Zlatá klec

Zlatá klec https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405950/bmid_zlata-klec-XLk-405950.jpeg 4 625 198

Faye série

Napínavý román se odehrává ve Stockholmu a točí se kolem Faye, ženy připravené udělat cokoli, aby dosáhla toho, po čem nejvíc touží: pomsty. Faye a Jack jsou dokonalý pár snů. Společně vybudovali úspěšný byznys ve Stockholmu, bydlí v luxusním bytě a jsou obklopeni „bohatými a krásnými“. Narození dcery Julienne korunuje jejich štěstí. Postupně ale Jack tráví stále víc času v práci a přestává se svou ženou sdílet věci kolem firmy. Začínají se vzdalovat. Jednoho dne Faye přistihne Jacka doma v posteli s jeho krásnou a úspěšnou kolegyní. Poté, co ji zradí, se její svět rozpadne na kusy a jí nezůstane vůbec nic. Je naprosto zničená, dokud se nerozhodne, že mu všechno oplatí, a zosnuje krutou pomstu. Dobře zná jeho slabá místa, a co je nejlepší – nespěchá. Navíc, Jack není první muž, s nímž si Faye musela vyřídit účty. Zlatá klec je román o odvážné ženě, která vzala osud do svých rukou poté, co byla využita a zrazena. Dramatický příběh zrady, vykoupení a pomsty. Camilla Läckberg s nebývalou bravurou buduje hutný příběh se zápletkami tak nečekanými, že vás zvednou ze židle.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Metafora

En bur av guld , 2019

Kubajzz
29.11.2021 3 z 5

Autorku čtu rád, ale tato série mě moc nechytla...

Jakubadavid
24.11.2021 4 z 5

Po sérii s Erikou trochu jinak psané , i jiný žánr. Ale nemůžu říci, že by mě to nebavilo. Ze začátku jsem se sice nemohla začíst, ale pak už to šlo samo. Je to malinko růžová knihovna, ale přečtu si i 2. díl, ať vím, jak to dopadne.

Szilvia1
11.11.2021 5 z 5

Knížka Zlatá Klec byla mojí první od této autorky,a určitě si přečtu i druhou část.Je to psychologický román,ale i příběh o přátelství dvou holek,které se spřátelili na univerzitě a vydrželo jim to až do smrti jedné z nich.Je to i o tom,jak se mužeme vzchopit a pak i ženy dokážou být mužum rovné.Jsem zvědavá na druhý díl.

PolarBear
20.10.2021 2 z 5

Málokdy se mi stane, že dočtu knihu, která se mi nelíbí. Tuto jsem tedy dočetla, protože Camilla Lackberg je moje oblíbená autorka. Zlatá klec je ale hluboko pod standardem, na jaký jsem si zvykla u jejích starších detektivek. Vyšla už přede dvěma lety a já si ji nekoupila, jako bych tušila, že to nebude můj šálek čaje. Tak tušení bylo správné. Nevím tedy, jestli nebyla chyba, že jsem jako první četla Stříbrná křídla, což je vlastně pokračování Zlaté klece. Ale myslím, že ani v opačném (správném) pořadí by se mi ani jedna z těchto dvou knih nelíbila. Je to ploché, postavy málo uvěřitelné, jejich jednání stěží pochopitelné. Hlavní hrdinka nesympatická. Snad zase spisovatelka napíše něco s Erikou v hlavní roli.

