Fantastika, utopie, antiutopie

Fantastika, utopie, antiutopie https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/146648/fantastika-utopie-antiutopie-146648.jpg 4 5 2

Kniha známého literárního teoretika zkoumá vývojovou tendenci a hlavní problémy vědeckofantastické literatury.

Literatura naučná

Vydáno: , Panorama

Čto takoje fantastika? , 1974

Lele61
09.07.2023 3 z 5

Celkem zajímavá a podnětná kniha. Autor, který je literárním teoretikem, se nepokouší nějak shrnout dějiny sci-fi, ale předmětem jeho výzkumu je spíše hledání odpovědi na různé otázky, které sci-fi literatura klade, určení směrů jejího vývoje a zmapování základních problémů, kterými se sci-fi literatura zabývá. Takže sci-fi tak trochu z jiného úhlu pohledu.

Violliga
03.09.2022 4 z 5

Na knihu jsem narazila náhodou. Celkove ji hodnotím kladně ačkoliv jsem ji četla hooooodně dlouho. Každopádně kniha nabízí zajímavé nahlédnutí do historie scifi a dokonce i spousty (pro mě) neznámých titulu knih. Kniha není nejnovější ale právě proto si myslím že TEĎ je ten pravý čas si ji přečíst. Jednak porovnáme jak se naši předkové dívali na budoucnost,(jako na scifi) ale rozhodně nabízí i spousty zajímavých zamyšlení o našem dnešním světě.

Autorovy knížky

1982  76%Fantastika, utopie, antiutopie

Kniha Fantastika, utopie, antiutopie je v