Fantom Manhattanu

Fantom opery vrcholí napínavou scénou, v níž Fantom – jedna z nejzáhadnějších a nejromantičtějších postav, které kdy byly v literatuře vytvořeny – unese do labyrintu podzemních chodeb ztemnělé Pařížské opery Christinu, mladou operní pěvkyni, která je obětí jeho platonické lásky hraničící s posedlostí. Fantom je pronásledován Christininým snoubencem a krvežíznivým davem a mizí do temnot nejhlubších sklepení velké budovy, aby nebyl již nikdy spatřen. Opravdu nikdy...?
Jakmile Fantom uskuteční jeden ze svých nejambicióznějších snů – vybudovat největší a nejúchvatnější operu na světe, pojme plán přilákat do New Yorku Christinu – z níž se stala slavná a uznávaná operní pěvkyně, aby zpívala hlavní roli v opeře, kterou zkomponoval sám Fantom. Příběh vrcholí scénou, v níž se mísí tragédie s triumfem a Fantom Manhattanu se stává skvostným a důmyslným pokračováním fantomovské legendy, na něž celý svět tak dlouho čekal.

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/1418/fantom-manhattanu-1418.jpg 3.5150
Vydáno · BB art

Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:80-7257-242-3

Kniha Fantom Manhattanu

Adapa

Knížku jsem začal číst kvůli tomu, že ji napsal Frederick Forsyth - jeden z mých nejoblíbenějších spisovatelů. Po přečtení dlouhé předmluvy a prvních pár stránek jsem knížku cca na rok odložil, nedokázal jsem se do ní začíst. Po více než roce jsem se k ní vrátil a začal číst. Je to styl knížky, která mě nebere, vůbec mi to nesedí na Forsytha. Nenapsat to on, nikdy bych to nepřečetl. Je to napsané tak nějak dětsky naivně, předvídatelně...

Pokud někdo přečte tuto knížku a pak třeba Den Šakala nebo Žoldáky, neuvěří, že to psal jeden spisovatel.

E_Lan

Tak nevím, tato kniha mě nijak moc nezaujala. Dozajista zajímavý nápad napsat pokračování Fantoma Opery, rozhodně zajímavá předmluva, ale celkově je příběh strašně jednoduchý a vlastně nezajímavý. Vyprávění pak z různých úst působí pak spíše rušivě než zajímavě. Ne, tohle určitě není to nejlepší od tohoto oblíbeného autora.

Jokrzeb
28. květnaodpad!

Bída!!! Absolutně nechápu, co vedlo spisovatele k napsání tohoto blábolu.

paperka1969

Dobrý. Četl jsem hlavně kvůli autorovi... A byla to fikce nebo ne????

ferda

Knížku jsem vzal hlavně kvůli autorovi, ale zklamání.

Lector

Ne, to není Forsyth, jaký se mi líbí. Oceňuji úvod, který dává nahlédnout na tento kulturní fenomén – míněn Fantom opery -, ale vlastní dílo se hodí spíše do komiksového zpracování a tomu já moc nehovím. Poslouchal jsem to jako audioknihu, takže jsem velkou „újmu“ neutrpěl.
Ale jako obvykle nelituji toho, že jsem toto dílko vzal do ruky, alespoň jsem si rozšířil literární obzory.
Víc asi nemám co dodat.

Kubajzz

Pěkné čtení, líbila se mi.

Kizuizi

Na knihu jsem se docela těšila, ale jsem z ní trochu rozpačitá. Kniha se sice čte velmi dobře. ale... Předmluva mi přišla zbytečně dlouhá, moc se mi nelíbilo rozdělené vyprávění a upřímně řečeno mě absolutně odrovnal konec.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

thrillery Fantom opery karnevaly

Frederick Forsyth