Fantastická zvířata a kde je najít

Fantastická zvířata a kde je najít

Alespoň jeden výtisk knihy Fantastická zvířata a kde je najít vlastní téměř každá kouzelnická domácnost v celé zemi. Nyní, po omezenou dobu, mají i mudlové příležitost zjistit, kde žije pětinoh, čím se živí kluběnka a proč není dobrý nápad nechávat za dveřmi mléko pro bodloše. „Výtěžek z prodeje této knihy je věnován... celý text

„Výtěžek z prodeje této knihy je věnován nadaci Comic Relief, což znamená, že srpce a svrčky, které za ni zaplatíte, dokážou kouzla, jakých není schopen žádný čaroděj. Máte-li pocit, že to není dostatečně dobrý důvod k tomu, abyste se rozloučili se svými penězi, mohu jen doufat, že až kolem vás půjde nějaký kouzelník v okamžiku, kdy na vás zaútočí mantichora, bude ochotnější než vy.“ Albus Brumbál méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11468/fantasticka-zvirata-a-kde-je-najit-11468.jpg 3.91181

Knihy k sérii Harry Potter

Fantastic Beasts & Where To Find Them (2001)

Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

Verča91

I když se jedná o učebnici Fantastických zvířat, tak se kniha četla velmi pěkně

Beatrisie

Jsem ráda že jsem si knihu, nebo spíš učebnici, přečetla:)

Fantasysvet

Magizoológ Maurice Leonard Orlando Kornelius (M.L.O.K) Scamander vydal svoje memoáre pred 16-timi rokmi. Prvá príručka a vedecká dišputa o výskyte magických zverov bola opatrená predslovom od Albusa Dumbledora a bola určená nielen pre čarodejnícku verejnosť, ale aj muklov, ktorí, bohužiaľ, prišli do styku s fantastickým zverom a nedopadlo to dobre. Toto mimoriadne vydanie ochotne podporila J. K. Rowlingová či vydavateľstvo Ikar, pretože zisk z predaja bol určený pre nadáciu Comic Relief (Pomoc smiechom), ktorej cieľom je získavať finančné prostriedky na projekty podporujúce sociálnu spravodlivosť v boji proti chudobe.

Druhé upravené vydanie je o celých 56 strán hrubšie, o niekoľko centimetrov vyššie a oveľa farebnejšie. Jednotlivé kapitoly, ktoré ostali nepozmenené, dopĺňajú sprievodné ilustrácie Tomislava Tomica, ktorý uchopil ducha knihy pozoruhodne originálne. Vyobrazenia vám pripomínajú staré drevorezy, ktoré sa prvýkrát objavili koncom 14. storočia a ktoré neskôr výrazne rozvinul Albrecht Dürer.

Fantastické zvery a ich výskyt je dobré mať doma, a to či už v podobe učebnice, ktorú ste si mohli obstarať pred takmer dvoma desaťročiami, kedy Harry Potter mal ešte len vstúpiť do Fénixovho rádu, alebo v novej reedícii, ktorá vyšla cez leto pri príležitosti osláv 20. výročia narodenia Chlapca, ktorý prežil. Oba kúsky sú unikátne, fundovaným spôsobom polemizujú o výskyte magických tvorov v našom svete, a ponúkajú oveľa praktickejšie rady ako učebnica Dráčtiny z Dubohlavoskej knižnice neďaleko ostrova Berk.

Kate_Hall

Kniha byla napsána jako učebnice se mi zdálo, ale bylo to zábavné, poučné (fanoušek Harryho Pottera věděl více o s jeho světě ).

HoneyBunny

V knize halt chybí všechno to roztomilý pomrkávání Eddieho Redmayna, culení se, stydlivé úsměvy apod.:DD A taky ještě rozkošnej Hrabák, kterej dle mýho absolutně nepatří do mývalovitých, je to jasnej ptakopysk;)

SeverusSnape

Krásné obohacení ze světa HP.Každý fanoušek by si tuto knihu měl přečíst

Alex.Barunka

Tato kniha jednoznačně zapadá do kouzelnického světa a hezky, nenásilnou formou jej dokresluje a zároveň rozšiřuje. Je hezké vědět, na co vše lze v kouzelnickém světě narazit, jakou představivostí autorka oplývá, když vymýšlí zvláštní schopnosti těchto tvorů a aplikuje je na mudlovský svět. Je to milá kniha s překrásným grafickým zpracováním, navíc vydaná pro dobrou věc. Palec nahoru :)

elenai

Četla jsem nové vydání, které je jedním slovem nádherně zpracované. Kniha obohacuje svět Harryho Pottera o další kouzelné střípky a dělá jej tak ještě uvěřitelnějším.

