Zlatá klec

Zlatá klec https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405950/bmid_zlata-klec-XLk-405950.jpeg 4 624 198

Faye série

Napínavý román se odehrává ve Stockholmu a točí se kolem Faye, ženy připravené udělat cokoli, aby dosáhla toho, po čem nejvíc touží: pomsty. Faye a Jack jsou dokonalý pár snů. Společně vybudovali úspěšný byznys ve Stockholmu, bydlí v luxusním bytě a jsou obklopeni „bohatými a krásnými“. Narození dcery Julienne korunuje jejich štěstí. Postupně ale Jack tráví stále víc času v práci a přestává se svou ženou sdílet věci kolem firmy. Začínají se vzdalovat. Jednoho dne Faye přistihne Jacka doma v posteli s jeho krásnou a úspěšnou kolegyní. Poté, co ji zradí, se její svět rozpadne na kusy a jí nezůstane vůbec nic. Je naprosto zničená, dokud se nerozhodne, že mu všechno oplatí, a zosnuje krutou pomstu. Dobře zná jeho slabá místa, a co je nejlepší – nespěchá. Navíc, Jack není první muž, s nímž si Faye musela vyřídit účty. Zlatá klec je román o odvážné ženě, která vzala osud do svých rukou poté, co byla využita a zrazena. Dramatický příběh zrady, vykoupení a pomsty. Camilla Läckberg s nebývalou bravurou buduje hutný příběh se zápletkami tak nečekanými, že vás zvednou ze židle.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Metafora

En bur av guld , 2019

Ďumbierka
10.12.2019 5 z 5

Jaaaj! Taký strach som mala z tejto knižky a zároveň ma tak lákala.
Ďakujem, že sa mi dostala do rúk a mohla som si ju prečítať. Pre mňa bola naozaj skvelá!
Mala som obavy, pretože knihu čítala aj kolegyňa v práci a bola skôr sklamaná, ako nadšená. No ona čakala opäť niečo, ako predošlú sériu od Läckbergovej a tá teraz v tejto knihe vybočila, a celkom dosť.
Ja som knihu nemala s čím porovnávať a to je poďla mňa najlepšie.
Ak sa viete odpútať od iných kníh, ktoré autorka napísala, podľa mňa je to lepšie. A vlastne u každého autora, no niekedy to nejde ani mne :) .
Každopádne ja som nevedela čo od knihy čakať.
Hmmm, severská krimi kráľovná a podľa anotácie knihy, mi to veľmi, ako krimi román neprišlo.
A veru podľa mňa je to skôr brilantne napísaná psychologická dráma/thriller , kde máme tak trochu psychopatku a zároveň sa na to celú knihu tešíte. V podstate jej fandíte :D.
Postupne sledujete prerod a zároveň nahliadate do jej minulosti.
Zlomená žena, ktorá naberie silu na to vstať a ísť ďalej a ešte sa aj pomstiť, wau!!! A to teda podotýkam, že na začiatku sa chovala, no ako to povedať slušne? Bola oddaná a všetko si nechala, bola verná a všetko obetovala a ešte chcela a bola za to šťastná.
No postupne, ako sa odkrývali nejasné veci, vy ste cítili, že tam niekde je aj temnota, pekne pod zámkom...ale čoho je veľa, toho je veľa.
Rozhodne sa teším a potrebujem ďalší diel z tejto série!
Autorka má naozaj dar písania a prekladateľka, naša, za mňa SKVELOSŤ ❤️. Kniha sa čítala sama.
Podľa mňa, je kniha vhodná aj pre ženy (prišlo mi to skôr, ako čítanie pre ženy, ale môžu ju vyskúšať aj muži), ktoré bežne thrillery nečítajú, ale majú rady napätie a čakajú nejaký skvelý zvrat.
Za mňa obrovská spokojnosť ❤️.

čef
09.12.2019 4 z 5

Prvních asi 200 stran jsem se těšil, kdy už to začne – zatím to byl takový zamilovaný ňuňu románek, sex v posteli, na stole, v kině apod. Pak konečně přišel zvrat a začalo mne to bavit, vždycky mám rád, když se v knize hrdina zvedne a začne vracet rány. Dovedu si představit, že zejména mnoho žen si představovalo, jak by také se svým starým blbem zametlo. Literárně hodně přímočaré, postavy jednobarevné, čtivé a prodejné, nemyslím, že bych se k autorce někdy vědomě vracel.

Bustedka
27.11.2019 5 z 5

Podle mě kniha nemusí být nutně špatná jen proto, že vám je hlavní hrdinka nesympatická :-) To jen k těm komentářům...

