Fatwa: život pod hrozbou smrti

Fatwa: život pod hrozbou smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11182/bmid_fatwa-zivot-pod-hrozbou-smrti-rfZ-11182.jpg 4 299 70

Když třiadvacetiletá modrooká blondýnka Jacky odjíždí se svým přítelem na dovolenou do Egypta, ani ve snu ji nenapadne, jaká nepředstavitelná hrůza ji v budoucnu čeká. Původně to měla být vytoužená cesta na usmířenou s přítelem Davem, s nímž si Jacky už pomalu přestávala rozumět. Na přelidněné káhirské ulici se Jacky krátce po příjezdu ztratí, pak nešťastně upadne a zvrtne si kotník. Naléhavě potřebuje pomoc. Ujme se jí pohledný a galantní Egypťan Omar. Vypadá to na lásku na první pohled… Jacky jako by měla růžové brýle, okouzleně stráví příštích deset dnů v Omarově rodině, sdílí postel s Omarovou sestrou a cítí se k Omarovi tak neodolatelně přitahována, že se za něj ukvapeně provdá, ještě než se vrátí zpět do Anglie k rodičům. Ti ji sice varují, ale Jacky nedbá. Zakrátko je v Káhiře znovu, avšak její původní idylické představy záhy dostanou první trhliny. Život na chudém předměstí, kde ženy chodí zásadně se sklopenou hlavou, se stane noční můrou. Z manželství se narodí dvě dcerky, nicméně zlepšení nenastane. Po šest let je Jacky vystavena neustálému krutému fyzickému i citovému týrání ze strany svého zdánlivě uhlazeného manžela. Musí se svými dcerkami uprchnout, ale jak? Bude mít i s dětmi klid v Anglii, pokud se jí útěk přes Izrael podaří? Nebo si ani tam nebude nikdy jistá, co ji čeká za nejbližším rohem? Fatwa totiž znamená, že muslimský muž má právo svou ženu beztrestně zabít, pokud utekla od manžela i s dětmi, které podle muslimů patří otci…... celý text

Literatura světová , Biografie a memoáry

Vydáno: , Alpress

Fatwa: Living With A Death Threat , 2003

daninnka
daninnka
31.01.2016 5 z 5

Perfektní kniha. Líbilo se mi na ní, že začínala koncem, takže mě ihned vtáhla do napínavého děje a poté se mi pozvolna odtajnil začátek.

AkiB
AkiB
04.01.2016 5 z 5

Knihu jsem měla přečtenou během dne. Neskutečně krásně se četla. Rozhodně doporučuji všem ženám, ale jistě i mužům. Je fascinující jejich kultura a jak těžké to je pro křesťanskou ženu. Fascinující ve smyslu naprosto nepochopitelná..

Schary
Schary
30.12.2015 5 z 5

Knihu jsem četla na doporučení tchána, já i on jsme ji přečetli jedním dechem. Moc doporučuji. Můj tchán po jejím přečtení prohlásil do rodiného kruhu, že my ženy v naší zemi by jsme si měly vážit toho, co máme...

Vanda.Z
Vanda.Z
01.10.2015

Trochu me mrzelo, že kniha začínala koncem. Takže čtenář po první třetině knihy ví jak skonci. Nicméně je kniha velice napinava, vehnala mi slzy do oci a moc dobře se mi četla. Opet nádherný příběh plný emocí, strachu a naděje

Urbana
Urbana
30.08.2015 5 z 5

Moc pěkná kniha s touto tématikou, čte se jedním dechem, neskutečné co všechno musí ženy muslima ustát, byť to bylo její neuvážené rozhodnutí, velmi statečná žena.

LucieAlexandra
LucieAlexandra
26.07.2015 5 z 5

Krásná knížka. Doporučovala bych ji jako povinnou četbu na ZŠ. Je až šokující, jak naivní mohou některé slečny být...

mejca88
mejca88
15.03.2015 5 z 5

Výborná knížka. Škoda že není delší. Čte se opravdu báječně. Beze sporu měla hlavní hrdinka několik okamžiků, kdy při ní stáli všichni svatí a ona měla neskutečné štěstí .... :-) ale i tak paráda. Čtěte, Čtěte, Čtěte ...

