Ferda Mravenec

Ferda Mravenec https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33976/ferda-mravenec-33976.jpg 4 550 79

Vyprávění o Ferdovi Mravencovi, Brouku Pytlíkovi, Berušce a dalších kamarádech z hmyzí říše. Pro děti od 6 let.

Romanka89
Romanka89
28.02.2024 5 z 5

Kniha mého dětství, aktuálně jsem ji četla před spaním dceři. Moc hezky se čte a příběhy jsem si upřímně vůbec nepamatovala, tak jsem byla ráda za připomenutí.

JanaK24
JanaK24
04.01.2024 5 z 5

Tuhle jsem našla na půdě u našich. Měla dost poškozený obal, i uvnitř byla trochu potrhaná. Syn ji nechtěl vyhodit, tak jsme si zahráli na doktory a dali ji do "sádry":) Jednotlivé příběhy syna velmi baví, z postav má nejraději Ferdu a Pytlíka, o Berušce říká, že je škaredá:)

RonnieSmithx
RonnieSmithx
11.12.2023 5 z 5

banger!!!!!! první díl knižní série "Muži, kteří nenávidí ženy" - až tak hanebné Beruščino chování bylo - ublížilo Ferdovi.

Naďa2411
Naďa2411
13.11.2023 5 z 5

Vzpomínka na mé dětství, tato kniha měla právem své místo v mé dětské knihovně, nyní připomenuto v aknize. Kdo by neznal pracovitého Ferdu mravence a jeho přátelé. Už jako malá jsem ukňouranou slečnu Berušku neměla ráda. Sekorovy postavičky z říše hmyzu mají do dnes inspiraci i pro maminky na dětský karneval. Díky pane spisovateli za vaše krásné pohádky.

Janizoun
Janizoun
23.07.2023 5 z 5

Musím se přiznat, že tyto příběhy jsem mým už dávno dospělým dětem vůbec nečetla a připomenula jsem si knihu až zde a to díky komentáři. Tak jsem to teď malinko napravila a četla kouzelné příběhy Ferdy Mravence, Brouka Pytlíka a krásné nafrněné Berušky mým mladším dětem až teď. Úžasný hmyzí svět, hmyzí dobrodružství se dětem moc líbilo a určitě se k němu zase někdy vrátíme.

n.ezn.amy
n.ezn.amy
16.07.2023 5 z 5

Nádherné vyprávění příhody Ferdy Mravence, který miluje Berušku a je šikovný, protože umí práci všeho druhu a také všeuměla Brouka Pytlíka. Pro malé děti naprosto ideální kniha k poznání hmyzí říše

Kabuky
Kabuky
12.07.2023 5 z 5

Krásná vzpomínka na dětství.

rafan65
rafan65
01.05.2023 5 z 5

Další úžasná knížka kterou si vnoučata přinesla na čtení před spaním. Brouk Pytlík sklízel nemalé ovace a kolikrát jsem měl pocit že snad ani nebudou spát. Pozoroval jsem jejich reakce a jsem rád že pan Ondřej Sekora tuto krásnou knihu dětem vykouzlil.

Ajinka126
Ajinka126
25.01.2023 5 z 5

Jako malá holka, která ještě neuměla dobře číst, jsem strávila hodiny jen problížením obrázků. Takže jsem byla nesmírně vděčná, když se mnou Ferdu Mravence začal někdo číst.
On už musel být nadšený míň, protože jsme se dlouho, dlouho zastavovali u každého obrázku.
Rozhodně ji pořiďte dětem. Mám na Ferdu a Brouka Pytlíka jen dobré vzpomínky.

etranger
etranger
14.11.2022 4 z 5

Další Sekorova knížka zařazená do našeho večerního čtení. Myslím, že Ferda patří k dětským knihám, které budou i dál oblíbené, protože nevyčpěly, netrčí z nich zastaralý didaktismus. Ferda Mravenec sice není knížka s kdovíjakým příběhem, jedná se spíš o sérii mikropříběhů volně spojených hlavní postavou, ale vzhledem k určení pro nejmenší jde zřejmě o šťastně zvolenou formu.

AlbionFoxyFox
AlbionFoxyFox
13.09.2022 5 z 5

Četla jsem 7měsíční dceři a krásně jsem si užila vzpomínky na dětství. Pěkné obrázky a ideální délka kapitol = ideální volba na večerní chvíle s knihou.

Hakate
Hakate
23.08.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem jako malá obzvlášť milovala, skvělé ilustrace.

Karcoolka2210
Karcoolka2210
14.06.2022 5 z 5

Som rada, že som po tejto knihe siahla, lebo som si pripomenula moje detstvo. Príbehy Ferda Mravca sú zábavné aj náučné a deťom sa veľmi páčia. Určite odporúčam :)

Meda77
Meda77
04.03.2022 5 z 5

O čempak to asi bude? Kdo by z Česka neznal tenhle srandovní hmyz. Vždy když v létě člověk vezme do rukou postřik na hmyz tak se dívá jestli tam není i ten s tím červeným šátkem (nemyslím samozřejmě pionýra).

jerisno
jerisno
03.03.2022 5 z 5

Tuhle milou knížku s nádhernými ilustracemi pana Sekory jsme doma, bohužel, neměli. Vše jsem si ale vynahrazoval u mé tety, která mě měla na starosti, když naši museli do práce. Měl jsem mravence Ferdu rád, ale ještě více popleteného brouka Pytlíka. Šneka jsem se bál a Berušce bych občas s chutí rozhodil krovky.
Když jsem založil vlastní rodinu, knihu jsem domů hned zakoupil, aby moje děti nebyly ošizeny, jako kdysi já. Žádné blízké tety totiž nebyly zrovna k dispozici.
Z vlastní zkušenosti vím, že četba tohoto skvělého příběhu dělá z malých, rozjívených "prevítů" milé a nevinné beránky. Už za to si zaslouží abslolutní hodnocení.

Krchnaida
Krchnaida
13.02.2022

Návrat do dětských let díky tématu čtenářské výzvy.

LunaL.
LunaL.
08.12.2021 4 z 5

Hezká dětská kniha, která nezestárne :)

evismaior
evismaior
03.05.2021 4 z 5

80% - znovu jsem si tuto knihu přečetla se svým synem a zavzpomínala na dětsví, kdy jsem fandila Ferdovi, smála se nad příhodami brouka Pytlíka a nesnášela tu protivnou namyšlenou Berušku. Teď po letech mi, pravda, nad některými Ferdovými nápady jde obočí trochu nahoru, protože je to zkrátka takový poděs, který často napáchá víc škody než užitku. A prostřední část, kdy si ho prodávají jako otroka, tak z toho jde občas i mráz po zádech. Ale rozhodně je to čtivé, děti to baví a ilustrace má tahle klasika zkrátka neopakovatelné.

andrea7191
andrea7191
18.02.2021 5 z 5

Jak já tu knihu milovala jako malá holka. :-D

Ishir
Ishir
29.01.2021 5 z 5

Pořád krásné pohádky z mého dětství a teď je predcitam dětem a baví je.