Fangirl

Fangirl https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225809/bmid_fangirl-9v7-225809.jpg 4 1290 292

Ačkoli jsou až na fyzickou podobu každá úplně jiná, Cath odjakživa sdílela se svým dvojčetem Wren všechno: oblečení, trápení s rodiči i vášeň pro knížky o mladém kouzelníkovi Simonu Snowovi. Jenomže teď obě nastupují na vysokou školu a Wren poprvé nechala Cath na holičkách – nechce s ní bydlet na koleji. Potíž je v tom, že Cath na rozdíl od sestry není právě společensky zdatná. Jejím přirozeným prostředím je internet, kde se nemusí nikomu dívat z očí do očí a kde tisíce fanoušků nadšeně čtou její povídky ze světa Simona Snowa. A to je svět na hony vzdálený bludišti školních budov, v němž číhají nástrahy v podobě všech možných fobií, děsivých spolubydlících s neodbytnými kamarády a profesorek tvůrčího psaní, které o fanfikcích nechtějí ani slyšet. Co ale Cath zbývá než zachovat klid a nedat se?... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Yoli (ČR)

Fangirl , 2013

Zuzanka45
02.02.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha, doporučuji. Příjemná a oddechová.

Ad2424
31.01.2020 5 z 5

Tuhle knížku bych mohla číst pořád dokola. Postavy jsou moc milé a při čtení se prostě musíte usmívat. Řeší originální téma, na které jsem v jiné knížce zatím nenarazila. Rozhodně doporučuju všem, kdo hledá příjemnou originální oddechovku.

Viky007
26.12.2019 4 z 5

I když už nejsem cílová skupina, kniha se mi fakt líbila. Do Cath jsem se dokázala okamžitě vcítit, jelikož jsem taky introvert a trochu sociofobik. Jen mě tam bohužel štvaly časté úryvky o Simonovi Snowovi, které byly prostě... nudné. Měla jsem nutkání je přeskakovat, ale nakonec jsem to nějak zvládla. A taky mi přišlo, že Cath to měla až moc jednoduché - víceméně měla štěstí na lidi. Ze své zkušenosti můžu říct, že takhle to bohužel moc často nefunguje. Vlastně si kamarády a kluka hledat nemusela - oni si ji našli sami :-D.

juni
16.11.2019 5 z 5

Tato knížka se mi moc líbila. Už se chystám na další knížku od této autorky.

Turtleee
20.10.2019 4 z 5

Od autorky je četla všemi vychvalovanou knihu, Eleanor a Park. Bohužel se mi ani trochu nelíbila, což se (díky buhu) nedá říct o Fangirl. Je nemožné si ji nezamilovat a stejně tak nemožné se nenechat příběhem unášet. Hlavní postava příjemná holčin a co víc si můžeme, my, čtenáři přát?

Akisi
28.09.2019 5 z 5

Fangirl je první knihou, kterou jsem od této autorky četla, a musím říct, že jsem opravdu nadšená. V prvé řadě postavy byly sepsané tak opravdově a každá postava měla svůj jedinečný charakter, že jsem si je okamžitě oblíbila. V Cath jsem se v mnoha věcech viděla, Leviho jsem si naprosto zamilovala. Díky postavám mě ani netrápil poměrně obyčejný příběh nerdky, prvačky na vysoké.
Skvělé scény, u kterých jsem se naprosto rozplývala i ve svým dvaadvaceti letech.
Knihu doporučuju. Trochu jsem se bála YA nálepky, ale myslím, že vzhledem k tomu, že se příběh odehrává na vysoké škole, a fantastickým stylem psaním dokáže kniha zaujmout i starší publikum. Koneckonců já jsem toho důkazem.

Edona
04.08.2019 5 z 5

Eleanor a Park pro mě bylo menší zklamání, ale Fangirl naopak milé překvapení. Tak za prvé, Cath je v podstatě jako já. Často jsem se v ní viděla. Získala si mě v okamžiku, kdy nastoupila na vysokou, a protože měla strach z lidí na obědě, strach z toho kam by si sedla, tak na ty obědy pro jistotu ani nešla. Za druhé kromě hlavního příběhu, bylo skvělé obohacení číst i fanfikce hlavní hrdinky Cath ze světa Simona Snowa (který je ale jinak - k mé smůle - fiktivně vytvořený pro tuto knihu). Fiktivní série Simon Snow mi připadla jako Harry Potter (podobný úspěch, velký fandom a celosvětová popularita série). Rowell je skvělá vypravěčka, Fangirl bych rozhodně neřadila jen do YA literatury. V příběhu je toho tolik.. a hlavně se to čte samo. V podstatě nejde přestat, dokud nejste na konci. A teď? Potřebuji čtivo se Simonem Snowem. PS: Urgentně!

elik-play5518
03.08.2019 3 z 5

Od knihy jsem čekala více.

veruptackova
27.07.2019 3 z 5

3,5*
Od knihy jsem očekávala milý příběh z vysokoškolského prostředí, možná až lehce naivní lovestory a to se mi víceméně splnilo.

