Farma

Farma https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/282960/bmid_farma-w3R-282960.jpg 4 956 281

Autor celosvětového a oceňovaného bestselleru Dítě číslo 44 se tentokrát ponořil do temných vod rodinného psychothrilleru. Daniel je přesvědčen, že jeho rodiče si po odchodu z Londýna užívají klidný důchod na odlehlé farmě v matčině rodném Švédsku. A pak mu jednoho dne zatelefonuje otec. „Volám kvůli matce… Není v pořádku… Fantazíruje – vidí hrozné, hrozné věci.“ Daniel si okamžitě zarezervuje letenku do Švédska, když vtom má další hovor. „Tvůj otec s tebou už určitě mluvil,“ ozve se matčin hlas. „Všechno, co ti ten člověk řekl, je lež… Počkej na mě na Heathrow…“ Daniel je zničehonic nucen rozhodnout se, komu věřit. Matčinu tvrzení o děsivém zločinu, o spiknutí, na němž se podílí i jeho otec? Otcově přesvědčení o matčině duševní nemoci? Klíčem je příběh plný znepokojivých detailů a hlubokých tajemství z minulosti – navíc Daniel skrývá jedno čerstvé, současné…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub

The Farm , 2014

M100
17.09.2017 3 z 5

Kniha vás nutí číst dál a dál, chcete se dozvědět pravdu. Ale psycho-thrillerem by jsem to nenazývala.Myšlenka a příběh hezký.

konformita
08.09.2017 2 z 5

Opět popisy na knize sloužily pouze ke zvýšení prodeje a růstu očekávání dychtivých čtenářů. Celou knihu čekáte a čekáte, skoro nedýcháte. Pak to dočtete a nechápete, jak může někdo napsat: "Farma je tak dobrá, že až ji dočtete, budete závidět každému, kdo ji ještě nečetl."

Brambu
20.08.2017 4 z 5

Čekala jsem pořádný thriller, kde bude krev téct proudem a kde budou "mizet" lidi a krást se peníze, ale nemohla jsem se víc mýlit. Nebylo to sice tak strašidelné, ale způsob jakým je příběh vyprávěn mne pohltil. Nutí to člověka stále číst a jakmile se dozvíte to strašné tajemství, tak Vás to dostane. Samotné rozuzlení mohlo být sice popsáno detailněji, ale i tak je to povedený příběh.

alabra
01.08.2017 4 z 5

Velmi zvláštní příběh, většinu knihy člověk čeká, kdy už nastane nějaká změna, a ona přijde až v závěru. Styl tohoto autora se opět projevil, pitvání do nejmenších podrobností, výstavba děje není o velkých věcech, ale pouze drobných změnách, které dohromady v poslední části vytvoří podivuhodný závěr. Nečekaný.

hadenka
31.07.2017

přemýšlím, co napsat, na záčatku Vás autor naladí napínavým dějem, pak se vše strašně táhne, furt jsem tak nějak čekala, co bude, občas jsem chtěla i knihu odložit, ale byla jsem zvědavá, jak vše dopadne. Velmi zvláštní čtení, knihu bych už podruhé číst asi nemusela.

mary-jane6009
21.07.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla se zatajeným dechem a musím říct, že jsem byla maximálně pohlcena do děje. Příběh zajímavý, nikdy předtím jsem detektivky nečetla a díky této knize jsem začala. Nechápu komentáře, ve kterých stojí, že se v knize téměř nic zajímavého neděje - podle mě to bylo právě naopak, byla jsem každou chvíli něčím zaskočena. Každý má ale svůj názor a respektuji to. Za mě tedy knihu doporučuji.

cetriolo
12.07.2017 2 z 5

Dost velké zklamání. Autor nejspíš zjistil co je to cliffhanger a nabyl dojmu, že je jeho svatou povinností ho cpát téměř všude, takže kapitola pravidelně končila v půlce věty "a pak mi ukázal..." jen aby se člověk na další straně dozvěděl, že nebylo ukázáné ABSOLUTNĚ nic zajímavého.

helenkan
07.07.2017 3 z 5

Jsem tak trochu v rozpacích co napsat. Nějak zvlášť mě to nezaujalo. Jako bych pořád něco čekala a ne a ne to přijít. Konec docela překvapil.

hruskovalucie93
01.07.2017 4 z 5

Od této knihy jsem očekávala hodně a moc se na ní těšila. Když se mi konečně dostala do rukou a ja se pročetla do poloviny příběhu, překvapilo mě, jak je kniha jiná, než jsem čekala. Strašně zvláštní příběh, upřímně ani nevím, co k tomu říct. Napjatá jsem byla hlavně na začátku, později už tolik ne. Trošku mě to zklamalo. Konec otevřený.