Co mě ale zamrzelo, byla absence některých tvorů (testrálové, obscurus, ďasovci) a to nesmyslné abecední řazení podle anglických názvů fantastických zvířat. Jinak jsem si knihu užívala čtyři večery před spaním a dokonce se mi zdály i kouzelné sny. :)

KatChiss

Pro mě byla tato bradavická učebnice zajímavější než ta o famfrpálu. Pořád je to ale učebnice, takže vyšší hodnocení než 3* nedám.

andie6001

Jelikož jsem viděla dřív film představovala jsem si fantastická zvířata o dost lépe. A musím říct, že hodně z fantastických tvorů v knize chybí. Například já bych v knize nepohrdla ďasovci, tesráli a dalšími tvory, které jsem viděla ve filmech a neobjevili se v knize. Ale i tak se mi kniha jako taková velice líbila.

Zornaddie

Asi nejslabší článek ze všech tří doplňujících knížek. Ale zase jsem se dozvěděl, jak se jmenují česky tři koleje Stříbranova (zatracené Pukwudgie).

punktruhlicka

Asi jsem čekala trochu víc. Ale film to vylepšil. A to se mi zas tak často nestává.

barus14

Mně, jako milovníkovi HP, se tato kniha nehodnotí snadno. Snažím se být objektivní, co to jde, ale snadné to rozhodně není.

Nicméně, kniha je doopravdy krásná, co se týká vzhledu - nové vydání se zeleným přebalem je dokonalé a na obrázky uvnitř bych mohla koukat pořád dokola. Obsah je místy i vtipný, přesto je to stále učebnice a především soupis informací o různých zvířatech, které stejně pozapomínám, takže pro mě bude mít asi větší cenu, až opět rozečtu celou sérii a budu si chtít doplnit nějaké informace o zmíněných tvorech.

Kdyby to šlo, tak dám 3,5*. Neurazila, ale ani z ní nejsem nijak zvlášť "odvázaná". Opravdu se asi spíše jedná o sběratelský kousek. Myslím si, že například Bajky barda Beedleho jsou lepší doplňkovou knihou.

P.S. Nákupem této knihy ale přispějete na dobrou věc :)
P.P.S. Film rozhodně stojí za zhlédnutí!

mmmisulka.r

Další nezbytnost pro milovníky HP. Bohatě ilustrovaná a přepracovaná učebnice, ve které se dozvíte vše podstatné a možná i pár věcí, které byste vědět neměli ;-).

silvie5281

Tato kniha pro mě byla čtením z donucení. Pro někoho,kdo světem Harryho Pottera žije je to kniha na uceleni tohoto světa, ale pro mě tak tomu není. Připomínalo mi to hodně encyklopedii, kterou člověk vlastně k ničemu nepoužije, pokud si během procitani dějových knih nechce doplnit informace :)

kupa

Skvělá knížka pro milovníky Harryho Pottera.

dancadragneel

Pro každého milovníka kouzelnického světa od J.K.Rowlingové je tato kniha asi pokladem stejně jako pro mě. Člověk se opět díky této knize více přiblížil ke světu, který je tolik plný záhad a opět začne toužit po opožděném dopisu, se kterým se někde zatoulala ta proklatá sova.

kní

Ráda bych tohle nové vydání z roku 2017 v pevné vazbě s krásnými černobílými ilustracemi Tomislava Tomice (http://tomislavtomic.com/ ) porovnala s původní brožovanou verzí - jenže kde vona je?! Kam ji kdo zašantročil? Nebo někomu půjčil a zapomněl komu i že, že?! ...

