Ferda Mravenec

Obrázková knížka plná příběhů o Ferdovi. Ferda je kamarád jaksepatří, je chytrý a šikovný, se vším si ví rady a vždycky je ochoten pomoci přátelům i těm, s nimiž se setká poprvé. O jeho veselých kouscích si můžete přečíst v naší knížce, která obsahuje tři větší celky Ferdových příhod: Ferda Mravenec, Ferda v cizích s... celý text

Obrázková knížka plná příběhů o Ferdovi.
Ferda je kamarád jaksepatří, je chytrý a šikovný, se vším si ví rady a vždycky je ochoten pomoci přátelům i těm, s nimiž se setká poprvé. O jeho veselých kouscích si můžete přečíst v naší knížce, která obsahuje tři větší celky Ferdových příhod: Ferda Mravenec, Ferda v cizích službách, Ferda v mraveništi. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/1283/ferda-mravenec-ferda-mravenec-0vA-1283.jpg 4.4298

Ferda mravenec

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

HYPNOS88

Ferda je nesmrtelná klasika :)

StihOMam

Skutečně dětská knížka každým coulem a to na ní oceňuji nejvíce. Poutavé obrázky děti zaručeně zabaví během příběhů zpracovaných úměrně jejich věku. Navíc jsou ze života hmyzu, což je fajn pro dovzdělávání. Až na tu krávu Berušku nemám výhrad.

Znedla

Knihu jsem si opět přečetla v rámci výzvy 2017 - oblíbená kniha rodičů a prarodičů. Dodnes si pamatuji, jak jsem někdy na přelomu školky a školy Ferdou listovala a jak mi babička říkala, že je to jedna z jejích nejoblíbenějších knih a jak si jí vždycky ráda čte...
A je to opravdu krásná kniha s nádhernými ilustracemi, díky za ní.

Jitka_Roškotová

Ferda Mravenec je již naprosto kultovní dětská pohádková postavička. Už jako dítě jsem jeho příhody milovala a dnes se k nim ráda vracím, když je čtu před spaním své dcerce. I ona se díky nim a díky krásným ilustracím naučí znát nejrůznější zástupce hmyzího světa. Navíc je vše psáno opravdu pro děti, poutavě a velmi srozumitelně. Myslím si, že tahle knížka patří do každé dětské knihovničky.

Když jsem nastoupila do práce v knihovně, opravdu mě pobavilo, že je tam oddělení údržby oficiálně pojmenováno "Ferdové", prostě práce všeho druhu. Dokonce měli i takovou e-mailovou adresu, kam se jim hlásili jakékoli závady...

tatafa

Krásný, jedinečný příběh. Také jedna z knížek mého dětství.

martas006

Krásná knížka. Četla jsem ji ve škole povinně.

haki34
27.11.2016

Az jako dospela jsem knizku precetla svym detem ;) sice jsem vedela ze Ferda Mravenec existuje - ale bud nebyla u nas na Slovensku dostupna v te dobe nebo co...
Kazdopadne, pobavila jsem se, zasmala a zjistila konecne, proc je brouk Pytlik takovy chytrolin, a ze jaka mrcha vlastne byla Beruska ;)

Pajina68
29.09.2016

Jako dítě jsem ji milovala.

decemlineata
17.01.2016

Doma mi jako dítěti koupili od pana Sekory téměř všechny jeho knihy a já je nadšeně četla.
Přesto, když se řekne Ferda Mravenec tak nevidím knížku,ale sebe jak hledám berušky.
Všechny ,které jsem našla jsem rozšlápla se slovy : to máš za Ferdu ty blbá Beruno.
Na mou Sekorovskou průpravu doplatila i dcera,které jsem tak dlouho vysvětlovala,že čmelák neštípe až ji jedna '' Aninka'' bodla.
Ještě,že nepsal o milých kamarádech sršních.

Gold351
08.09.2015

Milá kniha pro děti. Měla jsem ji ráda, text i obrázky.

woodward
17.08.2015

Poslední dobou se mi zdá, že se nám tu přemnožili Brouci Pytlíci, co všechno viděli v kině... ;-p

219katka
06.05.2015

Zítra mě o biologii čeká velký test na téma hmyz a víte, na co myslím před spaním? Na Ferdu Mravence! Jako malá jsem ho měla moc ráda, ale až teď mi dochází, jak to měl pan Sekora všechno krásně vymyšlené. Jdu si místo učebnice otevřít Ferdu...

jitka7
04.04.2015

Tuhle knížku jsem milovala ...

Mi-šu-le
20.02.2015

Pěkná dětská kniha.

Marčullkas
13.06.2014

Ferdu jsem po letech zase našla:)
Skvělá dětská knížka, která nás už po několik generací baví.

allebra
21.03.2014

Oblíbená kniha mého dětství a rády ji poslouchaly i mé děti.

Yanna0
14.09.2013odpad!

Ferdu mravence jsem nikdy neměla ráda. Nelíbí se mi ilustrace ani příběh. Absolutně mě nezaujal.

Patw
14.08.2013

Opět jedna ze školně povinných. Krásná kniha.

Kariol
09.08.2013

Prostě dětská klasika, kterou každý malý školák musí znát! :-)

tyzik.cejka
28.03.2013

nečetl jsem to ale ve škole jo a musim uznat že tendle dil celkem jde ostatní už tak dobrý nejsou

kika 13
11.02.2013

Všem maličkým čtenářům doporučuji.

Ormos Atalia
11.01.2013

Krásné čtení nejen pro ty malé :-) Prostě Ferdu mravence mám v srdci od dětských let a navždy tam také zůstane.

Mikiem
09.02.2012

Dobré počtení pro nejmenší doporučuju:o)

AnnaAlžběta
30.01.2012

Na téhle knížce jsem vyrostla. Takový můj dětský vzor.

papaja
01.12.2011

Další báječná kniha od báječného autora, a souhlasím s předešlým komentářem a ještě bych k tomu dodala "Kam se hrabe Disney!!!!"

Pes_v_klobouku
27.10.2011

Naprostý základ dětského života. Disney není celý svět. Ferda Mravenec patří neodmyslitelně do české literatury, kterou by měl každý člověk znát. Jsou to poutavé příběhy plné radostí a strastí hmyzích přátel. Objevuje se tu vše, co má ve správné knížce být - napětí, strach, láska, přátelství, spousta emocí a pocitů, teda pokud jste hlavně dítě a máte rodiče, který umí skvěle předčítat ;)