Fantasmagorie televize

Fantasmagorie televize https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70499/mid_fantasmagorie-televize-Nmb-70499.jpg 4 12 4

Pohádková novela s hororovým nádechem a metafyzickým přesahem Fantasmagorie televize je klasickou měrkovinou, i když chudší o kulometnou kadenci vulgarismů, na které jsme u Měrky zvyklí: ztřeštěné, zdánlivě nelogické rozjímání o světě bez řádu a pravidel, v němž lze spatřit obraz současné společnosti, změnu a rozpad hodnot starého světa… a očekávat více než rozporuplné reakce čtenářů.... celý text

lubtich
10.03.2020 4 z 5

Saprlote, bavil jsem se královsky! Vážně, tohle bylo literární žůžo pažůžo. Přiznávám, nebyl jsem naprosto seznámen s autorem a vybíral jsem knihu dle obalu (ano, jsem povrchní, ale už jen z obálky sršela frapantnost). Nyní ale už neodmítnu žádnou "měrkovinu". Bavilo mě prostředí (masožravý pařezy, lítající pečení holubi, oslové na bioplyn), bavily mě postavy, byť v tom měl člověk pěknej buřtguláš (ale názvy typu Literární postava, Lavor Pupen, Pnůtek či Hrot Mňau, maj něco do sebe). Ke konci už to nemělo takovej elán jako na začátku, ale i tak se mi líbilo jednotlivé odkráglování postav, ne že bych si liboval v násilí :D
Kniha má neskutečně moc grandiózních glos, ale jen tak namátkově dvě úderné:

,,Pojedli, pořádně se intoxikovali alkoholem a vyrazili na cestu"

,,Mě už ta honba nebaví", pronesl Stalin a posadil se na pařez.
Bohužel se nejednalo o normální pařez. Byl to pařez masožravý. A ihned se měl k dílu.

Vřele doporučuji, nasyťte se.

bakunin
28.12.2019 3 z 5

Celkem rychle odsépajicí fantasmagorie!

capar
16.07.2019 4 z 5

Jakože opět velmi pobavil :)

dragoooon
24.07.2012 5 z 5

Druhá kniha Petra Měrky. Vynikající. Autor sám sebou, ví, co chce říct a volí svůj naprosto specifický způsob. Je jen na čtenářích, jak se ke knize postaví a co si z ní vezmou!

Kniha Fantasmagorie televize je v