Ferdův slabikář

Ferdův slabikář https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27475/ferduv-slabikar-27475.jpg 5 264 48

Průvodcem po slabikáři je postavička Ferdy Mravence, který představuje jednotlivá písmena říkankou a didaktickým vyprávěním ozřejmuje správné návyky při psaní. Velká písmena a množství ilustrací předurčují knížku k prvnímu čtení pro nejmenší.

MilanCFC
23.09.2019 5 z 5

Tato knížka byla v knihovničce u babičky a já vždycky, vždycky když jsem u ní byl, jsem si abecedou listoval a jen pohled na obálku ve mně probouzí vlnu nostalgie :-)

ArwenAragorn
17.06.2019 4 z 5

Tuhle knížku jsem doma neměla a vždycky jsem si ji prohlížela u kamarádky, takže se mi vyobrazení mnoha písmenek ještě dnes vybaví.

Pídoumem
24.03.2019 5 z 5

Jeto naučná kniha pro děti, děti jí mají velice rády. A se smíchem to s nimi čtu.

SSTknihy
15.06.2018 5 z 5

Někdo měl jako oblíbenou Abecedu Josefa Lady, my jsme měli Ferdův slabikář. Vtipné básničky, originální kresby a zábavné pohádky. Kouzelná je například ta o rytíři R a měkkém a tvrdém i/y.

surikata246
08.04.2018 5 z 5

Patřila k nejoblíbenějším knížkám mého dětství a mají ji rádi mé děti i děti mých sourozenců.

Hospodyňka
17.02.2018 5 z 5

Dnes u ní seděly čtyři generace žijící pod naší střechou a všem něco tato kniha předala.

Hoshi
20.04.2017 5 z 5

Ferdův slabikář miluji už od dětství, obzvláště ilustrace, díky kterým jsem knihou mohla listovat stále dokola... Vtipné básničky jsem uměla z paměti, pohádky o písmenkách téměř také:)

MinaHawke
11.04.2017 5 z 5

Moc hezká kniha a malé děti se z ní mohou učit písmenka.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásný, jedinečný příběh. Také jedna z knížek mého dětství.

Hannelle
15.12.2016 5 z 5

Vůně dětství - vtipné básničky a krásné obrázky p. Sekory. Knihy pro nejmenší děti jsou dnes jiné a je to škoda. Vraťte nám Ferdu!

ERRORMAKER
03.12.2016 5 z 5

Jarka jídá jitrnice, jen jí dejte ještě více.

koníček01
24.10.2016 5 z 5

je to krásná knížka ...
a velmi poučná

buccaneerka
19.10.2016 5 z 5

Četla jsem tuto knihu tolikrát, že jsem ji jako dítě uměla zpaměti. :-)

Lucissia
18.10.2016 5 z 5

Dávám do přečtených, i když ji ještě se synem přelouskanou nemáme a dlouho a dlouho v ní listovat budeme. Kouzelná knížka z mého dětství, která je tak ohmataná, že už leckdy nemůžu ani otočit stránku. :-) Byla jednou z prvních, kterou jsem přečetla úplně sama dřív, než jsem šla do školy. Synovi se taky pekelně líbí, moc písmenek zatím neumí, ale to není
účel. Hlavní je, že knížka je tak poutavá, listujeme pořád tam a zpátky... Pan Sekora má opravdu dar nádherně a nenapodobitelně kreslit a psát. Dala jsem si jako závazek :-) přečíst se synem všechny jeho knihy. Nádherně se čtou i předčítají. :-)

Trina1
21.08.2016 5 z 5

Ferdův slabikář jsem kdysi četla stále dokola snad tisíckrát. Díky němu jsem uměla naprosto plynule číst ještě před nástupem do školy. Dodnes umím nazpaměť říkanky téměř ke všem písmenům. Dnes jsem si knížku přečetla znovu v rámci čtenářské výzvy v kategorii Oblíbená kniha tvého dětství.

JackieDecker
19.08.2016 5 z 5

Tahle knížka si ode mně něco vytrpěla. I když už jsem uměla číst, četla jsem ji stále dokola :D Ano, je to již mnoho let. Ale že už mojí rukou prošlo mnoho slabikářů, žádný neměl svým zpracováním, právě na tento. Kdybych ho v mládí tolik nežmoulala a neotevírala, mohly se dnes i mé děti těšit z jeho dokonalosti. Vím, že dneska už Ferda mravenec zdaleka tolik nefrčí, ale pro mně je i on jedním ze symbolů československého národa. A tento slabikář je takovou rvní cestou pro děti, dát se tou správnou cestou v učení. Pokud některá knihapřipravila podhoubí pro moji čtenářskou plíseň, pak to byla právě tahle a já si jí velmi vážím

Modrina
02.09.2014 5 z 5

Tuhle knížku jsem milovala, ač už jsem číst uměla. A stejně ji milovaly moje děti. Vnoučata ještě nemám, ale věřím, že se jim to taky bude líbit. :)

Merlinit
28.03.2014 5 z 5

Bylo mi pět let, když jsem se na téhle knížce naučila číst a dnes ji prohlížíme s vnoučkem.

moonchild
07.03.2014 5 z 5

Kniha mi pomáhala naučit se číst a psát.

dark.ma93
19.02.2014 3 z 5

Další z oblíbených, líbily se mi ty příběhy o písmenkách :)