému dílu.

SoniaShadow
14.05.2016 3 z 5

Autorka měla jistě zajímavý originální hlavní námět, ale způsob jakým ho zpracovala, jak to bylo napsáno a některé dialogy... Moc mě to nenadchlo. Nejsem si jistá, jestli si přečtu i druhý díl.

šneki
05.05.2016 3 z 5

Začátek, kdy se nic moc nedělo, byl pro mě kupodivu čtivějši. Ne že bych musela pořád číst dála nemohla se odtrhnout, ale prostě stránky ubíhaly. Když se ale začalo hlavní drama, už jsem byla znuděná a přeskakovala odstavce, ke konci se to trochu vylepšilo.
Chápu že autorka chtěla být originální s novým pojmutím svět Grigori a andělů, přesto to nějak nezafungovalo. Ze Svůdného zla, Sukuby a TMI už jsem si zvykla, ze poloandělé se jmenují nefil a podobně, název byla však věc která mi vadila méně. Ve všech ostatních knížkách to fungovalo, dokonce se to občas dalo skládat i logicky do sebe, ale z tohohle nového pojetí jsem byla prostě zmatená a nelíbilo se mi.
Knížku sk určitě přečtěte jako oddechovku, ale nečekejte moc zajímavou myšlenku, prostě takový průměr.

KnihomolAnn
29.04.2016 4 z 5

Tuhle knihu jsem náhodou našla v levných knihách v totální slevě před Vánoci, někde za 30 korun? :D Kniha je čtivá, během jednoho studeného zimního dne jsem ji přečetla a nezklamala mě. :) Má sice nějaké ty své mouchy, ale přiznejme si to. Ne každá kniha je dokonalá.. :D Rozhodně jedna z nejlepších na téma Andělé. :)

pro dospívající mládež (young adult)

Jessica Shirvington
australská, 1979