Ajli
07.06.2017 5 z 5

Celou dobu jsem byla napjata jak ksandy :-D za me na jednicku :-)

čef
22.05.2017 5 z 5

Nádherný příběh plný mrazivého napětí, opravdových citů a velkých tajemství jednoho života. Nic není takové, jaké se zdá být - pravda je jiná než bychom ji chtěli mít. Vynikající čtenářský zážitek po všech stránkách.

Dakarianna
13.05.2017 5 z 5

Skvělý, zajímavý a napínavý příběh. Rozhodnout se, komu z rodičů věřit musí být příšerné.

ajasin
12.05.2017 4 z 5

Zajímavý, dobře napsaný příběh. Kniha mě vtáhla do děje hned od první stránky a už nepustila. Pro mě spíš psychologický román s několika málo miniprvky thrilleru.

Soptinka
05.05.2017 5 z 5

Vynikající příběh.

Nielada
27.04.2017 4 z 5

Farma byla pro mě zážitek, a i když ne zcela kladný pak tedy dozajista silný. Protože jsem zatím přečetla jen málo detektivek o thrillerech ani nemluvě, nevadilo mi, že je to podle některých níže uvedených komentářů jen další ze severských příběhů. Příběh je znepokojující a na závěrečných stránkách vám dojde, že i mnohem hlubší, než se zdálo. Četlo se to samo, ale nebyla to pro mě kniha, na kterou bych se vyloženě těšila. Nešla odložit, ale už jsem si přála mít to za sebou. Samo téma ani hlavní postavy moc sympatií prostě nevyvolají, člověk je hnán rozporem a hádankami - co je pravda a co ne? V podstatě velmi dobře napsané.

callahanh
24.03.2017 4 z 5

Těžko tady napsat něco výrazně jiného než ostatní, protože komentáře se tu vesměs shodují. Tom Rob Smith se svezl na módní vlně severských thrillerů a pokusil se napsat podobně temný román s tajemstvím, ne zcela normálními hrdiny a šokující pointou. Podařilo se mu to tak nějak napůl a napsal sice čtivý a svižný, ale ve své podstatě rutinní thriller, který překvapí málokoho. První polovina je založena na dost nedůvěryhodné výpovědi matky, které se vzhledem k její evidentní paranoie věří jen těžko, protože vždy, když to začne být trochu důvěryhodné, tak se vše shodí důrazem na banální detail, který čtenáře jen přesvědčí o tom, že musí vše brát s velkou rezervou. Druhá polovina je pak založena na odhalování pravdy, které proběhne na můj vkus trochu moc rychle a zejména setkání klíčových lidí je dost za vlasy přitažené a trochu nepravděpodobné. Pointa není až tak šokující, jak jsem si myslel a ani není napsána tak, aby se čtenářem trošku víc emočně pohnula. Škoda, že závěr (stejně jako ono "čerstvé tajemství hlavního hrdiny", které není absolutně využito) vyšumí do ztracena a není trochu rozveden. Proč tedy čtyři hvězdy? Protože kniha je čtivá, má svěží tempo a ať chceme, nebo ne, zajímá nás její rozuzlení a pořád jde o slušnou žánrovku, ke které se ale čtenář vrátí jen málokdy. Vesměs taková relativně slušná oddechovka. 70%

Mr.Pajek
23.03.2017 4 z 5

Je pravda, že začátek byl trochu utahaný, ale jako celek kniha působí zajímavě. Od druhé poloviny jsem hltala každý řádek.

JIC
20.03.2017 4 z 5

Velmi zajimave cteni, povedena kniha, ktera ctenare potesi, ikdyz po pravde, predchozi autorovy knihy si mi o neco malo libily vice! Rozhodne knizka stoji za precteni!

martunka
19.03.2017 3 z 5

Musím se přiznat, že jsem od této knihy čekala víc. Četla jsem od tohoto autora Dítě 44 a také Utajený projev. To se mi líbilo. Farma mě zklamala tím, že se tam vlastně nic moc neděje. Nakonec se sice pointa ukáže, ale myslím si, že kdyby byla kniha kratší, bylo by to lepší.

Aimee1
17.03.2017 2 z 5

Četla jsem od Smithe jak Dítě číslo 44, tak Agent 6 nebo Utajovaný projev. A s tvrzením, že by kniha Farma měla být jeho nejlepším dílem, nemůžu ani za mák souhlasit. Byla jsem hodně zklamaná. Kniha se neuvěřitelně vleče a žádné zjištění není překvapivé a konec už vůbec ne... S výkonem v jeho předcházejících knihách ze Sovětského svazu se to nedá absolutně srovnávat - ty byly top, tohle je top taky... ale top bahno. Promiň, Tome, tohle se Ti nepovedlo :( Za mě 2 hvězdičky z 5.