Objetí

Objetí https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179568/bmid_objeti-HoJ-179568.jpg 4 198 45

Fialový ráj série

Violet Edenové se v den jejích sedmnáctých narozenin převrátí život naruby. Je čas, aby zjistila, kým ve skutečnosti je. Její přítel ji zradí. Její nepřítel jí zachrání život. Bude se muset rozhodnout, jak velkou oběť je schopná přinést, čeho se dokáže vzdát pro dar, jenž jí byl přisouzen bez její vůle. Nebezpečně vzrušující a temný příběh Objetí je prvním dílem úspěšné tetralogie o dobru a zlu, o vábení touhy a možnosti volby. Violet se nečekaně ocitá jako ústřední bojovník v odvěké válce mezi padlými anděly a ochránci lidstva. Sama o takovou válku sice nestojí, ale svůj život postavila na dvou pravidlech: neutíkat a nevzdávat se. Stane se z ní Grigori, nebo podlehne vábení temnoty? Projde rituálem objetí, aby navždy zavřela dveře za svým dosavadním životem a vrhla se do neznáma? Na jejím rozhodnutí nezávisí jen její život, ale i osud nic netušícího lidstva.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Práh

Embrace , 2011

orangerose
23.03.2016 odpad!

sečteno,podtrženo ,přečteno :D

bavila mně ,jsem zvědavá na 2 díl :)

má jich 5 dílů originálu - z toho známe 2 díly v češtině , a ty 3 díly nevím jestli k nám dorazí :(

stepka3765
12.03.2016 3 z 5

Knížka mě moc nenadchla, proto dávám tři hvězdičky. Pro mě to byl průměr a uvidím, jestli si vůbec přečtu další díl.

Madlenkačte
04.03.2016 3 z 5

Ještě že se ta kniha četla tak rychle, protože jsem se těšila, až jí budu mít přečtenou a začnu číst něco jiného.

lulu28501
28.02.2016 5 z 5

Knížka se mi líbila.

tery3
05.02.2016 3 z 5

Knížka se mi líbila. Je to poprvé, co jsem četla o něčem, kde jsou andělé grigory apod.

pastelka53
21.01.2016 4 z 5

Nezklamala, od začátku člověk věděl na čem je a jak se přibližně děj bude odehrávat.
Klasická zápletka, ale bavilo mě to. Lehce se kniha četla a během dvou dnů jsem se pustila do druhého dílu, snad i ten bude dobrý.

minimonisek
23.08.2015 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, děj mi příjde zajímavý a těším se na další.

Vianescee
11.07.2015 3 z 5

Na knihu jsem byla vyloženě zvědavá a myslím, že jde o takovou průměrnou. Proti hlavní hrdince nic moc nemám, ale Lincoln mi z nějakého důvodu vadil. Ne, že bych byla proti těm tzv. hodným, prostě mi nesedl. Fénixe jsem měla na rozdíl od něj ráda. Pro mě šlo o jednu z mnoha knih o andělech a nephilim, které mám za sebou a nijak z nich nevybočuje. Další díl jsem četla spíše ze zvědavosti ohledně Fénixe. Ta mě neopustila, tak si počkám i na pokračování.

korals
03.05.2015 2 z 5

Krásná oddychovka

ElisR1
03.04.2015 3 z 5

Jelikož jsem moc neočekávala, moje zklamání nebylo tak velké. Převážně jsem se u knihy nudila, ale nebylo to nejhorší.

Dandulka
15.03.2015 5 z 5

Super čtení, pro mě jdou tyhle knížky relaxační. Krásné čtení na večer.

Charley
15.01.2015 4 z 5

Přiznávám, že jsem očekávala, že kniha bude mnohem horší než byla. Kupodivu mě příjemně překvapila, takže doporučuji příznivcům fantasy (ale ne moc starým) :)

--nora--
06.12.2014

knížka byla báječná až do doby kdy tam byla poušť , ale pak... pak to bylo horší:(
doufám že v druhém díle bude Felix,mám ho radši než Linca...

julliette
25.11.2014 5 z 5

OMG- Tak nádherný strhující příběh, no prostě bomba. Fénix se zdá být prima, uklidňoval Violet, pomáhal jí, podporoval ji. Ale jejich vztah se vyvinul hlouběji, než jsem čekala, udivilo mě, že se s ním vyspala, sice tím ublížila Lincolnovi, který byl taky Grigori, a ona se s Fénixovou pomocí Grigorim také stala. Jakých převratů bylo u konce. Violet zjistila, nejen že Fénix jí ovládá emoce, ale i že jeho matka je Lillith-matka temnoty. A že je velkou hrozbou Grigiriům, protože je jednak emigrant-byl vyhoštěn z Edenu, a jednak je anděl temnoty po matce, což Violet netušila. On Violet miluje, ale ona si s city k němu není jistá, sice ale ví, že je tak trochu zamilovaná do Lincolna, ale ví, že to nikam nevede, protože stejně dvojice Grigiriů, kteří si byli přisouzeni, aby se chránili, uzdravovali navzájem a udržovali rovnováhu dobra a zla, se nesmí sblížit, je to zakázané, ale oni se z toho chtějí vyvlíknout, že na jejich vztah půjdou pomalounku polehounku. PS: Už se těším na další díl, protože ten otevřený konec, no prostě už abych přečetla všechny knihy, co jsem si půjčila a mohla letět do knihovny, doufám že brzo, protože moje nedočkavost nemá hranic.