Na celý ten příběh bude každý nahlížet jinak. Někdo, kdo má za sebou nějaký teror, kdo má za sebou nevěru, kdo má za sebou snahu o dokonalost, strach o dítě, nebo kdo skončil na ulici cizí vinou, tak se ho to nějak osobně určitě dotkne...
Já bych asi ještě před lety měla Faye za nánu. Teď jsem ji vlastně dost chápala. (pozor ale neomlouvala)
Nic to ale nemění na tom, že ta kniha je dobře napsaná. Děj vás vtáhne, kniha bez prázdných tichých míst. Camilla umí, o čemž nás už nějaký ten pátek přesvědčuje a já se už teď těším, až se začtu do dvojky.
Také se tu objevily názory, že někomu vadily popisy erotiky - k tomu bych jen dodala - sex patří k životu víc než zločin.

magic11
20.11.2019 3 z 5

Četla se dobře, ale přidávám se do tábora těch, kterým Faye není sympatická, nic jí nevěřím, ale druhý díl si přečtu, abych zjistila, jestli bude dáno spravedlnosti za dost.

Czekanka
18.11.2019 5 z 5

Přečteno během dvou dnů. Knihu jsem si kupovala s tím, ze si chci přečíst něco rychlého, nenásilného a “oddechového” mezi četbou náročnějších autorů. A přesně to kniha splnila. Měla spad, zajímavý děj a ukázala přesně to, proč jsem si ji koupila - kam až je ženská pomsta schopna zajít.

RADOST
17.11.2019 5 z 5

Autorku mám ráda, čtení pro ženy spíše bojkotuji. Jsem ráda, že jsem tentokrát učinila výjimku. U knihy jsem se skvěle bavila, charakteristiky postav byly trefné, tajemná minulost hlavní hrdinky se odkrývala postupně, což přinášelo jistou míru napětí. A že se chovala nemorálně, přes čáru? Ano. Ale cožpak něco podobného , ve svém důsledku stejně zničujícího a ubíjejícího, nezažíváte nebo alespoň nepozorujete v běžném životě? Pokud ne, jste šťastní lidé. Nebo nevidoucí, podobně jak F. na začátku knihy.

raty
14.11.2019 4 z 5

Strašně nerada srovnávám knihy od jednoho autora. Tady to přesto udělám. Erika a Patrik jsou o mnoho lepší než nová hrdinka Faye. Autorka je skvělá vypravěčka, ale v této knize bylo všeho nějak moc. Jak se říká - tlačila na pilu. A vyšel z toho prostě přehnaný příběh s hrdinkou, která je vlastně nesympatický zločinec s pro mě nepochopitelným jednáním (ať už jako ženuška ve "zlaté kleci" nebo později odhodlaná mstitelka).

lehaje
12.11.2019 5 z 5

Tak to byla naprostá bomba. Vim, že je hlavni hrdinka psychopatka, ale strašně mě bavila a opravdu jsem ji fandila.

MiliKry
12.11.2019 5 z 5

Skvělá kniha. S občas otravné a naivní hlavní hrdinky se stane pomstychtiva dračice. Četlo se to jedním dechem.

ennlady
01.11.2019 3 z 5

Autorku mám moc ráda, četla jsem od ní snad všechny detektivky, které u nás vyšly a většině bych dala pět hvězdiček. Ale tohleto teda fakt ne. Dívka Faye utekla z domova před tragickou událostí a nechala za sebou mrazivé tajemství. No dobrá. Ve Stockholmu to pěkně roztáčí, až potká muže svých snů, vznikne oboustranná láska na první pohled a následuje svatba. Zatímco u Faye zamilovanost přetrvává a činí z ní zaslepenou tloustnoucí domácí puťku, u manžela je to zcela jinak. Takže to trvá hezkých pár let, než milé Faye spadnou klapky z očí a pak začne snovat pomstu, kterou dovede do zdařilého konce. Námět tedy docela dobrý, líbí se mi i styl psaní Camilly Läckberg, ale rozhodně by mi postačilo méně erotických scén dopodrobna popsaných. To je jedna věc. Další věcí je ne zrovna moc věrohodná pohádka o tom, jak jdou hlavní hrdince všichni (teda skoro všichni) na ruku při realizaci likvidace manželovy firmy a jak jí to všechno vychází. A pak je tam ještě třetí věc, což jsou všechna ta tajemství z minulosti, která tedy Faye rozhodně nestaví do dobrého světla. Ale to autorka až tak úplně neřeší. Tedy ona hlavní hrdinka ani tak není žádná sympaťanda (z mého pohledu), já bych s ní rozhodně na kafe nešla. Nakonec dávám tři hvězdičky, a to hlavně kvůli stylu psaní, dvě by bylo málo. Omlouvám se všem čtenářům, kterým se to líbilo, každý má rád něco jiného.

