Zlatá klec

Zlatá klec https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405950/bmid_zlata-klec-XLk-405950.jpeg 4 624 198

Faye série

Napínavý román se odehrává ve Stockholmu a točí se kolem Faye, ženy připravené udělat cokoli, aby dosáhla toho, po čem nejvíc touží: pomsty. Faye a Jack jsou dokonalý pár snů. Společně vybudovali úspěšný byznys ve Stockholmu, bydlí v luxusním bytě a jsou obklopeni „bohatými a krásnými“. Narození dcery Julienne korunuje jejich štěstí. Postupně ale Jack tráví stále víc času v práci a přestává se svou ženou sdílet věci kolem firmy. Začínají se vzdalovat. Jednoho dne Faye přistihne Jacka doma v posteli s jeho krásnou a úspěšnou kolegyní. Poté, co ji zradí, se její svět rozpadne na kusy a jí nezůstane vůbec nic. Je naprosto zničená, dokud se nerozhodne, že mu všechno oplatí, a zosnuje krutou pomstu. Dobře zná jeho slabá místa, a co je nejlepší – nespěchá. Navíc, Jack není první muž, s nímž si Faye musela vyřídit účty. Zlatá klec je román o odvážné ženě, která vzala osud do svých rukou poté, co byla využita a zrazena. Dramatický příběh zrady, vykoupení a pomsty. Camilla Läckberg s nebývalou bravurou buduje hutný příběh se zápletkami tak nečekanými, že vás zvednou ze židle.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Metafora

En bur av guld , 2019

mirunda
mirunda
25.03.2020 4 z 5

Knihu jsem četla v době čtecí koronavirové krize, kdy my myšlenky neustále utíkaly jiným směrem. Kdy jsem neměla moc času vzít vůbec knihu do ruky a tak mi to trvalo pěkně dlouho. Nicméně kniha měla opravdu spád, výborně se četla a konec skvělý.

Kami33
Kami33
24.03.2020 2 z 5

Knihu jsem přečetla rychle a byla moje první od této autorky. A upřímně moc nechápu vysoké hodnocení. Ano, čtivost je její velká přednost, ale to je asi tak všechno. Nedomyšlený děj, naivní chování a co teprve "řešení" co s Viktorem. Takže já měla velké očekávání, ale byla jsem zklamaná.

martinaandulka
martinaandulka
22.03.2020 5 z 5

Mám moc ráda knihy od této spisovatelkyjejí ,předešlé knihy byla sériovka,která řešila případ s detektivy.Tato kniha už je samostatná a neni to detekivka,ale psychologický román,který se jí moc povedl a chvílemi mi zvedal ze židle,hlavně konec byl hodně překvapený.

AnneH7
AnneH7
18.03.2020 5 z 5

Za mě dobrá, poměrně oddychová četba. Kniha mě bavila, četla se dobře a svižně.

mimi55
mimi55
01.03.2020 5 z 5

I když jsem si v průběhu příběhu byla jistá výsledkem, četlo se to dobře.

Mandlevest
Mandlevest
18.02.2020 3 z 5

Abych byla spravedlivá je třeba napsat , že se knížka opravdu čte skvěle, ale jinak souhlasím s komentáři ennlady a raty. V knize najdete popsané téměř všechny vyhrocené životní situace, na které si vzpomenete, ale , za mě, popsané jakoby "horkou jehlou", často naivně a nevěrohodně. Také hlavní hrdinka Faye je hodně kontroverzní postava, těžko uvěřitelná a mé sympatie si nezískala. Jako avizovaný thriller trošku k pousmání, jako pohádka pro dospělačky , i přes výhrady, dobré, odpočinkové čtení, ale doufám, že se Camilla vrátí ke svým výborně napsaným detektivkám, ty mě baví více.

hlenicka
hlenicka
06.02.2020 2 z 5

Za mě nejhorší knížka od Lackberg. Přečetla jsme každou kazdickou knihu, ale tahle byla tragédie. Za ně o ničem..

Knižní střípky
Knižní střípky
01.02.2020 5 z 5

Camilla Läckberg patří mezi současné nejznámější švédské autorky thrillerů. Velmi oblíbená je i za hranicemi Švédska. A právem. Stejně jako u své první série i zde je vše perfektně vymyšleno, nic není ponecháno náhodě.

