Farma zvířat

Farma zvířat https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277/mid_farma-zvirat-ahT-277.jpg 5 10040 1162

Pozoruhodná bajka začíná vzpourou zvířat, která vyženou majitele farmy a začnou si vládnout sama. Zprvu ušlechtilé, idealistické myšlenky o rovnosti, svobodě a blahobytu záhy berou za své a jejich místo postupně zaujme propaganda, nesvoboda a totalitní diktatura.

Literatura světová , Novely , Romány

Vydáno: , Práce

Animal Farm , 1945

Amare
Amare
22.12.2022 4 z 5

Božsky děsivá antiutopie. Bravurní popis totality a snahy o vytvoření té nejlepší společnosti. Gradace je neuvěřitelná. Říkáte si, že už to nemůže být horší, poté ale přijde něco, co vás vyvede z omylu. Přijde mi úžasné, jak se autorovi podařilo zaznamenat tolik důležitých a zajímavých faktů na tak málo stránkách. Ideální kniha, pokud chcete zjistit, jak takový režim a život v něm vypadal.

Xcom
Xcom
20.12.2022 5 z 5

Toto je úžasná kniha která mě naprosto pohltila. dobrý příběh skvělé postavy mohu je doporučit

Marfulka007
Marfulka007
19.12.2022 5 z 5

Šílené. Děsivé. Čtivé. A hlavně stále velmi aktuální. Víc asi není třeba říkat... Jedná se o tak úzkou knihu, že by si ji měl přečíst opravdu každý.

sabina5156
sabina5156
18.12.2022 5 z 5

Jednodušší a stručnější 1984, které se spíše než na samotnou krutost režimu zaměřuje na hlavní charaktery, které ji tvoří. Díky jasné charakteristice postav je i popis režimu jasný a úderný. Též popis prostředí a soustředění se na symboliku posouvá toto dílo do významnějších pater.

CimToZeJaManon
CimToZeJaManon
04.12.2022 5 z 5

Za všechno může Kuliš!!

Bezkonkurenčně nejvýstižnější politická satira a jedna z nestárnoucích klasik, která bude bohužel vždy do jisté míry aktuální. Co více dodat..snad jen tolik výstižné „Make Orwell fiction again!“

EvikU.
EvikU.
30.11.2022 5 z 5

Přiznám se, že jsem vůbec nevěděla o čem to je. Proto začátek mě trochu překvapil. Je to hodně nadčasová kniha až mě místy mrazilo, kolik se v ní nachází pravdy.

Čte se poměrně rychle a sama. Jsem plná pocitů, nevím co víc napsat. Velké hodnocení si určitě zaslouží i to, že je zařazena do povinné četby. Počtem stran malá, myšlenkami velká kniha.

Určitě všem doporučuji.

martineden
martineden
18.11.2022 5 z 5

Četla jsem asi před dvaceti lety a nyní znovu, pamatovala jsem si, že to je vynikající záležitost, ale překvapilo mě, jak moc to je dobré čtení. A bohužel aktuální...

Štěpánka_010
Štěpánka_010
30.10.2022 5 z 5

Poměrně složité ale brilantně zpracované téma knihy, které se nestává zastaralým ani v dnešní době. Dalo by se říct, že se její děj dá nasadit téměř na jakoukoliv dobu. Celkově je to knížka, která v sobě skrývá víc než těch sto stránek. Kniha opravdu stojí za přečtení, doporučuji.

vodovodnice
vodovodnice
25.10.2022 4 z 5

Já jsem nejdříve přečetla román 1984 a teprve teď Farmu Zvířat.

Musím říct, že 1984 je to propracovanější a v podstatě stejný příběh nebo motiv jako Farma zvířat. Ale to bude nejspíše tím, že první byla vydána Farma a až později byl vydán román 1984.

U farmy zvířat mi imponuje, že je to tenká knížka,velmi dobře napsaná, snadno se čte, ale je to taková zhuštěná verze 1984. Asi by bylo lepší si obě knížky přečíst v opačném pořadí.
Nicméně je to velmi aktuální knížka, která bude platná a moderní asi v každé době.

Kabuky
Kabuky
23.10.2022 5 z 5

Velmi nadčasové téma.

karelpeter
karelpeter
19.10.2022 4 z 5

Podoba příběhu s jakýmikoliv státy či politickými režimy je samozřejmě úplně náhodná! :-)

evik_svistik
evik_svistik
16.10.2022 5 z 5

Naprosto dokonalé, nemám slov!

mfajmanova
mfajmanova
10.10.2022 3 z 5

Nestárnoucí klasika, která mě nicméně vůbec nebavila číst.

Anylola
Anylola
09.10.2022 5 z 5

K tomuhle příběhu není co napsat. Bylo to pravděpodobně to nejděsivější čtení mého života.

tomexx
tomexx
07.10.2022 4 z 5

Teraz neviem či to mala byť alegória na fungovanie Sovietskeho zväzu alebo Európskej únie... A to ma celkom desí.

Veronika_mad
Veronika_mad
04.10.2022 5 z 5

Tuhle knížku jsem si vytáhla u maturity. Pamatuji si, že mě učitel u ústní musel přerušit, protože už byl na řadě další maturant :) A teď jsem se k ní vrátila a je stále čtivá a zajímavá. Je tam krásně napsané, jak nenápadně to vzniká :)

Marcela303
Marcela303
03.10.2022

G. Orwell je mistrem v popisu totalitní společnosti. Farma zvířat a 1984 jsou toho důkazem. Jelikož jsem soudruhy zažila, místy byl popis trefný a úsměvný. Knihu jako odstrašující příklad doporučuji.

adabraz
adabraz
01.10.2022 5 z 5

Další kniha z povinné četby, která mě ale oslovila, i když bych po ní sama od sebe nesáhla. Atmosféra je neskutečná, a pointa taktéž. Doporučuji přečíst každému.

jasonbourne
jasonbourne
28.09.2022 5 z 5

Farma zvířat je velice krátká novela, která se dá přelousknout za 3 hodiny a má jasný děj i poselství. Jedná se o alegorické a velmi čtivé dílo, které by si měl alespoň jednou za život přečíst každý. To platí nejvíce pro mladou generaci, která socialismus na vlastní kůži nezažila. Velmi doporučuji.

Květ
Květ
20.09.2022 5 z 5

Útlounká knížka, přečtená za pár hodin ovšem s obsahem, který zůstane v člověku navždy... Tísnivá satira, navozující husí kůži, lítost, úzkost a otázky... Společenství farmy je výborně vykresleno a naprosto sedí do každé doby. Farma zvířat je depresivní čtení, které naprosto skvěle vykresluje manipulaci.