Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání)

Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356071/bmid_fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit-w2V-356071.jpg 4 2393 288

Nádherné nové vydání kouzelnické klasiky z pera Mloka Scamandera samozřejmě představuje pestrou směsici tvorů od Akromantule přes různé druhy draků až po Yettiho, navíc s překrásnými ilustracemi Olivie Lomenech Gillové. Léta dobrodružných putování slavného magizoologa vyústila v díle nezměrného významu. Odborníci jej obdivují, kouzelníci a čarodějky zhusta využívají a od počátku tohoto století do něj zvědavě nahlížejí i mudlové. Naše nové vydání obsahuje novou předmluvu a šest tvorů, kteří se vyskytují v Severní Americe.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Fantastic Beasts & Where To Find Them , 2001

MargotWolandov
13.11.2022 4 z 5

Super! Dozvědělajsem se více o světě Harryho Pottera, se kterým jsem prakticky vyrůstala. Akorát mě mrzí, že máme doma vydání skoro bez ilustrací.

Beltrix
05.11.2022 2 z 5

Co by se stalo, kdyby tato knížka neexistovala? Vůbec nic. Byť mě v knížkách nikdy famfrpál nebavil, tak knížka o něm byla z nějakého důvodu mnohem zajímavější. Autorka tady zajímavě zařadila komentáře postav, ale jen velmi málo. Knize by určitě prospělo, kdyby jich bylo víc. A ilustrace, které by se do tohoto typu knih jednoznačně hodily, bych spočítala na prstech jedné ruky.

Fiso
21.10.2022 4 z 5

Pěkné, zase jsem se dozvěděla víc o kouzelnickém světě, líbilo se mi i to, že jako autor byl popisován Mlok Scamander, přičemž je to vlastně fiktivní postava a celé to sepsala Rowlingová. Docela mě překvapilo i Mlokovo celé jméno :)

adabraz
01.10.2022 4 z 5

jakožto milovník světa kouzelníků a zvířat, je tato knížka pro mě to pravé. Opravdu nádherná kniha se spoustou zajímavostí, které jste se ve filmu i knihách nemohli jen tak dozvědět. Doporučuji.

aquaver
29.09.2022 5 z 5

Nádherně zpracováná kniha. Ty kresby či náčrtky byli překrásné. Nejvíc se mi asi líbil Kentaur, Hipokampus, Sfinga, Zlatonoska či vodní lid, Gryf, Polovid, Augurey, Fénix a samozřejmě draci... I když bych asi takhle mohla pokračovat dál... Tuhle knížku jsem si opravdu užila a určitě bude patřit k mým největším knižním pokladům, neboli knih kterých si nejvíce cením :) Doporučuji každému fanouškovi HP nebo těm, kteří ocení pěkné kresby v knihách. Rozhodně tato kniha za to stojí :)

Adel822
16.09.2022

Kniha mně moc bavil a pro milovníky Harryho Pottera a hlavně celého kouzelnického světa, je to za mně nutnost. Kniha je velmi krátké a poutavě napsaná ale za mně byla tak nabitá informacemi a různými druhy zvířat že už po přečtení si polovinu nepamatuji což mi přijde jako velká škoda. Kniha mně ale velice bavila a byla čtivá a zajímavá.

Vera Silent
01.09.2022 3 z 5

Kniha je přesně v tom fantastickém duchu světa Harryho, který máme rádi. Chyběly mi ovšem ilustrace. Už je to dávno, co jsem byla maniak do Pottera a fakt už nevím, jak které fantastické zvíře mělo vypadat. Také bych ocenila více osobních postřehů Mloka o setkáni s daným zvířetem a méně hraní si na encyklopedii.

Marie022
08.08.2022 5 z 5

Úžasné. Jsem veliký fanoušek HP světa a další knížku s touhle tématikou jsem skoro zhltla (opět jsem si ji ale musela šetřit).

