Feministky nenosí růžovou a jiné lži

Feministky nenosí růžovou a jiné lži https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422163/bmid_feministky-nenosi-ruzovou-a-jine-lz-dhY-422163.jpg 3 152 42

Inspirativní sbírka esejí známých žen, pro které feminismus něco znamená Feminismus. Dnes hodně diskutované téma. Co ale vlastně toto slovo na F znamená? Známé ženy ukazují svoji vlastní cestu k osobnímu chápání feminismu. Úvahy, životní příběhy, básně, zážitky a názory spojené s ženským hnutím i s každodenním životem chtějí překlenout propast mezi akademickými esejemi a feministickými hashtagy. Svými myšlenkami přispěly Emma Watson, Keira Knightley či Bridget Jones.... celý text

Literatura světová Fejetony, eseje Pro ženy
Vydáno: , CooBoo

Feminists Don't Wear Pink , 2018

Lucie89
26.12.2019 3 z 5

Ze začátku mě kniha moc nebavila, nicméně postupně jsem v jistých pasážích objevila kouzlo, jako i podnět k zamyšlení. Kniha ve mě určitě vzbudila zájem o tom, dozvědět se víc jak o historii feminismu, tak i k zamyšlení se o každodenním deni svem, svého okolí, jako i dalších.

amaenium
24.11.2019 4 z 5

Myslím si, že se jedná o povedenou sbírku krátkých esejů, kde se autorky rozmýšlí nad tím, co pro ně osobně feminismus znamená. Tudíž se může stát, že s některými esejemi příliš nesouzním, ale na druhou stranu se zde našlo také mnoho těch, se kterými naprosto souhlasím a cítím to stejně. Nejedná se o knihu, která vám v definicích nadiktuje, co feminismus znamená, ale svým nenásilným způsobem vám k němu ukáže cestu. Skvěle poslouží jako odrazový můstek k dalšímu zkoumání tohoto tématu.
Jsem ráda, že kniha vyšla pod CooBoo, protože se v daleko větší míře dostane mezi čtenáře, než tomu je u malých nakladatelů, a ukáže jim, že feminismus dnes již dávno není o pálení podprsenek a pomůže jim zbořit naučené ”pravdy”.

eseje pro ženy feminismus pro dívky

Scarlett Curtis
britská, 1995
2019  67%Feministky nenosí růžovou a jiné lži
2022  82%Nesmíš všechno vidět tak černě (a jiné hloupé řeči)

Kniha Feministky nenosí růžovou a jiné lži je v