Fantom Morgalu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

SLOVO AUTORA Zdálo by se, že hra Fantom Morgalu vznikla na základě zkušeností získaných při přípravě a v průběhu mé výstavy Orbis Varlén a nic v Moravské galerii v Brně a zdálo by se tak správně, jen s tím, a je to jasné už ze samotného textu, že nic takového se v Moravské galerii nemohlo stát, už proto, že je to příliš vtipné a plné espritu. Přesto mám neodbytný pocit, jakoby se právě tohle tajemně, pořád a všude dělo. Je to učiněná umělecká magie, a pokud bych chtěl být seriózní, přesný a spravedlivý, dodal bych, že je to poslední umění, které nám ještě zbývá, ale pravda je, že je to poslední umění, které ještě umíme....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/209625/big_fantom-morgalu-rFm-209625.jpg 4.34
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Fantom Morgalu

AnjaVCL
26.04.2021

Knížák, Váša, Morávek a Mahler pohromadě, o dalších nemluvě? Beru. Mírně fekální anabáze k fungování instituce tohoto ražení jistě padne, ač si to leckdo za rámeček nedá. Ostatně, není to jen Morgal.

Mairiel
21.06.2014

Divadelní hra s podtitulem "umělecká komedie". Vtipné hlavně pro čtenáře se základní znalostí brněnské Moravské galerie, absurdní prvky ale budou určitě společně i pro jiné kulturní provozy v Česku.
K online přečtení zde: http://www.divus.cc/praha/cs/article/b-fantom-morgalu-b-umelecka-komedie