Ferda Mravenec

Vyprávění o Ferdovi Mravencovi, Brouku Pytlíkovi, Berušce a dalších kamarádech z hmyzí říše. Pro děti od 6 let.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33976/ferda-mravenec-33976.jpg 4.5340

Ferda mravenec

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Knižní klub

Jana283

Pan Sekora je výborný znalec života hmyzu. Ano, tak to skutečně je a funguje. Proto jsou ty knihy nadčasové.

tygřík2

Mé znalosti z entomologie povětšinou pocházejí z této půvabné dětské knížky.
Jakou radost jsem tehdy měla, když jsem sama přišla na to, že Pytlík je červotoč!

Hotovson

Naprosto boží!!! Ty ilustrace, to je prostě nádhera. Příběh sice krátkej a jednoduchej, ale tak je to pro děti.

Já to čet teď ve dvaatřiceti, ale stejně se mi to líbilo :)

Máme vydání z r. 1948, takže už je dost salátový. Předpokládam, že knížku dostala už babička. Když jsem byl malej, tak jsem to čet minimálně 10x :)

Uvažuju, že do toho investuju a necham opravit vazbu, páč ta knížka si to rozhodně zaslouží!

Lessana

Nesmrteľné príbehy Ferda Mravca tešili v detstve aj mňa. A tiež krásne a vtipné ilustrácie pri nich, samozrejme :).

Uroborus

Nechápem, ako to môže mať u niekoho, menej ako päť hviezdičiek?! Krásny text, roztomilé a vtipné ilustrácie,...čítané niekoľkokrát počas detských rokov, neustále dookola!

Lokina

Opět jedna z mála knížek pro děti, na kterou jsem pyšná, že je od českého autorka. Kdo by netrávil dětství s Ferdou mravencem, který vše spraví, pomůže kde jen to jde, i když někdy, to může mít za následek menší pohromu.
Nejenže je knížka Ferda mravenec po formální stránce pro děti čtivá, zábavná, ale součástí knížek jsou i nádherné ilustrace, které ucelují celkový dojem z knihy a děti to i ocení a více je to zláká ke čtení.

Kačkaknihomol
30.12.2017

Dřív jsem znala jen film a o existenci knihy jsem neměla tušení. To se ale změnilo, když nám naše učitelka na bižuli tuhle tenoučkou knihu doporučila, a jelikož nám řekla, že za přečtení dostanem malou bonusovou jedničku, proč si nešplhnout když to má jen šedesát stran. Je to napsáno takovým milým stylem, trochu mi to připomnělo Karla Čapka a jeho Devatero pohádek. Přečetla jsem jí ani ne za hodinu, ale nevím jestli to byl originál, stáhla jsem si jí na PDF, takže trochu problém... Každopádně, je to příjemná oddechovka pro děti a asi bych si jí přečetla i kdybych za to tu malou jedničku nedostala.

SteveV
29.12.2017

Velice čtivá a poučná knížka pro děti. Mohu jen doporučit.

Ikkju
22.12.2017

Četl v dětství, s chrostíky a mravkolvem ohromoval ještě v dospělosti..

M-arta
12.12.2017

Dětská láska...

evelýny
06.12.2017

Ferda Mravenec - kdo by jej neznal. Pilného, chytrého, statečného mravence s červeným puntíkatým šátkem kolem krku. I tu čúzu blondýnu Berušku nebo ,,všudybyla" brouka Pytlíka alias ,,všechno vím - všechno znám" :-) Milovala jsem jejich příběhy asi jako každé dítě školkou povinné ( školu nevyjímaje).
Když si uvědomíme, čím vším byl Ondřej Sekora, tak nás logicky musí napadnout, že Ferda Mravenec by mohl být autobiogafickým dílem. Rozhodně věřím informaci, že O.S. byl zkušeným entomologem. Ale byl také zakladatelem českých ragbyových klubů, sportovním trenérem a rozhodčím - zkrátka práce všeho druhu :-)
Zajímavost: Ferdovy příběhy spatřily světlo světa v r. 1927 jako komiksy pro dospělé. A já musím panu spisovateli poděkovat, že je později upravil pro děti.

P.S. Pane Sekoro, potkával jste na své životní pouti spíše více Berušek nebo brouků Pytlíků?
A je to vlastně jedno. Hlavně , že vaše příběhy vykouzlí usměv nejenom na dětských tvářích.
Právem vám patří titul zasloužilý umělec.

