Mistr

Zlatavý podzim roku 1518 končí. Uplynulo šest let od doby, kdy věhlasný mág Johann Georg Faustus uprchl z Norimberka. Společně se svým pomocníkem Karlem Wagnerem a schovankou Markétkou putuje jako žádaný mastičkář a astrolog po Německé říši. Johann však cítí, že je to jenom klid před bouří – jeho úhlavní nepřítel Tonio ještě není poražen. Hluboko ve svém nitru ví, že se zlo vrátí a znovu po něm vztáhne ruku... Po úspěšném románu Kejklíř, který server HISTOcouch.de ocenil jako „Knihu roku“, dovádí autor dobrodružství doktora Fausta k dramatickému vyvrcholení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434438/big_mistr-QmK-434438.jpg 3.926

Faust 2.

Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Brána

Der Lehrmeister: Die Geschichte des Johann Georg Faustus II, 2019

Kniha Mistr

LittleK
29.10.2021

Jako každý jsem i já byla zvědavá, jak se Faustus postaví svým démonům a autor popere s mystickou bytostí (alespoň pro mne) jakou je sám Lucifer. Musím uznat, že za mě to zmákli oba na jedničku. Druhý díl je ještě temnější a spletitější než ten první, ale zároveň si uchovává stejnou kvalitu.

Pavlína2019
28.10.2021

Mě se kniha moc líbila. Stejně jako všechny díly Katovy dcery - a první díl Fausta. Autor píše poutavě, má pěkný sloh. Je napínavá, vždy jsem se velice těšila, až si k ní sednu! Počet stran pro mě rozhodně na škodu nebyl. Myslím, že pár hodnocení níže není na místě /ačkoli respektuji jiné názory a vkus /. Autor příjemně a propracovaně popisuje okolí, děj, postavy - a mnohokrát mě to dovedlo k vyhledání si dalších historických údajů o dané osobě! A děkuji za další náhled na Fausta vůbec, o čemž jsem příliš povědomost neměla. Takže já jsem spokojená a knihu spolu s prvním dílem určitě doporučuji!

Art82
10.10.2021

Řekl bych že je to povedený hystorický román. Za mě druhý díl byl o trochu lepší.

Atuin
26.08.2021

Jako mil jsem druhý díl nechtěla číst, abych se v hodnocení nedostala do mínusových hodnot. Nakonec to nedopadlo tak zle, dokonce bych řekla že to bylo krapet lepší než ten první dojem u prvního dílu. Jsem si však jista že se ke knihám nevrátím a obě půjdou pryč. Abych byla spravedlivá dám 3*, ale upřímně to nemohu doporučit. Mám dojem že prvky které u mě vytáhly knihu o jednu hvězdu mohou předchozí nadšence maličko zmást. Doufám že to autor nemíní táhnout příliš daleko, protože tahle série se mu moc nevyvedla.

mil
19.08.2021

Původně jsem druhý díl ani nechtěla číst, ale nakonec mi to nedalo. Nakonec jsem ráda. Autor mě provedl dalšími kouty středověké Evropy, dal mi nahlédnout do života lidí obyčejných i těch mocných. Příběh hlavních postav se pěkně uzavřel.

Myllan
07.08.2021

Po prvním díle veliké zklamání, možná kdyby to bylo tak o třetinu kratší...

Babouš
27.07.2021

Bohužel pro mě o něco slabší než první díl. Zatímco jednička byla prodchnutá tajemnou až strašidelnou atmosférou, tady se velká většina knihy odehrává v prosluněných Benátkách, což se mi k tomu vůbec nehodilo a autor představuje zbytečné množství nezajímavých vedlejších postav, které o pár kapitol později zase zmizí/zemřou. Na druhou stranu druhá polovina líčící putování napříč Francií a setkání s Leonardem da Vincim byla skvělá. Jenom teda ta psychedelická pasáž ve sklepě prokletého hradu tam nemusela být, ale jinak dobré.

Bezantina
14.07.2021

Druhý díl "Fausta" byl zklamáním. Celý děj se rozvláčně táhl a působil na mě dojmem, že autor chtěl mermomocí napsat další knihu.
V prvním dílu se člověk hodně dozvěděl o životě tehdejších lidí, výrobě vína, obyčejích. Druhý díl není v tomto směru ničím přínosný.
Naši 3 přátelé v podstatě jen cestují, utíkají nebo se přehadují. Johann ztratil svůj šmrnc, Markétka působí dojmem naivní husičky (navíc v CELÉ knize je oslovována "Markétko" - i při hádkách, nebo nebezpečí, kdy by normální bylo zvolat "Markéto!" - opravdu mě to iritovalo), jediný normální je Karl. To jak se taktéž z každé nebezpečné situace všichni zázračně zachrání (a že jich je několik) působí už notně omšelým dojmem.
V podstatě jsem knihu četla na sílu, pořád jsem čekala, že se děj zlepší. No nic, nezlepšil.
Celkový dojem je asi takový, že kdyby autor celý děj zkrátil na čtvrtinu a tu přidal k prvnímu dílu, tak by vytvořil zajímavou knihu s vyšším počtem stran, jež by netratila na kvalitě.