Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání)

Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356071/bmid_fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit-w2V-356071.jpg 4 2393 289

Nádherné nové vydání kouzelnické klasiky z pera Mloka Scamandera samozřejmě představuje pestrou směsici tvorů od Akromantule přes různé druhy draků až po Yettiho, navíc s překrásnými ilustracemi Olivie Lomenech Gillové. Léta dobrodružných putování slavného magizoologa vyústila v díle nezměrného významu. Odborníci jej obdivují, kouzelníci a čarodějky zhusta využívají a od počátku tohoto století do něj zvědavě nahlížejí i mudlové. Naše nové vydání obsahuje novou předmluvu a šest tvorů, kteří se vyskytují v Severní Americe.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Fantastic Beasts & Where To Find Them , 2001

Naoki-Keiko
11.04.2017 5 z 5

Fantastická zvířata a kde je najít, Famfrpál v průběhu věků a Bajky barda Beedleyho považuji za vrcholovou tvorbu J. Rowlingové. Stylisticky i obsahově je to velice mistrně zvládnutý počin, který popisuje kouzelnický svět ve kterém se Harry Potter (a jeho fanoušci) ocitají. Ke čtení těchto knih je samozřejmě potřeba znát základní pilíře HP, ale není to četba jen pro skalní fanoušky.

knihomol5555458
10.04.2017 odpad!

Nic moc.

Grety
19.03.2017 3 z 5

Proč tam nejsou obrázky, když je to atlas..

FofrNožka
19.03.2017 3 z 5

Vtipné doplnění HP. Brkem (jistě ostře nabroušeným) dopsané poznámky knize tvoří tu správnou třešinku. Teď už vím, že po pozemku se nám prohnali bodloši ( a my obviňovali divoká prasata). Brala bych více bradavických učebnic (krom těch od Zlatohlava Loc. ) :-)

hellena1523
03.03.2017 4 z 5

Kniha je čistě pro fanoušky HP...pokud nedoufáte, že váš dopis z Bradavické školy se prostě jen ztratil, a proto žijete stále v mudlovském světě a musíte se potýkat s těmi přízemními starostmi, zatímco na ministerstvu kouzel je zase nějaký poprask a Denní věštec má na titulce novou senzaci, pak vás tahle kniha nijak zvlášť nezaujme...Pro nás ostatní je to nezbytná příručka, abychom věděli, co stejně tušíme, že ano :-)

Andvejka
12.02.2017 4 z 5

Snad ještě nikdy jsem nečetla knihu, ve které bylo tolik chyb - vynechaná slova a písmena, překlepy. Je to škoda, kazí to dojem.

K doplnění série je to fajn, jen je škoda, že už se nedá sehnat v knihkupectví.

Terry14
01.02.2017

V podstatě je to učebnice.Tato kniha mne osobně nezaujala, ale moc nme potěšilo když zde bylo pár tvz dopisků vlastníků této knihy (Harryho)

LadyCharlene
23.01.2017 3 z 5

V podstatě je to obyčejný seznam a popis. Souhlasím s tím, že by kniha mohla obsahovat více ilustrací, možná u nějakých zvířat popis u obrázku konkrétní části. Ale moc se mi líbilo vysvětlení Lochnesky. Určitě se těším na dotisk, možná se těch ilustrací dočkáme. Knížku jsem sice četla v elektronické podobě, ale ty děsivé gramatické i stylistické chyby doufám v nadcházejícím vydání nebudou. Takže za chyby a chybějící ilustrace pouze tři hvězdičky.

amaenium
08.01.2017 3 z 5

Skvělá doplňková četba ke knížkám o Harrym Potterovi, avšak jelikož se jedná o smyšlená (fantastická) zvířata, myslím že by nebylo na škodu, kdyby zde bylo více ilustrací. Některé tvory již člověk zná, avšak vyskytuje se zde mnoho nových a nějaká ta "vtipná" fotka či ilustrace by se jinak k tak skvěle napsané knize hodila.

koki.veru
22.12.2016 3 z 5

Zpestření příběhu Harryho Pottera pěkné, občas i vtipně napsané. Takové oddechové čtení, ve kterém se dozvíte více informací o jednotlivých zvířatech z kouzelného světa.

Nelíísek
14.12.2016 5 z 5

Jako zpestření a doplnění je to baječné odreagování :)

katerinarich
11.12.2016 5 z 5

Pro mě nejlepší ze série bajky-famfrpál-zvířata. Občas mi zůstává rozum stát, jak geniálně promyšlené to je. Pro fanouška H.P. určitě povinnost :)

KydlochMoris
09.12.2016 5 z 5

Krásně a vtipně popsaná zvířata :-)))

samuela.gc
05.12.2016 2 z 5

Famfrpál v průběhu věků byl suprový, ale tahle kniha mne zklamala. Chvílemi byla vtipná, ale převážně celkem nudný popis jednotlivých zvířecích druhů. Pro fanouška Harryho Pottera to je sice povinná četba a litovat nebude, dozví se zajímavé věci z kouzelného světa, ale že by to byla kniha, od které se člověk nemůže odtrhnout, to se říci nedá.

pomiko
05.12.2016 4 z 5

Harry to není, ale je to příjemné čtení a film se mi taky líbil

Verrrunka
05.12.2016 4 z 5

Myslím, že tahle je ze všech doplňkových knih nejzdařilejší. Vtipné, kouzelné, zajímavé.
Je fakt obdivuhodné, co se některým lidem honí hlavou. A díky, že se to teď honí hlavou i mně :-)

IreneAdler
29.11.2016 5 z 5

Krásná knížka, kdyby takové byly i skutečné učebnice. :-D

Čerstvýnátěr
28.11.2016 odpad!

blbost

Klárai
26.11.2016 5 z 5

Moc příjemná knížka, která některými postavami navazuje na Harryho Pottera. Hezky se četla.

Princezna22
25.11.2016 5 z 5

Krásné,krásné,krásné!!!! Příjemné počteni. Příjemný relax u této dá se říci učebnice. Krásné!!!

Harry Potter

Kniha Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) je v

Přečtených3 767x
Knihotéce1 338x