Fatima – tajemství tří pasáčků

Fatima – tajemství tří pasáčků https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424920/fatima-tajemstvi-tri-pasacku-cqM-424920.jpg 5 2 1

Stručná historie jednoho z nejznámějších mariánských zjevení dává nahlédnout do života tří malých vizionářů i do zjevení, jež jim bylo dáno. Poutavý text doprovázejí desítky fotografií poutního místa, krajiny, kde děti vyrůstaly, i citace promluv papežů Jana Pavla II., Benedikta XVI. a Františka. Nepostradatelná pomůcka pro ty, kdo se chtějí vydat na cestu do Fatimy. Papež František napsal: „Ve Fatimě si Panna Maria vybrala za nositele svého poselství nevinná a prostá srdce dětí, Františka, Hyacinty a Lucie. Ony toto poselství přijaly důstojně, a tak byly uznány za věrohodné svědky zjevení a staly se vzorem křesťanského života. Svatořečením Františka a Hyacinty jsem chtěl nabídnout celé církvi příklad jejich přilnutí ke Kristu a jejich evangelijního svědectví, a rovněž vybídnout celou církev k péči o děti. Svatost tří fatimských dětí není důsledkem zjevení, nýbrž věrnosti a horlivosti, s jakými na obdrženou výsadu – moci spatřit Pannu Marii – odpověděly.“ 18. května 2017... celý text

Duchovní literatura , Cestopisy a místopisy , Historie

Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Fatima, il segreto dei tre pastorelli

Jana512
26.10.2022 5 z 5

Knížka, kterou jsem dočetla a ke které se budu ráda vracet, má podnadpis - Než se vydáte na pouť. Popisuje místo, kde se třem dětem - pasáčkům, zjevila Panna Maria a kde vzniklo velké poutní místo. Publikace obsahuje popis zjevení, jak následovala a zaslíbení Panny Marie těm, kteří se povzbudí její výzvou. Publikace je obohacena mnoha dobovými i současnými fotografiemi místa a promluvami papežů, kteří tam putovali jako poutníci. Svatý Otec František zde Františka a Hyacintu svatořečil 13.května 2017.
Knížku doporučuji i těm, kdo se na pouť nemohou vydat a kteří se s poutním místem chtějí lépe seznámit.