Faunovo značně pokročilé odpoledne

Soubor humorných povídek Faunovo značně pokročilé odpoledne zahrnuje texty z poválečných let i z poloviny 60. let. Jednotlivé povídky jsou psány na různá témata a v různých stylech: vedle titulní povídky, ironicky odkrývající iluze a směšnost malého člověka, obsahuje napínavé a zábavné příběhy s prvky tajemství, povídku antiutopickou, satiry na manipulace s uměním i dvě prózy lyrického charakteru. Společným jmenovatelem je humor, který se tu doplňuje a prostupuje s prvky recese i s příměsí melancholie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41008/faunovo-znacne-pokro-41008.jpg 4.214
Humor, Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Faunovo značně pokročilé odpoledne

Damato
06.11.2018

Tohle čtení bylo fakt super, trochu jsem měla obavy z autora Limonádového Joa, sáhla jsem po téhle knize totiž omylem, myslela jsem, že je to něco jako film Faunovo velmi pozdní odpoledne . Napsáno famozně, smála jsem se do ranního, panelákového ticha - a málem to bylo jak v Páralově Katapultu- asi jsem trochu vzbudila sousedy :-)))

kamibe
06.06.2015

Také se bavím. Bravurně napsáno. Cítím za tím však ještě něco dalšího, skoro smutně dojemného. Tak třeba ten zablešený pes. Vidím v té slepé oddanosti i to, co někdy provádějí lidé, nejsouce nakonec vůbec sami sebou, ale otrokem své milované. Ať už vypadají jakkoliv.

mentoska
11.04.2013

Jak tohle někoho mohlo napadnout - říkám si. Bavím se, kochám se.

Jiří Brdečka
česká, 1917 - 1982

všech 9 knih autora

Kniha Faunovo značně pokročilé odpoledne je v