Faunovo značně pokročilé odpoledne

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Soubor humorných povídek Faunovo značně pokročilé odpoledne zahrnuje texty z poválečných let i z poloviny 60. let. Jednotlivé povídky jsou psány na různá témata a v různých stylech: vedle titulní povídky, ironicky odkrývající iluze a směšnost malého člověka, obsahuje napínavé a zábavné příběhy s prvky tajemství, povídku antiutopickou, satiry na manipulace s uměním i dvě prózy lyrického charakteru. Společným jmenovatelem je humor, který se tu doplňuje a prostupuje s prvky recese i s příměsí melancholie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41008/faunovo-znacne-pokro-41008.jpg 4.214
Žánr
Humor, Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Faunovo značně pokročilé odpoledne

Přidat komentář
Damato
06.11.2018

Tohle čtení bylo fakt super, trochu jsem měla obavy z autora Limonádového Joa, sáhla jsem po téhle knize totiž omylem, myslela jsem, že je to něco jako film Faunovo velmi pozdní odpoledne . Napsáno famozně, smála jsem se do ranního, panelákového ticha - a málem to bylo jak v Páralově Katapultu- asi jsem trochu vzbudila sousedy :-)))

kamibe
06.06.2015

Také se bavím. Bravurně napsáno. Cítím za tím však ještě něco dalšího, skoro smutně dojemného. Tak třeba ten zablešený pes. Vidím v té slepé oddanosti i to, co někdy provádějí lidé, nejsouce nakonec vůbec sami sebou, ale otrokem své milované. Ať už vypadají jakkoliv.


mentoska
11.04.2013

Jak tohle někoho mohlo napadnout - říkám si. Bavím se, kochám se.

Autor a jeho další knihy

Jiří Brdečka
česká, 1917 - 1982

všech 9 knih autora

Kniha Faunovo značně pokročilé odpoledne je v

Přečtených18x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených2x
Knihotéce10x
Chystám se číst13x
Chci si koupit3x