Fantastická zvířata a kde je najít – původní scénář

Příběh Fantastická zvířata a kde je najít začíná v roce 1926, kdy se Mlok Scamander – kterého hraje držitel Oscara Eddie Redmayne – vrací z cesty po světě, během níž našel a zdokumentoval pestrou škálu kouzelných tvorů. Nakrátko se zastaví v New Yorku a zase by z něj bez nehody odjel… nebýt nečara Jacoba, ztraceného magického kufříku a útěku několika Mlokových fantastických stvoření, která by mohla způsobit světu nečarů i čarodějů pořádné problémy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326940/big_fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit--3ES-326940.jpg 4.4890

Fantastická zvířata - původní scénář / Fantastické zvery - pôvodný scenár 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay, 2016

Kniha Fantastická zvířata a kde je najít – původní scénář

Štěpinambura
17. listopadu

Nádherné doplnění. Krásný přebal. I když jsem film neviděla scénář jsem si moc ráda přečetla.

lenkaBajza

Obtížné hodnotit filmový scénář... vlastně nevím, co bych měla hodnotit?? Fantastická zvířata miluju, film znám. Můžu si vybavit jednotlivé scény. Dialogy i scény jsou naprosto totožné s filmem. Přečtené velmi rychle:))

KájaKoxík

Jak název napovídá, je kniha psaná formou scénáře. Díky tomu se čte velmi rychle (nezabere Vám to více než jedno odpoledne). Je zajímavé se nejprve podívat na použité zkratky na konci knihy. Například M. O. - mluví osoba mimo obraz. Díky tomuto zpracování může čtenář nakouknout, jak se peče takový film.

A kdo ho viděl, kniha ho moc nepřekvapí. Jak píše NextOne, promítala jsem si při čtení scény z filmu a mohu jen ocenit, jak pěkně je takový scénář napsaný a jak jsou podle něj vytvořeni například kouzelní tvorové.
Př: Asi všichni známe a máme rádi hrabáka Dugalíka, popis ve scénáři je opravdu přesný:
Malý černý chlupatý kříženec krtka a ptakopyska podivného.

Pro mě jsou velkým plusem knihy popisy pocitů jednotlivých postav. Herecké výkony jsou jistě kvalitní, ale rozeznat pocity rozpačitosti, ublíženosti, péče atd. je občas obtížné. A pro pochopení situace může být záměna takových pocitů klíčová.

Za mě, jako fanouška a vlastníka knih od roku již od roku 1999, prostě must have.

NextOne

Člověk si to ani tak moc neužil, protože jsem viděl film dřív, než jsem tohle četl, tudíž když jsem to četl, tak jsem si vlastně v hlavě jen promítal jednotlivé scény a tím jsem si zopakoval film. Zklamaný jsem však nebyl ani s jednou verzí. Vždyť filmy s Eddiem Redmaynem ani špatný být nemůžou

Děj se točí kolem Mloka Scamandera, milovníka fantastických stvoření, který přijíždí z Evropy do New Yorku se svým bezedným kufrem. Tento si však nedopatřením zamění s nečarovým kufříkem Jacoba Kowalskiho. Z kufříku uprchnou nějaká stvoření, kdy tato je nutné pochytat, neboť by některá mohla napáchat pěknou paseku. Na krk mu šlape Tina, která si snaží zlepšit reputaci v kouzelnickém ústavu amerických kouzelníků, avšak následně Mlokovi pomůže. Veřejnost se nesmí o čarodějích dozvědět, což je dost problematické, neboť ve městě vybuchují budovy a ve městě se nachází "prokleté dítě".

IG: next_fantasy_one

Lucius30

Jak už nám název napovídá, kniha je napsána formou scénáře, díky čemuž ji rychle máte přečtenou. Příběh nás zavede do 20. let minulého století a ukáže nám další zákoutí kouzelnického světa. Hlavní postavou je Mlok Scamander, který se nedopatřením s jeho kufříkem plným fantastických zvířat zaplete do mnohem většího problému...
Knihu jsem si užila, bylo to příjemné počtení. Přesto bych preferovala tento příběh sepsán jako román, kde by byl větší prostor všechno pořádně prozkoumat. Někdy jsem si nedokázala některé věci či zvířata pořádně představit, protože ve scénáři není úplně místo na podrobný popis, ale naštěstí na tento vizuální aspekt mám film.
Knihu bych doporučila spíše zájemcům. Řekla bych, že to nebude pro všechny milovníky Harryho Pottera.

hanavka

Scénář mi pomohl pochopit některé detaily, které mi ve filmu unikly. Každý návrat do světa HP hodnotím pozitivně, tento obzvláště :)
... A k tomu ta nádherná obálka!

Ronnie68

Nebylo to špatné čtení ... přelouskané téměř za chvíli ...

Scathia

Oddechové čtení, které čtenáře na chvilku vrátí do magického světa Harryho Pottera. :-)