Fantastická zvířata a kde je najít: Původní scénář

Fantastická zvířata a kde je najít: Původní scénář https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326940/bmid_fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit--3ES-326940.jpg 4 1094 190

Příběh Fantastická zvířata a kde je najít začíná v roce 1926, kdy se Mlok Scamander – kterého hraje držitel Oscara Eddie Redmayne – vrací z cesty po světě, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví v New Yorku a zase by z něj bez nehody odjel… nebýt nečara Jacoba, ztraceného magického kufříku a útěku několika Mlokových fantastických stvoření, která by mohla způsobit světu nečarů i čarodějů pořádné problémy.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay , 2016

pixiepickpocket
12.11.2018 3 z 5

Harry Potter a kouzelnický svět, jehož je středobodem, je milovaná a neoddělitelná součást mého dětství a dospívání. Fantastická zvířata a kde je najít je sympatický příběh, ale forma není tak atraktivní jako klasická románová podoba kultovní sedmidílné série. Kouzlo kniha má, neschází ani vtipné repliky. Pocitově ale nemohu hodnotit lépe, než jak hodnotím.

JACOB
Newt... I don't think I'm dreaming.

NEWT
What gave it away?

JACOB
I ain't got the brains to make this up.

MirijamFrankl
31.10.2018

Četla jsem ji v originále a byla napsána velmi poutavě, jen mne mrzí, že tak dobrý námět nemá klasickou prozaickou podobu obohacenou o některé detaily, které se do filmu jednoduše nevešlo. Docela mne překvapilo, jak málo je ve snímku vlastně dialogu, většina knihy se skládala ze scénické poznámky...

Nicolka77
29.10.2018 5 z 5

Já k tomu nemůžu říct vůbec nic špatného, bylo to naprosto perfektni si to přečíst!❤
- určitě knížku doporučuji pro všechny milovníky HP, ale i pro nemilovníky!

Lubisek
28.10.2018 5 z 5

Úžasné, že se fanouškům Harryho Pottera dostávají stále nové a nové příběhy, které nám připomínají tenhle skvělý kouzelnický svět. Knížka naprosto identická s filmem. Nutno však podotknout, že kdybych neviděl dříve film, jen stěží bych se v ní dokázal bezchybně orientovat. :)
Už teď se těším na druhý díl, který nás čeká již za okamžik.

misowi84
12.10.2018 5 z 5

Fantastická zvířata jsou pro mě prostě fantastická.
Není více, co bych k tomu dodával :-)

roman9276
06.10.2018 5 z 5

Každej vejlet do kouzelnickýho světa stojí za to! Tohle je prostě láska na celej život.

blonďatá.luc
13.09.2018 4 z 5

Koupila jsem si scénář v originále, slyšela jsem, že je to dobrá četba pro zlepšení angličtiny - no, četlo se mi to docela těžko. Navíc je to scénář, takže čtenář nemůže očekávat nic jiného než to, co viděl ve filmu. Jak stále říkám, scénáře jsou od toho, aby se hráli a ne četli, takže to nebyl takový zážitek jako ostatní knihy z tohoto světa (z pozdějšího časového období). Přesto mám příběh moc ráda a ty 4* si zaslouží.

nai.ivka
08.08.2018 5 z 5

Film se mi moc líbil a tak jsem si ho s radostí přečetla. Nevím jak by se to četlo někomu, kdo ho neviděl.

ejwa1937
05.08.2018 5 z 5

Parádní, oddychové čtení. Napínavý děj, zajímavý příběh. Nemám co vytknout - jinak moje první kniha od J.K.R..

Mabie
31.07.2018 4 z 5

Hodně dobré, ale není to klasický Harry Potter, kterého jsem hltala :-)

Turmee
14.07.2018 5 z 5

Tak krásně se to četlo. Přestože od scénáře se jakýsi spád a šmrnc očekává, tady to opravdu plynulo samo. A veškeré scény byly popsány dost detailně na to, aby si je čtenář dokázal bohatě představit.
Film byl za mě super a stejně tak tahle knížka.

