Fasáda

Fasáda https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157153/bmid_fasada-yB4-157153.jpeg 4 15 3

Fantasmagorický příběh čtyř českých výtvarníků, kteří na své dobrodružné cestě za obchodem v Japonsku nakonec uvíznou na Sibiři. V Německu román získal Cenu Alfreda Döblina. Exilové vydání. Obálku s použitím reprodukce fresky z vily P. Fannia Sinistora v Boscoreale, zničené při výbuchu Vesuvu, navrhla Barbora Munzarová.

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Sixty-Eight Publishers (68 Publishers)

Die Fassade , 1987

Belbo
Belbo
03.07.2018 5 z 5

Ryzí dílo; autorsky pevné a zároveň velmi literárně hravé, originální svou formou variace adaptováním velkých vzorů ... Kafka i Hašek= dva tak blízcí a tak vzdálení Češi a jedna tajemná dáma.

Ony
Ony
01.05.2013 4 z 5

Přečíst Fasádu mi trvalo docela dlouho a během přestávek se mi po jejích hrdinech nijak zvlášť nestýskalo, ale vždycky, když už jsem se rozhoupala ji otevřít, jsem měla z toho textu, protkaného nejrůznějšími odkazy a zvláštním humorem, extrémní požitek. (Třeba tu pasáž o s*aní někde těsně před půlkou jsem četla ve vlaku a smála se nahlas jak idiot.) Navíc jsem knihu dočetla 1.5. a její děj končí taktéž 1.5., což je taková hezká náhodička.

pilipp
pilipp
23.03.2013 odpad!

Tuto knihu bych nedoporučila ani svému nejhoršímu nepříteli. Možná to bylo způsobeno tím, že byla v povinné četbě, ale opravdu mě nebavila :-(

Libuše Moníková
česká, 1945 - 1998