85098211
31.07.2021 4 z 5

(audiokniha plus drobné spoilery)
Od autorky se mi moc líbily předchozí knihy z jiné řady, proto jsem se rozhodla zkusit zase něco jiného a dala šanci této sérii. Bohužel žádné velké nadšení se ale nekonalo. Všechny postavy v knize jsou spíš nesympatické než naopak, kromě toho mají psychopatické rysy a některé z nich jsou psychicky nemocné. To se týká nejen Jacka, ale dokonce i Faye. Autorka totiž popisuje nejen její současný život, ale postupně odkrývá i její temnou minulost. Vůbec jsem nepochopila, proč například odvrhla svého přítele Viktora, který jí nikdy neublížil - a nahradila jej zrovna Jackem? Samozřejmě šlo Faye o peníze, určité postavení ve společnosti a podobně, ale i přes tyto argumenty se její jednání nedá takhle jednoduše vysvětlit, natož omluvit. Potom se dlouhou dobu zdá, že by s ní měl čtenář soucítit a její pozdější intriky proti Jackovi chápat. To se ovšem daří jen částečně, protože Faye se nechová tak úplně klasicky jako oběť. Právě naopak. Začne spřádat plán, jak se Jackovi pomstít a zároveň jej dokonale zničit. Zda se jí to podaří, už prozrazovat nebudu ;-). Úplný konec knihy je překvapivý, ale celkový dojem už zachránit nedokáže. Příběh jako takový má velké mezery, je tam spousta nelogičností, nad kterými čtenář jen nechápavě kroutí hlavou, ale napsaný je opravdu neskutečně čtivě. A právě za tento fakt strhávám pouze jednu hvězdičku a dokonce časem zkusím dát šanci pokračování ;-).

Hella
29.07.2021 2 z 5

Läckbergová nepochybně psát umí a poutavě. Druhá věc ovšem je, jaká červenoknižní pitomina z tohoto příběhu vzešla. To si až říkáte: To jako fakt?
Čili za mě absolutně ne. Více myslím netřeba říkat, dokonale to ve svém komentáři již popsala Orinka3.

Buchtičkajani
12.07.2021 5 z 5

Kniha se četla moc dobře, i když je to vlastně psychologický román, má skvělý, nečekaný závěr, nechybí napětí, překvapení i smutek, prostě doporučuji přečíst.

The_Kim
12.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Velmi čtivá kniha, nicméně nelogická a konec mě zklamal. Hlavní hrdinka byla zvláštní, a bohužel velmi neuvěřitelná - pochybuji že by s takovou inteligencí nechala muže všechno vybudovat a sama byla doma a do ničeho se nemíchala. Vracení se v čase bylo zbytečné a tyto pasáže jsem jen prolítla, kdyby je autorka vypustila, udělá líp. Vykreslení Jacka se taky nepovedlo, jasně, kurevník, na mladý holky, ok, ale to s tou dcerou bylo přitažené za vlasy. Erotické vsuvky za mě byly ale povedené a uvěřitelné. Na druhý díl se ale nechystám.

sasena
10.07.2021 2 z 5

Dvě hvězdičky dávám pouze za to, že jsem dočetla až do konce. No, nevím. Jestli takhle má vypadat způsob, jak se emancipovat a získat své místo na slunci, potěš koš. Návod na úspěšné podnikání - nakup pěkný krabičky a dej do nich třeba prasečí sádlo, když je dobrá myšlenka a příběh, bude se to prodávat. :-D No nic, čtu Stříbrná křídla, pokračování tohoto. Takže si za to můžu sama. Ale čtivost se tomu upřít nedá, to zas jo. Doufám, že všechno zlo, které (si) někteří způsobují sami, ať už svou pasivitou v jistých situacích nebo závislostmi všeho druhu, dojde potrestání a nebudu mít z toho všeho jen podivnou pachuť z pitomě ztráveného času. :-D

Renca.ch
20.06.2021 3 z 5

Kniha byla velmi čtivá, napínavá, zajímavý námět...ale předchozí tvorba od C.Lackberg se mi líbila víc..tady místy děj připomínal erotický román, hlavní hrdinka mi nebyla moc sympatická (úplně zbytečná smrt Viktora), ze slepice najednou byla žena vamp, některé situace naivní, neuvěřitelné nebo nedovysvětlené. I tak knihu doporučuji si přečíst jako oddychovku.

