Fenomén stáří

Fenomén stáří https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47482/fenomen-stari-47482.jpg 4 18 5

Prof. PhDr. Helena Haškovcová, CSc., je jedním z nejuznávanějších českých odborníků v problematice stáří. Působí jako profesorka na Fakultě sociálních věd UK v Praze, spolupracuje s řadou vědeckých a odborných institucí. Kniha s názvem Fenomén stáří vyšla v roce 1989 a setkala se s mimořádným zájmem. Po dvaceti letech autorka připravila nové, zcela přepracované, rozšířené a aktualizované vydání. Obsáhlý rukopis recenzovali prof. Petrášek, prof. Pacovský a doc. Holmerová. Publikace je zpracována tak, že poslouží jako vynikající učební pomůcka pro studenty sociálních věd, zároveň jako praktický pomocník pro orgány a instituce poskytující služby seniorům, i pro samotné příslušníky starších generací, neboť jim umožní orientovat se v nových situacích, které se seniorským věkem přicházejí.... celý text

rusalka123
15.09.2023 5 z 5

Kniha, po které sáhnu jako první, pokud potřebuji kvalitní zdroj týkající se problematiky stáří a péče o seniory. Zahrnuje celou škálu témat, přičemž základní informace jsou nadčasové, takže nevadí, že jde již o starší dílo. Jeden z komentářů níže knize vytýká, že není použitelná pro dnešní seniory - no, nemyslím si, že je to její účel. Spíše je opravdu vhodná jako studijní text pro studenty, sociální pracovníky atd., případně pro širší veřejnost, která se chce v problematice stáří trochu vzdělat. Pro mě jakožto pracovníka u seniorů, se jedná o cenný a přitom celkem čtivě napsaný zdroj informací.

Ivka82
29.06.2021 5 z 5

Mně se naopak styl jakým autorka píše velmi líbí a oproti jiným odborným knihám mě její čtení bavilo. Obzvláště kapitola o sexualitě seniorů a historka s přičinlivou seniorkou mě doslova rozesmála. Ukazuje stáří v celé jeho rozmanitosti.

Lady.Lucrezia
22.01.2019 1 z 5

Fenomén stáří jsem nikdy nebyla schopna dočíst, i přesto si paní profesorky velice vážím za její přístup. Kniha obsahuje vše potřebné pro studenta k orientaci i úspěšnému složení zkoušek, ale mě osobně nesedí styl jakým je psaná, nezkoncentruji se na text.

Marcela52
09.05.2018 5 z 5

Kniha mě zaujala, ale ne vše lze asi v dnešní době aplikovat. Autorka se podle mě pokusila zkušenosti ze své letité gerontologické praxe předat širší veřejnosti, a to se jí, myslím, podařilo. Nemusíme se vším souhlasit, ale mě osobně zaujalo porovnávání situace důchodců za minulého režimu a dnes, a také některé dobré tipy, jak trávit volný čas, pokud je člověk ještě aktivní.

KnihovniceVěra
20.07.2017 1 z 5

Čistě medicínský, materialistický přístup nezapře dobu vzniku v komunismu. Dle mého názoru nepoužitelné pro dnešního důchodce. Vhodné pro studenty gerontologie vzhledem k obsáhlému seznamu použité literatury.