Ferda v mraveništi

Ferda v mraveništi https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435291/bmid_ferda-v-mravenisti-KAb-435291.jpg 5 99 15

V dalších dobrodružstvích se sympatický všeuměl Ferda po ztroskotání lodi vrací do rodného mraveniště. Okamžitě se tam vrhá do vymýšlení všelijakých zlepšováků, ať už při lovu divokých mšic nebo čištění chodeb. Ale ouha, mraveniště přepadnou cizí loupežní mravenci! Naštěstí se všechno brzy vysvětlí a příběh končí hromadnou svatbou.... celý text

grizlinka
19.09.2023 5 z 5

Moc pěkná knížka, se synem si znovu připomínám dětství

Hakate
04.09.2022 4 z 5

Tuto knihu jsem jako malá obzvlášť milovala, skvělé ilustrace.

Karcoolka2210
07.06.2022 5 z 5

Ešte aj doma mám knihu o Ferdovi Mravcovi z detstva, ale v škôlke sme čítali túto a bavila aj mňa aj deti. Aj poučná aj vtipná, pekné ilustrácie. Určite odporúčam pre deti.

niknikita
20.01.2022 5 z 5

Mám doma vydání z roku 1947. Je to moje nejohmatanější kniha, která už v naší rodině prošla rukama tří generací /zatím/. Všichni u nás s nadšením poslouchají příběhy z mraveniště a očima hltají kouzelné ilustrace...věřím, že neexistuje nikdo, kdo se s touto nádhernou klasikou nesetkal.

Kontryhelka
05.01.2022 5 z 5

Copak Ferda. Na toho se nedá zapomenout ani po létech. Úžasná a krásně čtivá dětská knížka o mimořádně sympatickém mravenečkovi s červeným šátkem kolem krku. Jeho dobrodružství jsem milovala a všechny knihy měly čestné místo v mé dětské knihovničce. A krásné kresby k tomu. Úžasné čtení a přenesení do dětské říše snů, kde je vše dovoleno.

Luigi1
04.09.2021 5 z 5

No prostě Ferda je Ferda stále pěkné čtení.

Greenfingers
09.09.2020 5 z 5

Zdá se, že Ferda stále frčí, když je opětovně vydáván od roku 1938. Ale vůbec se tomu nedivím. Je to přece klasika!

Sarajana
19.07.2018 5 z 5

Krásná dětská kniha.

Hotovson
28.05.2018 5 z 5

Shodou okolností babi řešila mšice na růžích :)

Tak jsem jí poradil slunéčko sedmitečné (tu mrchu nevděčnou) a že mravenci si je pěstujou - ty mšice. Tak snad růže vykvetou, mravence tam nemáme.

Briv
10.01.2016 5 z 5

Musím přiznat, že tuto knížku jsem měla moc ráda a to i přesto, že jsem jako malá neměla ráda hmyz - ale ty ilustrace mě dostaly a dokázaly mě vtáhnout do příběhu. Krásná kniha pro děti.

fantomas 2003
04.02.2014 5 z 5

Líbili se mi všechny díly ferdy mravence, protože tam jsou srandičky.

Viol
04.02.2014 5 z 5

líbili se mi škvrńata a mrnata.

tyzik.cejka
01.06.2013 1 z 5

autor použil do knihy všecko co tam mohlo být i nemohlo a to mi právě vadí

kika 13
11.02.2013 4 z 5

Já opět všem doporučuji.

WEIL
22.06.2011 3 z 5

2. vydání této knihy.

Čte se snadno, pro děti je to zážitek, navíc jim rozvíjí představivost a rozšiřuje jejich slovní zásobu.