Sejna1955
08.06.2021 4 z 5

Tak po zkušenostech s předcházející tvorbou, jsem byl dost zaskočený, ale dočetl jsem to. Dost erotiky, ale to je takový nový trend. Jsem zvědavej na pokračování.

petrxx11
25.05.2021 3 z 5

(SPOILER) Takovej poněkud thriller střiženej červenou knihovnou. Četlo se to celkem dobře, i když neustálé zmínky o značkovém oblečení a nejluxusnějších produktech vůbec mě jako chlapa otravovaly. Postavy jsou taky těžko uvěřitelné. Hrdinka práskne se školou, vydělá svému chlapovi první miliardy a pak se změní na slepici, protože se tak domluvili? A když s ní manžel vyrazí dveře a ona skončí s holou prdelí, jde do toho čelem a vydělá miliardy zas. Holky, proboha, nezkoušejte to! :-)

hanicka11
23.05.2021 odpad!

Ztráta času.

LisaBella
22.05.2021 3 z 5

Je to v celku poutavé čtení. Čtyři stovky stran se může zdát hodně, ale ono se to překvapivě čte poměrně rychle a dobře. Kniha je rozdělena do tří částí a docela to sedí. První část je o naivní, bezduché a velmi zamilované Fay, která si sama ani nezaváže tkaničku. Druhá část jakési prozření a třetí část .. no, na to si počkejte. V každém případě je veliká škoda, že je vše tak zhuštěné a neuvěřitelné. Opravdu - není to uvěřitelné. Ne proto, že by nás čekal láskyplný happyend, ale proto, že než se dočteme k rozuzlení, dlouho kroutíme hlavou a říkáme si "no to měla ale fakt divnou kliku"... Ale opravdu se čte dobře a téměř na jeden nádech. Dámy, směle do toho.

stesti.s.knihou
10.05.2021 5 z 5

Tenhle thriller byla naprostá paráda!
Hlavní hrdinka Faye žije na první pohled dokonalý život. Její manžel je majitelem úspěšné firmy, oba patří mezi stockholmskou smetánku, bydlí v nádherném bytě v centru města a mají krásnou dceru. Faye je ženou v domácnosti, jejími povinnostmi jsou akorát péče o dceru a dýchánky s ostatními bohatými manželkami. Tato idylka je však záhy narušena. Faye si začne všímat, že se jejímu muži Jackovi líbí mladé krásné dívky. Faye si je moc dobře vědoma toho, že po třicítce a dítěti už nesplňuje Jackovy představy, stále však žije v domnění, že jí manžel miluje a nenechal by jí na holičkách. Asi nikoho z vás nepřekvapí, že si Jack nakonec najde mladší milenku a Faye opustí. Kvůli předmanželské smlouvě Faye nedostane ani korunu a z veškerého přepychu padá na dno. A právě v tuto chvíli se Faye rozhodne, že to tak nenechá. Začne plánovat pomstu, jejímž cílem je Jacka zničit. Nejen v osobním, ale i v pracovním životě. A zda se to Faye podaří, to už si přečtěte sami :)
Já jsem knihu přečetla jedním dechem, hlavní hrdinka byla extrémně sympatická, navíc si myslím, že příběhů, kdy žena povstane z popela silnější a sebevědomější než dříve, není nikdy dost. Kniha zabíhá také do minulosti - současnost totiž dává tušit, že Faye má za sebou nelehké dětství a mladí, které se postupně odhaluje.
Perfektní, napínavý příběh, garantuji vám, že se nebudete nudit ani chvilku. Kniha má ještě druhý díl s názvem Stříbrná křídla, který je dle všech informací minimálně stejně dobrý jako Zlatá klec. Já se na druhý díl stopro chystám.

orinka3
02.04.2021 odpad!

