Fantomas kontra Juve

Prozíravý pařížský policista Juve a neohrožený novinář Fandor chtějí dopadnout největšího zločince své doby, a proto vstupují do temného podsvětí francouzské metropole a riskují i své životy. Má-li však být úskočný, tajemný a vynalézavý padouch Fantomas dopaden, musí se prozíravý pařížský policista Juve a neohrožený novinář Fandor ponořit do temného života podsvětí francouzské metropole a podstoupit nečekané svízele. Příběhy o Fantomasovi se staly předlohou mnoha filmů, nejslavnější a zatím poslední je trilogie A. Hunebella z šedesátých let minulého století, v níž hlavní postavy ztvárnili Jean Marais a Louis de Funes. Proslulý soubor detektivek-pohádek o dvou přátelích, kteří jsou na stopě zosobněnému zlu, už celých sto let neztrácí půvab. Je to jistě i proto, že autoři P. Souvestre (1874–1914) a M. Allain (1885–1969) vycházejí ze znalostí získaných vlastní právnickou profesí a navíc věrně zobrazují období „belle epoque“, krásný, tvořivý a vzrušující oddechový čas po prusko-francouzské válce. Rovněž epizodě Fantomas kontra Juve kypí Paříž, půvabné město nad Seinou, bohatým společenským a kulturním životem, rodí se zde odvážné technické vynálezy, pracovité švadlenky midinetky se podílejí na nové módě štíhlých dámských kostýmů a klobouků s náročnými ozdobami, odborníci si chválí moderní acetylenové reflektory u automobilů a do svých domů zavádějí teplovody, ulice města se stávají kulisou pro první filmy… samozřejmým platidlem jsou zlaté louisdory. A všudypřítomní zlodějíčkové i králové podsvětí se zhlédli v apačích, odvážných bojovnících se záviděníhodným uměním strategie, kdysi původních obyvatelích kolonizované Nové Francie na severu severoamerického kontinentu. Pařížský vydavatel Fayard představil čtenářům v letech 1911–1913 dvaatřicet příběhů o přízračném a nepolapitelném mistru zločinu, titul Fantomas kontra Juve byl druhý v pořadí. Ještě před první světovou válkou byl o Fantomasovi natočen první film....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/40579/fantomas-kontra-juve-40579.jpg 4.115

Fantomas 2.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, XYZ (ČR)

Juve contre Fantômas, 1911

Kniha Fantomas kontra Juve

ondrej.b
28.09.2019

Kdysi to asi mohlo být opravdu napínavé a tajuplné, ale dnes to už ztratilo snad vše. Kniha se přečte rychle, což je dobře, ale to kouzlo tajemna kolem postavy Fantomase už dnes netáhne. Kdyby byl další díl v češtině, neváhal bych s přečtením, ale tohle stačí jednou.

Langosh
24.05.2017

Napínavá kniha, velmi čtivá. Kdybych jí nerozečetl až v neděli odpoledne a v týdnu nemusel do práce, měl bych jí přečtenou možná za den. Nějaká ta chybka by se tam našla. Ale čte se dobře. Škoda že asi nejsou v češtině všechny díly. Mám jen tohle a pak tu knihu 3x Fantomas. Jak jsem to rozečetl, nemohl jsem se zastavit a odtrhnout se.

czechSpara
08.02.2015

ke knize bych měl dva poznatky...za prvé nesmíte čekat parodii a la Funes :-), ale celkem drsnou detektivku, za druhé kniha má již své roky (zhruba sto), takže styl práce autorů možná nebude natolik akční, jak je známo a z děl aktuálních. Přesto však se nudit nebudete a Juve je prostě boží :-) A spoiler alert: Fantomas je pěknej parchant :-)

J.Connor
30.08.2014

V podstatě průměrné šestákové čtení nenabízející nic zvláštního navíc, což pro mě bylo trochu zklamáním. Zkusím ještě někdy v budoucnu ten komplet 3 x Fantomas, kde se mi snad dostane alespoň více napětí, doufám až hororového.

Vzpomínky na Sherlocka Holmese
Vzpomínky na Sherlocka Holmese