Fascinující zvířata

Fascinující zvířata https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491099/bmid_fascinujici-zvirata-OUN-491099.png 5 3 1

Objevte překvapující poznatky a dechberoucí informace o svých oblíbených zvířatech. Více než 100 zvířat seřazených od největších po nejmenší – od slona po sovu a od velryby po vážku. Dozvíte se fantastické podrobnosti o zvířatech z volné přírody a prohlédnete si je v nádherných fotografiích a ilustracích. Zjistíte věci, které by vás v životě nenapadly. Tato nádherná encyklopedie se úplně hemží životem.... celý text

Literatura naučná , Obrazové publikace , Příroda, zvířata

Vydáno: , Pangea

An Anthology of Intriguing Animals

evelýny
25.10.2023 5 z 5

Výpravná kniha s krásnými ilustracemi zvířat, které doprovází krátký, přesto výstižný text o jejich životě, včetně poutavé, mnohdy neznámé zajimavosti. Každému zvířeti je věnována vždy jedna dvojstrana.
Pro mě nádherná, neodolatelná, úžasná kniha, která zaujme nejenom milovníky fauny. Díky krátkému textu je vhodná pro děti.

,,Klokani si plivou na přední nohy a pak si je olizují. Pomáhá jim to ochladit tělo ."

,,Když jde tukan spát, obrátí hlavu a svůj těžký zobák si opře o záda."

,,Kosatkám se přezdívá velryby zabijáci, ovšem ve skutečnosti to žádné velryby nejsou. Jde o obří černobílé delfíny."

P.S.: Fascinující kniha o fascinujících zvířatech.

Ben Hoare
anglická