Fantázia 2006 – antológia fantastických poviedok

Fantázia 2006 – antológia fantastických poviedok https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421928/bmid_fantazia-2006-antologia-fantasticky-TQv-421928.png 2 1 2

Fantázia série

Editor: Ivan Pullman Autori sprievodných textov: Ivan Aľakša, Ivan Pullman, Miloš Ferko Autori poviedok: Zuzana Gajdošová, Monika Michalovová, Jana Cviková, Soňa Lantajová, Zuska Minichová, Brynn Absolon, Michal Jedinák, Scarlett Rauschgoldová, Miloš Ferko, Daniel Klimek.

jaja4
23.02.2023 2 z 5

Za prečítanie stoja Tri oriešky pre Adama Smitha - o problémoch rozprávkovej ekonomiky. Ďalšie 3 poviedky boli priemerné a zvyšok... Mám dojem, že sa SK fantasy v rozpätí rokov 2006 - 2021 skoro nikam neposunula.

Corso
27.09.2019

Moje kriterium hodnotenia antologii zvycajne je "Chcem si raz tuto poviedku precitat este niekedy znova?" Mam doma par antologii sci-fi, hororov, a kazda ma v obsahu pri nazvoch hviezdicky. Tak to robim uz od devatdesiatych rokov. Clovek sa druhy raz nezdrzuje poviedkami ktore sa mu nepacili. Budem tak hodnotit aj tychto desat poviedok. Ukazalo sa, ze mam uplne iny vkus ako porota. Hodnotenie je teda...precital by som si toto este znova?
Biely pes *Ano (za atmosferu ako z Karikovej Trhliny)
Darca spomienok *Mozno
Anton *Nie
Tri oriesky pre Adama Smitha *Nie
Stredne velky modry vtacik *Mozno
Z dobroty srdca *Ano (s urcitou vyhradou ze som sa niekety stracal v situaciach a deji)
Kym dohori svieca* Ano (az na utnuty koniec)
Stanicna ulica *Nie
Cesta za pravitkom *Ano (najputavejsie napisana vec v zbierke, najblaznivejsia, ale vidno ze akoby z vacsieho celku vynate)
Bentonov svet *Nie
Tazkosti so svetmi, tazkosti svetov ...je esej o historii a peripetiach fantastiky u slovenskych autorov. Dobra ako zdroj tipov na precitanie dalsich knih.

Autoři knihy

Ivan Pullman