Neuvěřitelně čtivé, nešlo odejít, a i když se v druhé části knihy hlavní hrdinka proměnila z ušlápnuté paničky na Xenu bojovnici, což bylo mnohdy až hodně přitažené za vlasy, stejně se mi kniha líbila a bavila jsem se představou takové pomsty. Ovšem až do určitého okamžiku, kdy mi došlo, že jde opravdu do tuhého.....

Celá recenze rovněž v záložkách od Knižní střípky

Lenka211
Lenka211
26.01.2020 5 z 5

jak napinave...

GrouLE
GrouLE
24.01.2020 5 z 5

Nejdříve jsem se do knihy nemohla začíst, ale potom mě začala bavit a už ji nešlo odložit. Možná trochu nereálné, ale mě to nevadilo. Za mě určitě stojí za přečtení.

vojteska70
vojteska70
20.01.2020 5 z 5

Sice mne ze začátku štvala, ale pak to bylo moc fajn

zdendula31
zdendula31
20.01.2020 5 z 5

Trošku jsem se obávala jaká kniha bude.Jsem zvyklá na Eriku a její případy a toto bylo z úplně jiného soudku.Bomba! Moc příjemně mě překvapila.Hlavní hrdince jsem držela palce až do konce.

mats379
mats379
15.01.2020 3 z 5

Bohužel mě kniha bavila až v poslední čtvrtině. Na začátku knihy mi přišlo, že čtu o ženě z úplně jiné doby...chovala se jako slípka, která jen poskakuje kolem manžela, nechává se vyštípat z firmy aj. aj. Není to zdaleka tak dobré jako Erika a Patrik, bohužel. Tam je více vývoje u hlavních postav, humoru i napětí. Snad už ji to neomrzelo a zase se k nim vrátí. Možná se domluvily i s H. Turstenovou a A. Granger, které taky začaly psát "po novu" a není to ono!!!

Jjala1
Jjala1
11.01.2020 5 z 5

Kniha je výborná, jak jinak u Camilly Läckberg :)

JIVaJaH
JIVaJaH
05.01.2020 4 z 5

A zase jedna, která propadla kouzlu muže! Sype si popel na hlavu, i když nic neprovedla! Děj krásně gradoval, ale pořád jsem si říkala, jestli už všeho není tak nějak moc. Navíc jsem marně vzpomínala, kde jsem ten příběh už četla, viděla?Možná hodně podobný námět...
Autorčiny dva thrillery, které jsem četla, se nečetly tak hladce jako tato kniha, přesto si myslím, že byly lepší.

burei
burei
05.01.2020 4 z 5

Velmi čtivá kniha, popis života a rodiny, napínavé čtení. Ale asi by to takhle nefungovalo. Trochu přitažené za vlasy.

Toňula
Toňula
02.01.2020 4 z 5

Váhala jsem u počtu hvězdiček, nakonec jsem udělila více, protože mám ráda autorku a kniha byla opravdu čtivá, jen příběh samotný už pro mne nebyl moc originální, pomsta manželky se bohužel objevuje v mnoha románech, které jsem v poslední době četla..Přesto jsem po přečtení nebyl zklamaná, děj solidně gradoval a hrdinka měla mé sympatie..Jsem poměrně zvědavá na další díl této série.

vila_z_lesa
vila_z_lesa
27.12.2019 3 z 5

Zajímavá kniha, bohužel jsem před touto knihou četla jiné dílo a také o pomstě exmanzelovi a spor o dceru, tak mě dej místy nudil a splýval s jinou knihou. Rozhodně se mi líbil styl vyprávění a ráda si přečtu další autorčiny knihy.

Iveta248
Iveta248
17.12.2019 4 z 5

Skvelé čítanie, napínavé do poslednej bodky knihy. Zo začiatku dej nie je až taký lákavý, potom naberá spád až končí nečakaným koncom.

janina66
janina66
11.12.2019 5 z 5

Pro mě to byla pecka. 1.část mě moc nebavila, ale chápu, že tam musela být. 2.část super a 3.část finiš. Fay jsem fandila. S její maminkou jsem to tušila. Celkově to hezky gradovalo. Fakt doporučuji

nevěra zrada pomsta thrillery pro ženy

Camilla Läckberg
švédská, 1974