Aleen
28.10.2019 4 z 5

Mám celkem ráda její předešlou řadu detektivek, i když ji nemám celou přečtenou. Líbí se mi ženský přístup k detektivce. Vztahy, které autorka popisuje odpovídají tomu, jak se ženy skutečně chovají a co cítí. Kolik z nás si, v přesvědčení, že jsme potkali Pana Božského, vytvoří vzdušný zámek a ani zcela zjevné indicie o opaku, nám neotevřou oči. Až když, dá se říci, je pozdě. Jsem rada, že od začátku vím, že má kniha dva díly a já budu mít možnost poznat, co všechno z dětství a raného mládí udělalo z hlavní hrdinky takovou nenápadnou psychopatku.

Vivienca
27.10.2019 2 z 5

Psychopatická slabošská hlavní hrdinka si moje sympatie nezískala. Kniha napsaná dobře, čtivá, líbí se mi autorčin styl, ale postavy ani příběh nezaujal.

Izu
25.10.2019 odpad!

Tohle snad nemohla Camilla Läckberg myslet vážně.

kniha
19.10.2019 5 z 5

Opět kvalitní příběh o síle ženské pomsty.

tanecnica
04.10.2019 4 z 5

Tak tohle mě bavilo!
Celou první polovinu jsem byla na hlavní hrdinku naštvaná, že se sebou nechá tak manipulovat, že je tak blbá :-) a nevidí, neslyší (nechce vidět, slyšet). V druhé části jsem jí o to víc držela palce a bavila se, jak skvělou pomstu vymyslela (a s jakou chutí).
Jacku, dobře Ti tak!

i.stefany
02.10.2019 4 z 5

Velmi čtivý román pro ženy o velké pomstě jedné zrazené manželky. Příběh je zasazen do hranice horních 10 tisíc. Vše se blyští nejvyšším luxusem a důraz je kladen na největší světové značky. Nemůžu říct, že jsem se nebavila, ale pod kůži se mi román nezadřel. :-)

Zara
30.09.2019 odpad!

Autorčiny dřívější detektivní počiny nikdy nepatřily mezi skvosty severské (potažmo evropské) literatury, ale literární paskvil celkem zcestně pojmenovaný Zlatá klec ji pasuje na švédskou Vlastu Javořickou.
Počínaje otřepanou a v minulosti tisíckrát lépe ztvárněnou zápletkou přes nepřesvědčivý náčrt hlavních protagonistů a pokračuje jalovými dialogy by se paní Läckberg měla omluvit vedle zklamaných čtenářů také veškerému křovinovému materiálu (rozuměj stromům) potřebnému na výrobu této zbytečnosti.

skalek
29.09.2019 4 z 5

Svižně psaná kniha, autorka se s ničím ani s nikým "necrcá"...Oddychovka

MMacicekk
26.09.2019 2 z 5

Autorka má bezesporu skvělý vypravěčský um, který má řemeslně zvládnutý do sebemenšího detailu. Navíc se chytře prolíná přítomnost s minulostí, přičemž párkrát dojde dokonce i na budoucnost. Zpočátku vás tedy kniha zaujme, budete chtít vědět, kterým směrem se kniha bude ubírat a jak dojde ke zvratu nebo řekněme spíše přeměně hlavní hrdinky. Co se týče pomsty, konec vám bude jasný téměř od začátku, ale spíše budete sledovat cestu, jak k němu autorka, respektive hlavní hrdinka dojde. Šedá, dá se říct až nudná obálka, přesně evokuje i příběh uvnitř. Nedozvíte se nic nového, nic převratného, jen budete sledovat pomstu jedné zhrzené ženy. I přesto, že se jedná o stokrát ohrané téma, tajně jsem doufala, že autorka přijde s něčím novým, s alespoň jedním originálním prvkem, ale bohužel se tak nestalo. Nebavilo mě ani téma točící se okolo ekonomie a burzy, které mi nikdy nebylo blízké. Zklamání.

martina.bella
24.09.2019 2 z 5

Bohužel mě tato kniha zklamala. Měla jsem ráda autorčiny detektivky, ale toto mi připadá jako červená knihovna. Hlavní hrdinka velmi nesympatická, a proč je věnováno tolik prostoru jejím vztahům s mladšími muži, tyto pasáže mi připadaly jen jako vycpávky, aby se příběh natáhl. Celé je to takové povrchní, pomsta partnerovi zcela neadekvátní - to vše jen proto,že si našel jinou??? Mám z toho dojem, jako by to autorka psala v době, kdy byla hodně naštvaná na mužské pokolení a potřebovala si vybít zlost.

nevěra zrada pomsta thrillery pro ženy

Camilla Läckberg
švédská, 1974