Maaarci
Maaarci
31.01.2015 5 z 5

Knížka se opravdu dobře čte, měla jsem ji za chvíli přečtenou. Je v ní vylíčen život ženy v islámském světě, kde má žena poloviční hodnotu než muž. Měly by si jí přečíst všechny ženy, které se romanticky zamilovaly do muslima a myslí si, že tyto dvě kultury spolu mohou bez problému žít.

pavlína0101
pavlína0101
27.11.2014

Perfektní knížka. Kéž by si ji přečetly všechny ženy....

hanicka105
hanicka105
06.10.2014

Skvělá kniha, která přesně poukazuje na to jaké zlo a jaká hrozba jsou lidé tohoto vyznání. A jak ,,hloupé,, jsou některé dívky, které se ,,zamilují,, a unáhlí se a vůbec nemyslí na následky....

Michnicka
Michnicka
07.07.2014 5 z 5

Výborná kniha. Zase jsem přečetla něco z jiného soudku než mě do teď bavilo a jsem nadšená. Bylo to napínavé, smutné a snad pro další dívky jak píše v této knize poučné. I slzička mi ukápla, nejen na konci.

Linu
Linu
08.06.2014 5 z 5

Kniha byla fakt suprová!! Četla se jedním dechem. Já ji přečetla během 24 hodin. Opravdu doporučuji a rozhodně si přečtu i další knihu od Jacky.

Prateri
Prateri
30.05.2014 4 z 5

A ony si ty holky říct nedaji a nedaji. Atraktivní cizinec se žhavým pohledem a jsou bez mozku. Když se jim v hlavě rozsvítí, tak je pozdě.

justify
justify
06.04.2014

Kniha je potavě napsaná a přes to, že jsem jí nejdřív číst nechtěla, tak mě nakonec zaujala. Ale autorky mi líto není, má co chtěla, byla naivní a možností vrátit se domů měla až dost. Že jich bevyužila aspoň kvůli dětem, je její hloupost. A ten její boj proti obřízce? Nevím mě to přijde dost přitažený za vlasy když si pomyslím, že ona sama dala své dcery obřezat. Podle mě to autorka nemá moc v hlavě v pořádku ale jsem ráda kvůli dětem že to s ní nakonec dobře dopadlo. Děti a její rodiče, těch jediných mi bylo v celém příběhu líto. Doplatili na autorčinu hloupost a naivitu. Jak si může brát po týdnu cizince navíc Egypťana kterého neznala? Co čekala? Může být ráda že žije.

Lennji
Lennji
28.02.2014 5 z 5

Moc hezká knížka, četla se jedním dechem..napínavá, smutná, otřesná..Určitě doporučuji

valentýna
valentýna
03.02.2014

Láska nás často oslepí a dlouho si nedovedeme přiznat svůj omyl a selhání, až když vidíme co jsme způsobili svým dětem a jaký život je čeká, dostaneme sílu bojovat, aby byl jejich život lepší než ten náš. Autorka to dokázala i díky tomu, že nepatřila k naivkám.
Hezky popsaný životní příběh, který by mohl pomoct otevřít oči ženám ženoucím se do nerovného sňatku dvou rozdílných kultur a náboženství.

zulvisek
zulvisek
28.01.2014 5 z 5

Velmi silny pribeh.Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a behem dvou veceru jsem ji precetla.Jacky mela opravdu odvahu se do uteku pustit a take mela nemalo stesti,ze se ji skutecne povedlo svuj plan uskutecnit a s holcickama se pres velke obtize vratit do rodne Anglie.

rapley
rapley
22.09.2013 4 z 5

Moc hezká kniha, určitě doporučuji .

Fuksinka
Fuksinka
13.08.2013 3 z 5

Demence světem vládne, ale dobře, že se aspoň někteří se svou neskutečnou blbostí svěří v knižní podobě, třeba aspoň některou naivní romantičku odradí od svazku s muslimem. Obávám se ale, že i kdyby takových knih vyšlo milion, vždycky se najde nějaká slepice, která si bude myslet, že její miláček je prostě jiný.

Tereza39
Tereza39
13.08.2013 4 z 5

Kniha se dá přečíst bez velkého přemýšlení, není na ní nic složitého, takže to je vážně brnkačka čtení na 2-3 dny. Pro mne je taky velké plus, že je příběh napsán podle pravdy a navíc ho napsal sám autor jako autobiografii. :-)

islám muslimské ženy podle skutečných událostí manželství s cizincem

Jacky Trevane
britská, 1963
2005  88%Fatwa: život pod hrozbou smrti
2006  81%Neviditelné ženy

Kniha Fatwa: život pod hrozbou smrti je v