NemmamSlov
11.07.2022 4 z 5

Fantastické zvierata a ich výskyt je skvelé doplnkové čítanie zo sveta Harryho Pottera, no s filmom má spoločné len minimum. Knižka je skôr sprievodca rôznych tvorov, ktoré majú rôzne magické nadania a niektoré z nich už len máloktorý čarodejník uvidí vo voľnej prírode. Je to skôr knižka, ktorá sa snaží s fanúšikov vytlačiť nejaký ten peniaz navyše. Najväčšia nevýhoda knihy je jej obsah, každý by si v tejto dobre prial rozsiahlejšie druhy tvorov čarovného sveta.

Vlci.Sestra
06.06.2022 4 z 5

Určitě doporučuji nádherné ilustrované vydání. Myslím, že mě ilustrace ohromily více než samotný text. Jinak je určitě dobré se dozvědět o zvířeti jménem smrtiplášť a zkušenosti Flaviuse Belbyho....

Haloon
25.05.2022 3 z 5

Dodatková knížečka s množstvím zvířat a potvor ze světa HP. Řadu informací zná čtenář již z příběhových řad, jiné jsou zas moc dobře známé z mytologie, takže nových informací tam není tolik, kolik by napnutý fanda čekal. Ale i tak umí obohatit a zaujmout.

Hanncha
20.05.2022 5 z 5

Knížka je skvělá pro milovníky Harryo Pottera. Moc se mi líbí grafická stránka knihy a bavilo mě číst si o všech těch potvorách, co se po tamních luzích a hajích prohání.
Super!

Ellie287
13.05.2022 4 z 5

Jako fiktivní učebnice mi příjde poměrně strohá, klidně bych uvítala obsáhlejší vyobrazení zvířat, ikdyby to bylo na úkor celkovému počtu zvířat. Někdy mi popis přišel poměrně strohý. Ale bylo to fajn čtení na dojíždění, nebo klidně stačilo jednu stránku před spaním. Knihu totiž můžete odložit v podstatě kdykoli, protože každé zvíře (většinou) nepřesáhne jednu stránku.
Oceňuji krásné ilustrace, které moc hezky doplňovaly představu o zvířatěch a ráda jsem si je prohlížela.
Původně jsem si myslela, že kniha je jen způsob, jak ukojit poptávku po HP sáze (a vydělat na tom další peníze), ale vybrané finance jdou na charitu a tak mi nebylo líto za knížku utratit :-) a jako dítě bych si s ní určitě vyhrála, jako s Bradavickou učebnicí :-)

katy238
25.04.2022 5 z 5

Fantastická zvířata a kde je najít fiktivního autora Mloka Scamandera ze světa J. K. Rowling jsou průvodcem po světě série o Harrym Potterovi. Útlá učebnice čtenáře podrobněji seznámí se zvířenou kolem bradavického hradu i skrytého čarodějného světa a pro případ nouze je zde i přehledná klasifikace nebezpečnosti tvorů. Mezi řádky jsou vepsány poznámky samotného Harryho Pottera a pro ilustraci příběhů se jedná o báječnou věc. Knížka se dá přečíst i samostatně, jen tak, tvorové jsou známí i z mnoha bájí a pověstí z celého světa nezávisle na světě HP, ale užít si svébytnost učebnice při čtení dobrodružství party přátel je lepší. Jako dobré koření k dochucení báječného jídla. Proto ke čtení dnes již legendární série tuto špetku vřele doporučuji.

vera5841
11.04.2022 4 z 5

Já jsem se rozhodla, že ke knize mohu přistupovat třemi přístupy
1, Jako k projektu pro charitu - v tomto směru úžasná věc. JKR "narychlo" splácla něco, co už beztak měla z velké části ve svých poznámkách, fanoušci kupují a projekt funguje
2, Jako fanoušek - pro fanouška této série je bezva, že se dozví něco více ke zvířatům, které se v sérii objevují. Ale nejvíce se mi líbil úvod. Jsem si jistá, že jakmile se vrátím k původní sérii, jistě si budu průběžně dohledávat i některá zvířátka. Bohužel si myslím, že pro nefanoušky je to poměrně nezajímavá kniha.
3, Jako na učebnici - kniha má být fiktivní učebnicí mladých čarodějů a upřímně si myslím, že se z ní mnoho nenaučí. Je to jistě super kniha, když si čaroděj potřebuje osvěžit znalosti, Ale na to jaký je Mlok znalec je kniha docela strohá.