DancerJaneBooks
20.05.2018 4 z 5

Tuhle knížku jsem si půjčila s tím, že jsem vlastně nevěděla do čeho jdu. Objevila jsem ji v knihovně a tak jsem si řekla, že když jsem ještě neviděla ten film, tak si přečtu knížku a ještě k tomu jsem nic od téhle autorky nečetla (ani Harryho Pottera, což už mám v plánu si přečíst). Myslela jsem si, že bude lepší, když jsem ještě neviděla ten film, tím pádem vlastně nevím, jak to dopadne. Ale opak byl pravdou. Právě by, podle mě, bylo lepší, kdybych první viděla film, protože bych měla aspoň takovou nějakou osnovu, podle které, bych si skládala ten příběh v té knížce. Protože jsem se v tom moc orientovat nedokázala. Plusy jsou v tom, že si to dokážete lépe představit, když je tam popsané, jestli to je v exteriéru nebo interiéru, na jakém se to odehrává místě, jak se kdo cítí atd. Ale je to přece jenom scénář a prostě se to čte špatně. Příběh je to moc hezký, to jo, ale kdyby to bylo v napsané v souvislém textu, tak by se to četlo o hodně lépe. Samozřejmě jsem počítala s tím, že je to scénář a že se to bude číst zdaleka jinak, než jako obyčejná knížka, ale kdyby teď po mně někdo chtěl, abych v pár větách převyprávěla o čem byl ten příběh, tak bych to nezvládla. Některé části byly dojemné a postavy z téhle knížky jsem si oblíbila, ale bohužel se mi to teda nečetlo zrovna nejlíp a proto musím strhnout jednu hvězdičku. Ale vím, že tahle autorka je hodně známá a už se těším, až si přečtu Harryho Pottera.

Pitbullka
08.05.2018 4 z 5

Milé, pěkné, svižné, napínavé. Ale Harry to není :) Trošku mě mrzí ta forma scénáře, jako klasická kniha by to bylo lepší.

marwinmh
03.04.2018 4 z 5

Líbilo se mi to moc, miluji svět kouzelníků a Harryho Pottera, i když v tomto případě jsem výjimečně ráda, že jsem viděla film dřív než jsem četla knihu

Suou
30.03.2018 3 z 5

Ja osobne by som si knihu nekúpil nikdy... príde mi to ako ďalšie ťahanie peňazí od fanúšikov série HP. No, ale keď som na to narazil na antikvariáte za naozaj dobrú cenu :D musel som to mať ... Kniha je v podstate verzia filmu bez obrazu, takže v tomto prípade (sám neverím, že to píšem...) je film lepšia varianta. Ale musím povedať,že sa mi páčilo ako tu boli opísané niektoré pocity postáv, sám som nevedel, že Tina a Mlok mali pre seba oči už niekde na začiatku :)

Anička.pa
23.03.2018 5 z 5

Úžasný! Četla jsem a v hlavě se mi promítal film :-) Miluji kouzelný svět paní Rowlingové a ani fantastická zvířata nezklamala! Jen škoda, že je příběh psán pouze jako scénář.

Bar16
17.03.2018 5 z 5

Velmi pěkný příběh, doslova kouzelný. A navíc plný překrásných tvorů. Film se mi moc líbil, scénář se četl rychle a probudil ve mě touhu se na něj znovu podívat. :-)

Nomia
17.03.2018

Nádherný příběh v kouzelném světě Harryho Pottera. Mloka Scamandera si nejde nezamilovat a forma scénáře Fantastickým zvířatům rozhodně na kráse neubírá. Rowlingová opět předvedla, že umí stvořit napínavý a poutavý příběh, kterému nechybí paleta velmi sympatický postav.
Ale co si budeme vykládat, tetelila bych se blahy kdyby J.K. Rowling sepsala příběhy Mloka Scamandera do románové formy, věřím, že by to vyšlo na pěkných pár knih, možná i celou sérii, která by mohla být opravdu skvělá, pokud by udržela laťku Fantastických zvířat.
Atmosféra dvacátých let v New Yorku už jen krásně doplňuje celý příběh. Zároveň velmi oceňuji již dospělejší postavy, které ovšem ani při svém věku nepostrádají dětský pohled na svět.

4laras
04.03.2018 4 z 5

Mrzí mě, že je to psané jako scénář.
Protáhlé do vět, by kniha získala úplně jiný rozměr. jinak ke knize není co dodat, propracovaný New York... všechno.

hajrys
27.02.2018 5 z 5

Škoda, že je to jenom scénář. Určitě by si zasloužila. Obdivuji obrovskou fantazii autorky. Sama jsem měla problém vymyslet dceři jednoduchý příběh před spaním :-)