(SPOILER) Ta Matilda/Faye je nějaká divná. Dívka s komplexem méněcennosti a temnou minulostí získává společenskou pozici, kterou se snaží si udržet i za cenu naprostého popření vlastní osobnosti. Stává se manželkou zbožňovaného Jacka, nedbá na svoje práva a dobrovolně se stává jeho onucí. Když neodvratně nastane to, čeho se celou dobu bojí (a ona končí s holým zadkem), přepne se do jiného modu a objevuje v sobě sílu k vybudování vlastního imperia. Řekla bych, že by hlavní hrdinka měla vzbudit víc sympatií. Ale kde je vzít, když jsme svědky toho, jak chladnokrevně upálí po noci lásky Viktora, který se neprovinil vůbec ničím než tím, že ji stále naivně miluje? Ta baba je případ pro psychiatra a už vůbec ne příklad k následování.
Ještě jsem se vrátila. Totiž, pořád jsem musela myslit na to, kolik čtenářek (čtenáři se asi nenajdou) tuto knihu vysoko ohodnotilo. Přitom je to oslava vyšinuté hrdinky! Snad si ty dámy nemyslí, že její jednání bylo omluvitelné, dokonce snad v normě? Dvě vraždy....a dobrý? Jen proto, že byla ublížená a vyhlásila chlapům něco jako Dívčí válku? To každá hned vydělá miliardy, když si si umane? A co ten nesmysl na konci - věhlasná miliardářka se někde objeví se svou zavražděnou dcerou a nikdo si toho ani nevšimne? A co ta její matka?! Ne, je to od začátku pitomé a ani to, že se to dobře čte, nezpůsobí, aby z toho byla logická detektivka.

lištička123
29.03.2021 3 z 5

Musím přiznat, že mě knížka zklamala. Tři hvězdy a to jsem myslela nejdřív jen dvě. Přečetla jsem, ale druhý díl už asi nechci.

roso.mak
21.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Tohle by byla velmi dobrá kniha, kdyby se z ní vyházelo několik věcí.

POZOR SPOILER!
Měl zůstat jen příběh Faye a Jacka, vůbec do toho zaprvé neměli plést minulost hlavní hrdinky, která tam sice smysl dává, ale úplně by se to bez ní obešlo. Také měli z úvodu vynechat všechny retrospektivní části kde vzpomíná na to, jak se s Jackem seznámili. Tak by se děj nerozjížděl na straně 226, ale o dobrý 150 stran dříve.

Také závěr, kde se hrdinka mstí za svoji dceru, mi nedává smysl. Jack je proutník šukater a manipulátor, ne někdo, kdo ubližuje malým dětem.

Ale jinak by to bylo dobré. Knihy o úspěšné chladnokrevné pomstě se prostě čtou dobře a autorka to rozhodně dokázala dobře napsat.

gretl74
23.01.2021 2 z 5

Nejdřív jsem myslela, že sem prostě vrazím 2* a nebudu to nijak komentovat, ale nedá mi to :)
Bylo to moje první setkání s autorkou, možná ne úplně dobře zvolené, ale na další knihu se rozhodně nechystám. Přiznávám, že mě hodně nalákala obálka a taky tolik kladných ohlasů, ale ve výsledku je to jedno velké zklamání. Neočekávala jsem nějakou hlubokou literaturu, když to má nápad a styl, snesu toho poměrně hodně - ale tohle bylo trochu moc.
Většina nadšených čtenářů argumentovala "čtivostí" - ale k čemu je mi "čtivost" a to, že stránky rychle ubývají, když celkově to stojí za starou bačkoru. Oba hlavní charaktery velmi nesympatické (a oba psychopati par exellence), akce pomsta a její marketingové provedení ze světa sci-fi, závěr přitažený za vlasy, na mě to prostě působilo dost lacině (včetně erotických scén) a strašně nevěrohodně. Škoda, fakt jsem se na tuhle knížku těšila.

Didi15
18.01.2021 5 z 5

Camilla patří mezi jedny z mych královen. Ačkoli mam raději sérii s mou milovanou dvojicí, nemohu tvrdit, že se mi toto nelíbilo. Četlo se mi skvěle a napnuta jsem byla take.

nevěra zrada pomsta thrillery pro ženy

Camilla Läckberg
švédská, 1974