Fantastická zvířata a kde je najít: Původní scénář

Fantastická zvířata a kde je najít: Původní scénář https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326940/bmid_fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit--3ES-326940.jpg 4 1094 190

Příběh Fantastická zvířata a kde je najít začíná v roce 1926, kdy se Mlok Scamander – kterého hraje držitel Oscara Eddie Redmayne – vrací z cesty po světě, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví v New Yorku a zase by z něj bez nehody odjel… nebýt nečara Jacoba, ztraceného magického kufříku a útěku několika Mlokových fantastických stvoření, která by mohla způsobit světu nečarů i čarodějů pořádné problémy.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay , 2016

vanilCZmatrix
18.02.2018 4 z 5

Trochu mi vadilo že je to scénář ale jinak je to skvělá kniha.

peterkovasona
01.02.2018 5 z 5

Nemám slov...

AnnaNes
31.01.2018 5 z 5

I když je to scénář, četlo se to skvěle. I Prokleté dítě se mi líbilo touto formou. Jen je asi škoda, že ji čtu až po tom, co jsem viděla film, nečeká mě tím pádem žádné překvapení.

Nixa
29.01.2018 5 z 5

Protože je kniha napsaná jako scénář, tak se mi do ní moc nechtělo. Teď si říkám proč jsem jí tak odkládala? Nádherný příběh! Zvířata, která se v knize objevují mě okouzlila. Hned jsem se podívala i na film a užila jsem si ho stejně jako knihu :) Určitě jsem ve světě fantastických zvířat nebyla naposledy!

kaja_scw
27.01.2018 5 z 5

kniha je opravdu užasná.A díky tomu že je napsaná jako scénář tak se čte rychle a dobře.Má velmi chytlavý děj.Je to další užasná kniha od Rowlingové ovšem až díky fantastickým zvířatum se ze mě stal pravý potterhead

Denisa153
23.01.2018 1 z 5

Už nechci žádné scénáře, ale normální plnohodnotnou (čím tlustší, tím lepší) knihu do Rowlingové. Jestli se jí už nechce psát tak by si měla ušetřit i ty scénáře.

lifeoptimist
18.01.2018 5 z 5

Tak jako jsem několikrát četla za ty roky už serii s HP tak i tuto knihu jsem si přes svátky dala znovu....prostě se chvíli odprostíte a zavřete se do kouzelného světa, navíc je to taková jednohubka :-)

Petass
16.01.2018 1 z 5

O fous lepší, než dítě, protože příběh má nový nápad. I tak, je to jen scénář k filmu... Ve formě románu by určitě zaujal. Ale i tak je to na Rowlingovou moc chudé, jednoduché, náhodné, nedotažené... Nemám ani chuť se na film podívat...

Arisavm
13.01.2018 5 z 5

Kniha pro mě byla neobvyklá už jenom stylem psaní. Neměla jsem možnost přečíst moc knih psané ve scénáři, ale musím říct, že příběh je skvělý. Knihu jsem přečetla na jeden zátah :D. Spisovatelka Rowlingová mě prostě nezklamala, určitě doporučuji přečíst.

Eorin
29.12.2017 5 z 5

Inu, je to scénář, ale skvělý :)

_tak_asi_simca_
20.11.2017 4 z 5

Já jsem viděla dříve ten film, než se mi dostala kniha do rukou. Ale i tak mě kniha velice bavila. Byla velice zajímavá a plná dobrodružství. Rozhodně doporučuji si přečíst.

saez
20.11.2017 5 z 5

Mám ráda svět stvořený fantazií J. K. Rowlingové. Scénář byl báječný, film ještě báječnější a já doufám, že příběh Mloka ještě neskončil.

TaLu
19.11.2017 5 z 5

Bylo osvěžující ponořit se do světa, jež svými slovy tvoří Joanne Kathleen Rowling. Všechny její knihy vnímám jako slova navlečená na nit, sbíhající se a proplétající, až vytvoří cestu, po níž čtenář dokáže jít a žasnout nad obrazy, které se zpoza těch slov vynořují. Proto mi tentokráte bylo trochu líto, že jsem film viděla dříve, než jsem přečetla tuto knihu. Téměř doslovný popis mi vyvolával obrazy z filmu, včetně postav, které bych si ve fantazii vytvářela třeba trochu jinak. Přesto jsem si po dočtení vychutnala opětné shlédnutí filmu a s překvapením zjišťovala, jak věrně se tento scénář přenesl na filmové plátno. Chvíle u knihy i filmu doporučuji. Nejen fanouškům Harry Pottera. Tento kouzelný fantasy svět se bude doufám líbit i milovníkům pohádek a kouzelných příběhů. Hrabák ve výloze opravdu stojí za vidění :o)

Blondebookdevil
11.10.2017 3 z 5

Upřímně nic moc, a není to tím, že je to psáno jako scénář. Nemůžu si pomoct, ale už při čtení Prokletého dítěte jsem mela pocit, že Rowlingová těží z toho, co už existuje. Je to nadstavené. Tady mě bavily popisy různých potvůrek, ale jinak o ničem.

zuzuzajda
11.10.2017 5 z 5

Moje jediná smůla byla, že jsem si knížku přečetla až po tom, co jsem viděla film. Zásadní minus. To je ale jenom můj problém, kdybych to bývala udělala naopak, byla bych nadšená. Takto se mi kniha sice líbila, ale jelikož jsem přesně věděla, co bude následovat (kór když se jedná o scénář), trošku mi to zkazilo radost. I tak ale dávám plný počet bodů, protože příběh je super. :-)

Někdošťastný
08.10.2017 5 z 5

U mě první kniha, kterou jsem četla psaná jako scénář. Přišlo mi to zajímavé. Líbí se mi návaznosti na sérii Harryho Pottera a celkově ta promyšlenost. Téměř jsem brečela při Jacobově mazání paměti. Taky jsem obdivovala schopnost Rowlingové zabít postavu pomocí jedné věty tak dojemně a promyšleně. Určitě doporučuju.

nycol
03.10.2017 4 z 5

Film se mi líbil víc, možná, kdybych nejdřív četla a pak viděla, bylo by to třeba jinak.

Gooverka
30.09.2017 4 z 5

Pro milovníka kouzelnického světa Harryho Pottera je to určitě must-read kniha. Při čtení scénaře se mi vybavovaly přímo scény ve filmu a musím říct, že film je v tomto případě zvládnutý skvěle.

adevis
23.09.2017 4 z 5

Čtení scénářů mě baví. Celou dobu jsem měla před očima film, který jsem viděla jen jednou, když ho vysílali v kině. A teď? Musím si ho jít pustit! :))

Tereziee
23.09.2017 4 z 5

Knihy formou scénáře se čtou poměrně dobře a rychle. Prokleté dítě se mi ale líbilo mnohem víc než Zvířata. Jak tady někdo už zmiňoval - je velká škoda, že autorka nevydala tento příběh v klasickém podaní. Děj je parádní, postava Mloka skvělá. Takže kdyby to bylo napsáno klasicky určitě by to mělo mnohem víc fanoušků.

Moc se mi líbí, že se v příběhu vracíme do světa magie a ty drobné spojitosti mezi příběhem Mloka a Harryho. Film, který vyšel už téměř před rokem určitě stojí za podívání. Doufám, že si to autorka rozmyslí a pokračování napíše už v klasické formě.