*kika*
06.11.2014 1 z 5

Kniha kterou jsem sla do knihkupectvi vymenit za jinou. Hrozna kravina. Mam nacteno opravdu hodne fantasy tohle patri k tem nejhorsim, bezkonkurencne. Plytky dej, hloupa hlavni hrdinka, nevykreslene postavy, zadnou si nedokazete oblibit. Nuda, sed. Ale hezka obalka :o)

bijin4885
06.11.2014 1 z 5

Jedna hvězda za obálku....Zdlouhavě psaný úvod, rozhárané děcko, pouhé náznaky od toho kamaráda...dál jsem nečetla.
Platonickou láskou a osobní bolestí by kniha o válce andělů začínat neměla.
Nemám ráda tajemno smíchané v reálném světě.

Calzedonka
14.06.2014 3 z 5

Na knihu mám protichůdné názory. Byla zajímavá, měla pontenciál, ale podle mě silně nevyužitý. ‘Vážné’ věci mě nepřesvědčily, abych je brala vážně. Spíše jsem si z toho udělala oddychové letní čtení a když jsem se povznesla nad Violetinu osobnost, tak mě to i bavilo. Druhý díl si určitě přečtu, vždyť léto teprve začíná a já doufám, že druhý díl bude lepší :)

muchomurka
08.06.2014 3 z 5

Celou knížku jsem nedokázala vystát hlavní hrdinku. Sice o sobě říkala, jak se nevzdává a neutíká, ale přišlo mi, že celou knížku prostě jen zavírala oči a utíkala. Byla hrozně rozdvojená, jednou něco řekla či udělala, pak to změnila, pak zase zpátky... Bylo to jak na houpačce.
(Spoilery). A už vůbec jsem nechápala, proč je tak hnusná na Lincolna. Jo, neřekl jí to, měl tajemství, ale měl pro to dobrý důvod. Kdyby nebyla tak strašně umíněná, mohli si to vyříkat. Ale ona se musela chovat jako malé rozmazlené děcko.
Když jsem ale dočetla na konec, kde bylo všechno vysvětleno, celé to napružení ze mě trochu opadlo. Sice Violet pořád nebyla nijak extra sympatická, ale jsem ráda, že se to vyžehlilo mezi ní a Linkem. Hrozně jsem mu fandila a strašně mě štvalo, jak to Vi posílá čím dál víc do háje.
Vysvětlování autorky ohledně andělů a dalšího bylo zmatečné, dělalo mi problém to občas pochytit, nevím, jestli to bylo tak krkolomně napsané, nebo za to může překlad. Ale oceňuji, že vše nebylo jen černé nebo bílé (Fénix).
A super postavy byly i Steph a táta Vi. :-)

Laf
30.04.2014 3 z 5

Napsané to bylo dobře, akorát prostě první polovina mě moc nebavila, jak čtenáře uváděla do děje, ale ve druhé polovině se to konečně rozjelo a bavilo mě to. Čekání se vyplatilo a nakonec jsem jí úplně nezatratila, takže šanci dám i pokračování :)

Desire_Lydon
30.04.2014 2 z 5

Ježiši, to jsem si jednou přečetla zase pořádnou blbost. Začátek vypadal slibně. Čtivé, napínavé a tak to bylo po celou dobu knihy. Sice nic převratného (holka, 16, mrtvá máma, tajemný dárek, kluk, který je jen kamarád...), ale říkala jsem si, že se to rozjede. Pak přijde na řadu Fénix. Rádoby arogantní bad-boy. Jenže na mně působil spíše směšně. Arogantní "bad boy" (sice jen v uvozovkách, protože není na straně zla) je třeba Noah z Prozření Mary Dyerové nebo Adrian z VA, ale tenhle? Citově nevyrovnaný kluk, nervák a hlavně podrazák. Na tom, že je na straně zla, není samo o sobě nic tak hrozného, ale Fénix mi prostě nesedl. Lincolna jsem si taky nijak zvlášť neoblíbila. Violet se mi ze začátku zdála naprosto v pohodě, jenom jsem někdy měla pocit, že jakmila se dostane do pánské společnosti, rapidně se jí snižuje IQ.

Největším mínusem byl bezesporu milostný trojúhelník. Nejdřív miluje jednoho, pak řekne, že ho nenávidí, pak políbí druhého a má výčitky, pak políbí prvního a má ještě větší výčitky, pak nenávidí druhého kvůli tomu, že se s ním zapletla a o několik stránek dál se s ním vyspí, což se pozdě ukáže jako největší chyba jejího života... Ne že bych neměla ráda zamotané příběhy, ale tohle mi vadilo. Ta Violetina nerozhodnost mě někdy dokázala dohánět k šílenství. Samotný andělský příběh nebyl zas tak špatný, ale úplně mně neoslovil. Vidím v tom nějaké mezery. Jsem sice z fantasy literatury zvyklá na všeljaké podivnosti, ale některá fakta nebo situace mně až rozemála. V této sérii raději pokračovat nebudu.

pro dospívající mládež (young adult)

Jessica Shirvington
australská, 1979