PS: moc ráda bych si přečetla i další knihy, na které se Mlok odkazuje. Například Dějiny čar a kouzel od Batyldy :D

fvalek
20.03.2022 3 z 5

Ilustrované vydání jsem si koupil, protože se mi nelíbilo to klasicky psané, přišlo mi nehezké, nevypovídající o všech těch fantastických zvířatech a hlavně jsem si řadu z nich nedokázal představit a potřeboval jsem trošku pomoct. Výsledek nebyl úplně to, co jsem čekal. Ilustrace jsou sice pěkné, ale docela abstraktní a ne každá se mi popravdě líbila. Možná bych to více než umělecky pojal encyklopedicky a doplnil nějaké hezké přesné kresby třeba i s popisky magických částí a tak. Ale texty jsou zachovány, takže si asi nemůže každý ilustrátor dovymyslet a dopsat, co se mu zachce. Nevím nakolik byly texty upravené pro toto vydání a jak se liší seřazení zvířat od psané verze, ale zaujalo mě, že u některých zvířat je v popisku odkaz na jiné zvíře a poznámka "níže". Nevím, jestli třeba v psaní verzi nebyla hesla těchto zvířat napsána pod sebou, protože tady to "níže" nedávalo smysl.

Jinak je to ovšem to, co člověk čeká a je to přesně tak, jak Rowlingová napsala a navrhla. Hezká a zajímavá předmluva, část o magické zoologii a něco málo k autorovi a klasifikaci zvířat. Abecedně řazený katalog zvířat s uvedeným originálním jménem v angličtině, což oceňuji, a zbytek v češtině zřejmě totožný se vzorem prvního neilustrovaného vydání. Příjemně mě překvapilo, kolik stvoření Rowlingová vymyslela bez ohledu na to, zda je zužitkovala ve své primární sáze, a jak vychází z folkloru, ale i vlastní fantazie. A i u zvířat, která jsem znal, jsem se sem tam dozvěděl něco úplně nového, takže super. :)

EvikU.
17.03.2022 4 z 5

Pro fanoušky Harryho Pottera nutnost. :-) Je to malá knížečka na hodinku pro relax. Některá zvířata zajímavě vymyšlená, vzala jsem ji pro dcery jakožto náruživé čtenářky Harryho. Sama jsem si ji také přečetla, protože svět Harryho znám taky.

Je to milý únik od reality a ještě se hodí do výzvy, protože kniha má předmluvu. Mohu doporučit.

_Žanet_
25.02.2022 3 z 5

Doplňková publikace do knižního kouzelnického světa mě bohužel zaujala méně, než jsem čekala. Jakožto člověk zbožňující zvířata v reálném světě, i v tom kouzelnickém, jsem od knížky očekávala trochu více. Animace byly sice krásné, ale brala bych jich víc, zejména u zvířat, u kterých nevím jak vypadají z jiných adaptací Harryho Pottera. Nicméně, doplnění to bylo příjemné, zkrátka oddechové čtení, u kterého člověk nemusí nijak přemýšlet. Po knížce mohu sáhnout, když si budu chtít o některém zvířeti přečíst něco více konkrétního, ale se záměrem druhého přečtení jejího celkového obsahu ji do rukou nejspíše znovu nevezmu.

Ivanule
29.01.2022 5 z 5

Krásná ilustrace, ukázání fantastických zvířat, ke kterým jsme se vrátili číst po shlednutí filmu Fantastická zvířata, které můj starší syn má rád a jako vše, co se kolem Harryho Pottera a tohoto světa točí, krásná doplňková knížka, jen by podle syna mohla být víc obsáhlejší skrz zvířata:))

chaera
18.01.2022 4 z 5

Nádherné ilustrace, text samotný trochu zaostává. Fanoušci Harryho Pottera jistě ocení, ale po tom co knihu přečtete, už po ní nejspíš znovu nesáhnete. Až budu chtít trochu magična, sáhnu spíš po bajkách nebo po Harry Potterovi samotném. 3.5/5

Harry Potter

Kniha Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) je v

Přečtených3 764x
Knihotéce1 334x