Už v úvodu je nastíněn opravdu zajímavý fenomén - pře - o kategorizaci tvorů na osoby, zvířata a ostatní:

Teprve roku 1811 byly vynalezeny definice, jež byla většina členů kouzelnického společenství ochotna akceptovat. Grogan Pařez, který byl právě jmenován do funkce ministra kouzel, vydal vyhlášku, podle níž se za "osobu" měl považovat "každý tvor, který má sdostatek inteligence, aby porozuměl zákonům kouzelnického společenství a byl schopen spolupodílet se na utváření těchto zákonů". Zástupci trollů byli pozvání k pohovoru v nepřítomnosti skřetů a komise dospěla k závěru, že nechápou naprosto nic z toho, co se jim říká; navzdory své dvounohé chůzi byli tudíž klasifikováni jako "zvířata". Vodní lidé byli poprvé v historii prostřednictvím překladatelů vyzvání, aby se stali "osobami". Víly, raraši a trpaslíci byli navzdory svému téměř lidskému vzhledu jednoznačně zařazeni do kategorie "zvířat".
Tím celá záležitost ovšem ani zdaleka neskončila. Všichni dobře víme o existenci extrémistů, kteří vedou kampaň za klasifikaci mudlů jakožto "zvířat", všichni také víme, že kentauři odmítli statut "osob" a požádali, aby mohli zůstat mezi "zvířaty", a vlkodlaci jsou zatím už dlouhá léta neustále přesunováni mezi Divizemi zvířat a osob. (...) Někteří vysoce inteligentní tvorové jsou klasifikováni jako "zvířata", protože nedokážou překonat vlastní brutální povahu. Akromantuly a mantichory jsou schopny rozumné komunikace, jakmile se k nim však přiblíží člověk, pokoušejí se ho pozřít. Sfinga mluví pouze v hádankách a hlavolamech a v případě nesprávné odpovědi má sklon k násilnostem. ...

Dominika_a

Miluji Harryho Pottera, i Bajky Barda Beedleho, ale tahle kniha mě nebavila.

Pitbullka

Kniha skvela jako doplneni informaci, nicmene neuchvatila me tak jako bajky. Je to ale i tak prijemne cteni s krasnymi ilustracemi.

ComposeAdela

Praktické.

oolinkaa

tak to bylo rychle přečtené - asi za hodinu :D jako co k tomu říct no.. učebnice s obsahem příšer, zvířat apod.. mě osobně to nezaujalo, asi nejsem 100% fanda HP.. jediné plus dávám za to, že za vydání a koupi šel výdělek na charitu.. jinak fakt ne..

Aniday

milá, nápaditá, inspirující, s překrásnými ilustracemi 8)

PetraMishka

Hezká, ale nijak objevná kniha. Jako drobnost, která pomohla dobré věci, je to však skvělé.

pichova.veru

Kniha by měla být v každé knihovničce kouzelníka. Kde jinde si přečíst vše o kouzelných tvorech. Mlock Scamander je popsal velmi poutavě.

simona8126

Bože, jak jsou lidé neinformovaní! Někdo tu napíše "kéž by to nebylo formou scénáře" a vůbec netuší, že jde o jinou knihu. Hodnotí něco úplně jiného! :D Tohle není scénář k filmu! Ostatně, také proto to není ani ničím zajímavé! Jen jakási "učebnice", respektive seznam neexistujících bytostí, suchopárně podaný. Pouze tu a tam doplňuje informace nějaká ta vtipná hláška Harryho či Rona, ale rozhodně to není nic, co by stálo za vyhazování peněz. Svého času to stávalo 100 Kč a za víc to určitě nestojí.

plackaknihomol

Přestože mám ráda svět HP, tahle kniha mě nebavila.

Kiwi24

Kéž by to nebylo formou scénáře!!!

NemmamSlov

Dalsi doplnok sveta carodejov. Knizka pisana ako ucebnica urcite zaujme svojim sposobom. Som rad ze vdaka tejto knizke sa natocil dalsi film zo sveta Harryho Pottera Fantasticke zvery a ich vyskyt :)

Atanone

Asi bych neměla psát komentář,protože jako skalní fanynka knížek o HP jsem hodně zaujatá.
Takže takhle-jsem už hoooodně dlouho ze školy,ale toto je absolutně nejzábavnější učebnice,jakou jsem kdy dostala do ruky .