Damato
29.09.2017

Tuhle supr knížku jsem dostala od spolužáků, když jsem ve druhé třídě skončila v nemocnici a byla tam neskutečně dlouho. Milovala jsem Ferdu, toho spravedlivého, chytrého tvorečka a přála jsem té nafrněné Berušce, aby to toho bláta padala co nejčastěji , aby se Ferdovi vůbec , ale ani trošičku nelíbila- fiflena jedna blbá, ukňouraná. Úžasná knížka, pan Sekora se touto knihou dostal do srdíčka mnoha generací.

HYPNOS88
18.07.2017

Ferda je nesmrtelná klasika :)

StihOMam
20.04.2017

Skutečně dětská knížka každým coulem a to na ní oceňuji nejvíce. Poutavé obrázky děti zaručeně zabaví během příběhů zpracovaných úměrně jejich věku. Navíc jsou ze života hmyzu, což je fajn pro dovzdělávání. Až na tu krávu Berušku nemám výhrad.

Znedla
05.03.2017

Knihu jsem si opět přečetla v rámci výzvy 2017 - oblíbená kniha rodičů a prarodičů. Dodnes si pamatuji, jak jsem někdy na přelomu školky a školy Ferdou listovala a jak mi babička říkala, že je to jedna z jejích nejoblíbenějších knih a jak si jí vždycky ráda čte...
A je to opravdu krásná kniha s nádhernými ilustracemi, díky za ní.

Jitka_Roškotová
04.02.2017

Ferda Mravenec je již naprosto kultovní dětská pohádková postavička. Už jako dítě jsem jeho příhody milovala a dnes se k nim ráda vracím, když je čtu před spaním své dcerce. I ona se díky nim a díky krásným ilustracím naučí znát nejrůznější zástupce hmyzího světa. Navíc je vše psáno opravdu pro děti, poutavě a velmi srozumitelně. Myslím si, že tahle knížka patří do každé dětské knihovničky.

Když jsem nastoupila do práce v knihovně, opravdu mě pobavilo, že je tam oddělení údržby oficiálně pojmenováno "Ferdové", prostě práce všeho druhu. Dokonce měli i takovou e-mailovou adresu, kam se jim hlásili jakékoli závady...

tatafa
07.01.2017

Krásný, jedinečný příběh. Také jedna z knížek mého dětství.

martas006
07.01.2017

Krásná knížka. Četla jsem ji ve škole povinně.

haki34
27.11.2016

Az jako dospela jsem knizku precetla svym detem ;) sice jsem vedela ze Ferda Mravenec existuje - ale bud nebyla u nas na Slovensku dostupna v te dobe nebo co...
Kazdopadne, pobavila jsem se, zasmala a zjistila konecne, proc je brouk Pytlik takovy chytrolin, a ze jaka mrcha vlastne byla Beruska ;)

Pajina68
29.09.2016

Jako dítě jsem ji milovala.

decemlineata
17.01.2016

Doma mi jako dítěti koupili od pana Sekory téměř všechny jeho knihy a já je nadšeně četla.
Přesto, když se řekne Ferda Mravenec tak nevidím knížku,ale sebe jak hledám berušky.
Všechny ,které jsem našla jsem rozšlápla se slovy : to máš za Ferdu ty blbá Beruno.
Na mou Sekorovskou průpravu doplatila i dcera,které jsem tak dlouho vysvětlovala,že čmelák neštípe až ji jedna '' Aninka'' bodla.
Ještě,že nepsal o milých kamarádech sršních.

Gold351
08.09.2015

Milá kniha pro děti. Měla jsem ji ráda, text i obrázky.

woodward
17.08.2015

Poslední dobou se mi zdá, že se nám tu přemnožili Brouci Pytlíci, co všechno viděli v kině... ;-p

219katka
06.05.2015

Zítra mě o biologii čeká velký test na téma hmyz a víte, na co myslím před spaním? Na Ferdu Mravence! Jako malá jsem ho měla moc ráda, ale až teď mi dochází, jak to měl pan Sekora všechno krásně vymyšlené. Jdu si místo učebnice otevřít Ferdu...

jitka7
04.04.2015

Tuhle knížku jsem milovala ...

Mi-šu-le
20.02.2015

Pěkná dětská kniha.

Marčullkas
13.06.2014

Ferdu jsem po letech zase našla:)
Skvělá dětská knížka, která nás už po několik generací baví.

allebra
21.03.2014

Oblíbená kniha mého dětství a rády ji poslouchaly i mé děti.

Yanna0
14.09.2013odpad!

Ferdu mravence jsem nikdy neměla ráda. Nelíbí se mi ilustrace ani příběh. Absolutně mě nezaujal.

Patw
14.08.2013

Opět jedna ze školně povinných. Krásná kniha.