Fantomas kontra Juve

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Prozíravý pařížský policista Juve a neohrožený novinář Fandor chtějí dopadnout největšího zločince své doby, a proto vstupují do temného podsvětí francouzské metropole a riskují i své životy. Má-li však být úskočný, tajemný a vynalézavý padouch Fantomas dopaden, musí se prozíravý pařížský policista Juve a neohrožený novinář Fandor ponořit do temného života podsvětí francouzské metropole a podstoupit nečekané svízele. Příběhy o Fantomasovi se staly předlohou mnoha filmů, nejslavnější a zatím poslední je trilogie A. Hunebella z šedesátých let minulého století, v níž hlavní postavy ztvárnili Jean Marais a Louis de Funes. Proslulý soubor detektivek-pohádek o dvou přátelích, kteří jsou na stopě zosobněnému zlu, už celých sto let neztrácí půvab. Je to jistě i proto, že autoři P. Souvestre (1874–1914) a M. Allain (1885–1969) vycházejí ze znalostí získaných vlastní právnickou profesí a navíc věrně zobrazují období „belle epoque“, krásný, tvořivý a vzrušující oddechový čas po prusko-francouzské válce. Rovněž epizodě Fantomas kontra Juve kypí Paříž, půvabné město nad Seinou, bohatým společenským a kulturním životem, rodí se zde odvážné technické vynálezy, pracovité švadlenky midinetky se podílejí na nové módě štíhlých dámských kostýmů a klobouků s náročnými ozdobami, odborníci si chválí moderní acetylenové reflektory u automobilů a do svých domů zavádějí teplovody, ulice města se stávají kulisou pro první filmy… samozřejmým platidlem jsou zlaté louisdory. A všudypřítomní zlodějíčkové i králové podsvětí se zhlédli v apačích, odvážných bojovnících se záviděníhodným uměním strategie, kdysi původních obyvatelích kolonizované Nové Francie na severu severoamerického kontinentu. Pařížský vydavatel Fayard představil čtenářům v letech 1911–1913 dvaatřicet příběhů o přízračném a nepolapitelném mistru zločinu, titul Fantomas kontra Juve byl druhý v pořadí. Ještě před první světovou válkou byl o Fantomasovi natočen první film....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/40579/fantomas-kontra-juve-40579.jpg 4.115
Série

Fantomas 2.

Žánr
Literatura světová, Detektivky
Vydáno, XYZ (ČR)
Orig. název

Juve contre Fantômas, 1911

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Fantomas kontra Juve

Přidat komentář
ondrej.b
28.09.2019

Kdysi to asi mohlo být opravdu napínavé a tajuplné, ale dnes to už ztratilo snad vše. Kniha se přečte rychle, což je dobře, ale to kouzlo tajemna kolem postavy Fantomase už dnes netáhne. Kdyby byl další díl v češtině, neváhal bych s přečtením, ale tohle stačí jednou.

Langosh
24.05.2017

Napínavá kniha, velmi čtivá. Kdybych jí nerozečetl až v neděli odpoledne a v týdnu nemusel do práce, měl bych jí přečtenou možná za den. Nějaká ta chybka by se tam našla. Ale čte se dobře. Škoda že asi nejsou v češtině všechny díly. Mám jen tohle a pak tu knihu 3x Fantomas. Jak jsem to rozečetl, nemohl jsem se zastavit a odtrhnout se.

czechSpara
08.02.2015

ke knize bych měl dva poznatky...za prvé nesmíte čekat parodii a la Funes :-), ale celkem drsnou detektivku, za druhé kniha má již své roky (zhruba sto), takže styl práce autorů možná nebude natolik akční, jak je známo a z děl aktuálních. Přesto však se nudit nebudete a Juve je prostě boží :-) A spoiler alert: Fantomas je pěknej parchant :-)

J.Connor
30.08.2014

V podstatě průměrné šestákové čtení nenabízející nic zvláštního navíc, což pro mě bylo trochu zklamáním. Zkusím ještě někdy v budoucnu ten komplet 3 x Fantomas, kde se mi snad dostane alespoň více napětí, doufám až hororového.

Doporučujeme

Vzpomínky na Sherlocka Holmese
Vzpomínky na Sherlocka Holmese
Pamatuji si vás všechny
Pamatuji si vás všechny
Jarní mrtví
Jarní mrtví
V lese visí anděl
V lese visí anděl

Štítky

Fantomas

Autoři knihy

Pierre Souvestre
francouzská, 1874 - 1914
Marcel Allain
francouzská, 1885 - 1969

Podobné knihy

Kniha Fantomas kontra Juve je v

Právě čtených2x
Přečtených22x
Čtenářské výzvě1x
Knihotéce29x
Chystám se číst5x
Chci si koupit4x