Farebné sny

Farebné sny https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125619/farebne-sny-npb-125619.jpg 4 32 9

Nešťastná Bobby uteká so svojou dcérkou od bezcitného manžela. Až po čase sa jej podarí zahnať prízraky minulosti a začne dôverovať mužovi, ktorý o ňu prejavuje úprimný záujem.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Dreaming color

mariva
22.01.2024 5 z 5

Velmi silný příběh. Kniha klame obalem, nehodí se do ediční řady, kde vycházely především ženské milostné příběhy. Zasloužila by si důstojnější vydání. Příběh týrané ženy a její dcerky patří k těm, které zůstanou v paměti dlouhou dobu.

Simoneta
24.03.2022 5 z 5

Úžasný příběh. Doporučuji.

Janadvorackova
15.08.2021 4 z 5

Týraná matka uteče s dcerkou od zmetka pryč. Utrpení je v knize popsáno docela barvitě.
Rodina, u které najde zázemí, má "trochu jiné" životní zkušenosti. Vysvětlení uvozovek nechám na každém. A pak se to celé hezky prolne a vysvětlí.

Říkala jsem si, že to bude zase jen další věc pro ženy, v níž je násilnický manžel vykreslen v nejhorších barvách a chudák ženská trpí jako zvíře. Jenomže na otázku "proč ženská od násilníka neuteče dřív, než si projde spoustou hnusných zkušeností," není odpověď tak snadná.
I já tyhle ženy (ne)chápu.

Tylinka
29.03.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem... Zajímavě popsaný vnitřní život všech postav.

Jája92
27.01.2018 3 z 5

Zajímavá knížka, kterou stojí si za to přečíst.

hortenzie
16.04.2013 5 z 5

Skutečně barvitě popsány osudy několika žen, především týrané Bobby - je strašné vědět, že mnoho žen prožívá podobný osud a nemá šanci se bránit. K fyzickému utrpení se přidává i psychické - zesměšňování, urážky, pocit, že si to vlastně zasloužíte. A pokud nemáte šanci obrátit se třeba na rodiče nebo přátele, musí to být šílený život plný strachu.

Dannielle
18.03.2013 4 z 5

Kniha mě vzala hned od začátku. Nedovedu si tu hrůzu vůbec představit. Zaujal mě osud všech tří žen.

RADOST
18.02.2012 5 z 5

Několik navzájem propletených životních osudů nutí čtenáře zamyslet se nad potřebou dobrého rodinného zázemí, příčinami i projevy domácího násilí, a také nad silou lidského ducha. Je opravdu těžké najít znovu odvahu plnohodnotně žít po přestálém násilí či zásahu těžké nemoci nebo s pocitem vlastní dávné zbabělosti. Dobrá kniha. Jsem ráda, že jsem se nedala odradit výtvarným zpracováním přebalu knihy. Evokuje ve mě "červenou knihovnu", slaďák - a o ten tu opravdu nejde.

alnahu
02.09.2011 5 z 5

Osud Bobby a její dcery Penny-týrané manželem na mě hluboce zapůsobil.A pro tyto dvě vše skončilo dobře.Což se v jiných případech nestává.Knihu jsem přečetla jedním dechem.

Charlotte Vale Allen
kanadská, 1941 - 2023