Federico Fellini filmuje

Titul je osobným a umeleckým vyznaním Federica Felliniho, jedného z najvplyvnejších a najuznávanejších filmových režisérov 20. storočia. Felliniho rozprávanie je vtipnou sondou do jeho detstva, dospievania, dospelosti a v neposlednom rade aj do jeho tvorivej práce. Jeho vnútorný svet sa však stáva pútavým nielen pre milovníkov filmového umenia, ale aj pre širšiu čitateľskú verejnosť....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113514/federico-fellini-filmuje-CJU-113514.jpg 425
Literatura naučná, Umění
Vydáno, Tatran (Bratislava)

Fare un film, 1980

Kniha Federico Fellini filmuje

Vesper001

Nejde o Felliniho životopis, ani průřez jeho tvorbou, jakkoli se v textu obojího dotýká. Je to spíš jakýsi volný proud asociací, jehož prostřednictvím se autor pokouší čtenáři vysvětlit, co není jasné ani jemu samotnému – jak na náměty a k realizaci svých uměleckých děl došel. Jsou tu nesourodé vzpomínky z dětství v Rimini, svým způsobem milovaném i nenáviděném, nicotné i stěžejní zážitky, bloudění při hledání životního povolání, okouzlení a nevěřící úžas nad každým úspěchem, i rozčarování z pocitu, že jej vlastně nikdo nechápe, a že především nechápe on sám sebe. Jeho snímky jsou trpké a drásavé, on sám byl velmi citlivý a vnitřně křehký člověk, který se ale nebál pojmenovat věci pravými jmény a bez ohledu na důsledky poukazovat na nešvary lidské povahy i ubohost a povrchnost soudobé společnosti.

nameadel
12.04.2015

Zajímavá četba, nicméně Fellini mi není moc sympatický, ke konci už mi vyloženě lezl krkem. Ovšem pokud někoho zajímá film, není rozhodně vůbec marné si tuto knihu přečíst.

Koka
10.05.2013

Skôr, než som videla Amarcord, som si tie scény prečítala v tejto knihe. Felliniho spomienky ma zaujali nielen ako dielo nesporného velikána, ako výpoveď tvorcu svetového mena, ale tiež ako svedectvo o podmienkach povojnovej talianskej kinematografie, kedy technické podmienky a náklady na nakrúcanie boli oveľa skromnejšie, než dnes, zato umelecké výsledky dosiahli "neskromné" výšiny.

Příběh umění
Příběh umění
Heroinové deníky
Heroinové deníky
Nikdo to tu nepřežije
Nikdo to tu nepřežije

filmování dějiny filmu italská literatura režiséři

Federico Fellini
italská, 1920 - 1993