Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání)

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nádherné nové vydání kouzelnické klasiky z pera Mloka Scamandera samozřejmě představuje pestrou směsici tvorů od Akromantule přes různé druhy draků až po Yettiho, navíc s překrásnými ilustracemi Olivie Lomenech Gillové. Léta dobrodružných putování slavného magizoologa vyústila v díle nezměrného významu. Odborníci jej obdivují, kouzelníci a čarodějky zhusta využívají a od počátku tohoto století do něj zvědavě nahlížejí i mudlové. Naše nové vydání obsahuje novou předmluvu a šest tvorů, kteří se vyskytují v Severní Americe....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356071/big_fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit--ipi-356071.jpg 42114
Série:

Harry Potter (doplňkové publikace)


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Fantastic Beasts & Where To Find Them, 2001


více info...
Nahrávám...

Komentáře (265)

Kniha Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání)

Ellie287
13. května

Jako fiktivní učebnice mi příjde poměrně strohá, klidně bych uvítala obsáhlejší vyobrazení zvířat, ikdyby to bylo na úkor celkovému počtu zvířat. Někdy mi popis přišel poměrně strohý. Ale bylo to fajn čtení na dojíždění, nebo klidně stačilo jednu stránku před spaním. Knihu totiž můžete odložit v podstatě kdykoli, protože každé zvíře (většinou) nepřesáhne jednu stránku.
Oceňuji krásné ilustrace, které moc hezky doplňovaly představu o zvířatěch a ráda jsem si je prohlížela.
Původně jsem si myslela, že kniha je jen způsob, jak ukojit poptávku po HP sáze (a vydělat na tom další peníze), ale vybrané finance jdou na charitu a tak mi nebylo líto za knížku utratit :-) a jako dítě bych si s ní určitě vyhrála, jako s Bradavickou učebnicí :-)

katy238
25. dubna

Fantastická zvířata a kde je najít fiktivního autora Mloka Scamandera ze světa J. K. Rowling jsou průvodcem po světě série o Harrym Potterovi. Útlá učebnice čtenáře podrobněji seznámí se zvířenou kolem bradavického hradu i skrytého čarodějného světa a pro případ nouze je zde i přehledná klasifikace nebezpečnosti tvorů. Mezi řádky jsou vepsány poznámky samotného Harryho Pottera a pro ilustraci příběhů se jedná o báječnou věc. Knížka se dá přečíst i samostatně, jen tak, tvorové jsou známí i z mnoha bájí a pověstí z celého světa nezávisle na světě HP, ale užít si svébytnost učebnice při čtení dobrodružství party přátel je lepší. Jako dobré koření k dochucení báječného jídla. Proto ke čtení dnes již legendární série tuto špetku vřele doporučuji.


vera5841
11. dubna

Já jsem se rozhodla, že ke knize mohu přistupovat třemi přístupy
1, Jako k projektu pro charitu - v tomto směru úžasná věc. JKR "narychlo" splácla něco, co už beztak měla z velké části ve svých poznámkách, fanoušci kupují a projekt funguje
2, Jako fanoušek - pro fanouška této série je bezva, že se dozví něco více ke zvířatům, které se v sérii objevují. Ale nejvíce se mi líbil úvod. Jsem si jistá, že jakmile se vrátím k původní sérii, jistě si budu průběžně dohledávat i některá zvířátka. Bohužel si myslím, že pro nefanoušky je to poměrně nezajímavá kniha.
3, Jako na učebnici - kniha má být fiktivní učebnicí mladých čarodějů a upřímně si myslím, že se z ní mnoho nenaučí. Je to jistě super kniha, když si čaroděj potřebuje osvěžit znalosti, Ale na to jaký je Mlok znalec je kniha docela strohá.

PS: moc ráda bych si přečetla i další knihy, na které se Mlok odkazuje. Například Dějiny čar a kouzel od Batyldy :D

fvalek
20. března

Ilustrované vydání jsem si koupil, protože se mi nelíbilo to klasicky psané, přišlo mi nehezké, nevypovídající o všech těch fantastických zvířatech a hlavně jsem si řadu z nich nedokázal představit a potřeboval jsem trošku pomoct. Výsledek nebyl úplně to, co jsem čekal. Ilustrace jsou sice pěkné, ale docela abstraktní a ne každá se mi popravdě líbila. Možná bych to více než umělecky pojal encyklopedicky a doplnil nějaké hezké přesné kresby třeba i s popisky magických částí a tak. Ale texty jsou zachovány, takže si asi nemůže každý ilustrátor dovymyslet a dopsat, co se mu zachce. Nevím nakolik byly texty upravené pro toto vydání a jak se liší seřazení zvířat od psané verze, ale zaujalo mě, že u některých zvířat je v popisku odkaz na jiné zvíře a poznámka "níže". Nevím, jestli třeba v psaní verzi nebyla hesla těchto zvířat napsána pod sebou, protože tady to "níže" nedávalo smysl.

Jinak je to ovšem to, co člověk čeká a je to přesně tak, jak Rowlingová napsala a navrhla. Hezká a zajímavá předmluva, část o magické zoologii a něco málo k autorovi a klasifikaci zvířat. Abecedně řazený katalog zvířat s uvedeným originálním jménem v angličtině, což oceňuji, a zbytek v češtině zřejmě totožný se vzorem prvního neilustrovaného vydání. Příjemně mě překvapilo, kolik stvoření Rowlingová vymyslela bez ohledu na to, zda je zužitkovala ve své primární sáze, a jak vychází z folkloru, ale i vlastní fantazie. A i u zvířat, která jsem znal, jsem se sem tam dozvěděl něco úplně nového, takže super. :)

EvikU.
17. března

Pro fanoušky Harryho Pottera nutnost. :-) Je to malá knížečka na hodinku pro relax. Některá zvířata zajímavě vymyšlená, vzala jsem ji pro dcery jakožto náruživé čtenářky Harryho. Sama jsem si ji také přečetla, protože svět Harryho znám taky.

Je to milý únik od reality a ještě se hodí do výzvy, protože kniha má předmluvu. Mohu doporučit.

_Žanet_
25. února

Doplňková publikace do knižního kouzelnického světa mě bohužel zaujala méně, než jsem čekala. Jakožto člověk zbožňující zvířata v reálném světě, i v tom kouzelnickém, jsem od knížky očekávala trochu více. Animace byly sice krásné, ale brala bych jich víc, zejména u zvířat, u kterých nevím jak vypadají z jiných adaptací Harryho Pottera. Nicméně, doplnění to bylo příjemné, zkrátka oddechové čtení, u kterého člověk nemusí nijak přemýšlet. Po knížce mohu sáhnout, když si budu chtít o některém zvířeti přečíst něco více konkrétního, ale se záměrem druhého přečtení jejího celkového obsahu ji do rukou nejspíše znovu nevezmu.

emulebobule
08. února

asi bych to zhodnotila kladně, ale pro mě nejslabší díl z bradavické knihovny, nejlepší v této knize byly poznámky Harryho a Rona:)

Ivanule
29. ledna

Krásná ilustrace, ukázání fantastických zvířat, ke kterým jsme se vrátili číst po shlednutí filmu Fantastická zvířata, které můj starší syn má rád a jako vše, co se kolem Harryho Pottera a tohoto světa točí, krásná doplňková knížka, jen by podle syna mohla být víc obsáhlejší skrz zvířata:))

1 ...