Lily-fairy
11.07.2019 2 z 5

Ráda bych řekla, že můj jediný problém je hloupost a jednoduchost této knihy. Já ale letní čtení hledala, účel splněn.
JENŽE v příběhu se objevují těžší témata (psychické problémy). A kniha má být humorná. Je na úzkostech něco humorného? Myslím, že autorka by si měla uvědomit, jestli píše naivní červenou knihovnu, a nebo příběh o citlivých a aktuálních tématech (úzkosti a deprese u mládeže)

Romča11
10.07.2019 5 z 5

Fangirl je úžadná kniha o fanfikcích. Nádherně vystihují to, proč vznikají a plus takový krásný příběh o nerdce jsem ještě nečetla. Opravdu skvělá kniha od Rainbow Rowell!

Lely
10.07.2019 3 z 5

Taková milá a oddechová kniha, která ani nenadchne ale ani neurazí. Při čtení jsem se ale často přistihla, že čekám na nějaký pořádný zvrat nebo zápletku, ta ale nenastala. Četla jsem jí v angličtině a je dobře srozumitelná.

ThrisaManx
19.06.2019 3 z 5

Tuto knihu jsem si půjčila v době, kdy jsem toho do školy měla hrozně moc a potřebovala jsem něco hloupého a jednoduchého. Že to bude AŽ tak hloupé, to jsem netušila. Kniha je prakticky o ničem, nemá žádnou pointu, žádné rozuzlení a nic se tam neděje. Svůj účel ale splnila - nemusela jsem během čtení použít jedinou mozkovou buňku, a přesně to jsem tentokrát potřebovala. Přes všechno byla hodně čtivá a měla pár pasáží, které jsem si opravdu užívala. Pasáže se Snowem byly k smrti nudné, absolutně zbytečné a kopie Harryho Pottera. Jako oddechovka fajn.

Jarkaknihy1
10.05.2019 4 z 5

Příběh Cath mě bavil. Také jsem se pokoušela psát fanfiction, ale na rozdíl od hrdinky knihy, mi to zrovna dvakrát nešlo... Bavil mě styl, jakým je kniha napsaná. Určitě si chci pořídit i další knihy od autorky. Milé čtení, které můžu jen doporučit.

Aristea
19.04.2019 1 z 5

Nezáživná kniha.

Bórborka
18.04.2019 4 z 5

Tak tahle kniha mě dostala! Nejen milé a poutavé čtení, ale svým způsobem si mě dostala i svými postavami(hlavně Cath, ve které jsem se zhlédla) a myšlenkou.
Myslela jsem, že to bude další "romanťárna" pro náctileté, kterou si přečtu, zahřeje na srdci a poté na ní zapomenu, ale R. Rowell opět nezklamala.
Příběh bázlivé Cath, která prožívá svůj první rok na vysoké škole. V knize se seznamujeme i s jejím dvojčetem, které je na venek úplně jiné. Kniha mě už ve své polovině úplně dojala a odtrhnout se od ní bylo nedosažitelné.
Teď trochu té kritiky. Za prvé mám lehce výtku k příběhu Nedej se, který knihu prolínal a moc mě nezaujal a za druhé poslední třetina už nebyla tak nadupaná jako ty první, což byla velká škoda. Přesto všem mohu Fangirl s klidným srdcem doporučit :)

Ivka14
20.03.2019 4 z 5

Milá a odpočinková knížka,která se četla rychle a dobře. Cath jsem si oblíbila. IKdyž jsem četla Nedej se tak tady jsem si Simona i Baze užila víc a škoda že není víc knih o nich.

silvinka12
13.03.2019 4 z 5

Říká se:Nesuď knihu podle obalu. U téhle knihy by ale spíše platilo: Nesuď knihu podle anotace. Knihu jsem častokrát viděla v knihovně a zaujala mě obalem. Zato anotace mě na tuto knihu nenalákala, a tak jsem se jí dlouhou dobu vyhýbala. Po přečtení jsem ale zjistila jakou jsem udělala chybu! Kniha měla nějaké své chyby (např. mohlo tam být něco o tom, jak to pokračovalo mezi Wren, Cath a jejich mámou), ale četla se nádherně, nedalo se od ní odtrhnout. Levi a Cath byli vážně úžasné postavy. Leviho jsem si naprosto zamilovala.

Zuzikuk
20.02.2019 5 z 5

Styl, kterým spisovatelka píše, jsem si oblíbila už u knihy Nedej se - čtivé, zajímavé, vtipné, ale zároveň podněcuje k přemýšlení. S hlavní hrdinkou jsem se hodně rychle ztotožnila a tak jsem každou situaci prožívala spolu s ní. Kniha nechává hodně prostoru pro vlastní fantazii. Proč například některé postavy jednaly tak jak jednaly, co je k tomu vedlo, jak to s nimi dopadlo? A to je na tom právě to hezké, že si o tom můžete přemýšlet sami - jako ve fanfikci:-)

oblakaknih
12.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Jako bych četla o sobě. Zábavné, doplněné fanfikci.