Famfrpál v průběhu věků

Famfrpál v průběhu věků https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340832/bmid_famfrpal-v-prubehu-veku-Y1V-340832.jpg 4 1863 183

Vše o oblíbené hře Harryho Pottera na jednom místě, nyní v novém hábitě! Pro všechny, kdo mají rádi Harryho a fandí mu v jeho famfrpálových kláních za Nebelvír! Nové vydání příručky získané přímo z bradavické knihovny při Škole čar a kouzel vás seznámí s vývojem létajících košťat, poučíte se, jaké hry se s košťaty hrály ve starověku, jak se objevila Zlatonka, jakými proměnami prošel famfrpál od 14. století a jak vypadá dnes, seznámíte se s významnými famfrpálovými týmy ve Velké Británii a v Irsku. Uvádí ji předmluva ředitele bradavické školy Albuse Brumbála a najdete v ní i reprodukci výpůjčního lístku z bradavické knihovny. Autorem této příručky je expert na slovo vzatý, kromě ní napsal např. knížky Lítá jako šílenec, Potlouky v akci či Studie o strategii obrany při famfrpálu. Jeho příručku vysoce oceňuje jak Albus Brumbál, tak Batylda Bagshotová (autorka Dějin čar a kouzel), ale i Zlatoslav Lockhart a další významné osobnosti kouzelnického světa.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Quidditch Through the Ages , 2001

MadlenkaM
09.05.2021 3 z 5

Do poloviny se kniha četla sama, pak ovšem nastal výčet všech týmů, které se účastní mistrovství světa a tam už to bylo trochu méně zábavné. I tak jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

Štěpinambura
27.04.2021 5 z 5

Mám k tomu jen jeden nekladný poznatek: Neexistuje další díl! Moc mě bavilo číst tunhle nádhernou encyklopedii kouzelného sportu Famfrpálu.

miruska810
14.04.2021 3 z 5

Knihu som našla na vysokoškolských internátoch na stolíku s názvom zdarma. Vedela som o nej, že existuje, ale nikdy mňa metlobal (famfrpál) z kníh ani z filmu nebavil. Vzala som si ju však, nech si utužím komplet zbierku. Po dočítaní ju beriem ako takú priemernú tenkú knižôčku, ktorá neuspokojí ale zase ani nepoteší. Chvíľami som ani nevnímala o čom čítam, príliš veľa mien, miest, cudzích názvov. Sama od seba by som si ju po dočítaní nekúpila. Verím však, že niekoho, koho metlobal zaujíma určite poteší :-)

Knihoholka.
21.03.2021 4 z 5

Roztomilé. Opět musím žasnout nad genialitou světa Harryho Pottera. Vymyslet si kouzelnický svět, jeho historii, sport a ještě sportovní historii? Wow. Bylo to zajímavé. Je to takové další rozšíření kouzelnického světa. Plus toto vydání je krásně ilustrováno!

Kiu
10.03.2021 4 z 5

Velmi příjemná kniha. Taková jednohubka k odpolední kávě. Pro milovníky HP světa povinnost.

JulianaH.
09.03.2021 5 z 5

Rowlingová má pozoruhodnou schopnost napodobovat (a parodovat) různé literární styly, kterou v téhle knížce využila naplno. Obdivuji její fantazii a detailní promyšlenost jejího světa, díky které zní vyprávění o smyšlených věcech poměrně realisticky. Tedy většinou. Zarazily mě dva značně „těžké“ anachronismy: deník v 11. století a ptačí rezervace ve 13. století. Lidé středověku (a je jedno, že konkrétně kouzelníci a čarodějky) u Rowlingové vůbec středověce nemyslí. Ale možná to zbytečně moc řeším. Je to milá knížka a bavila mě.

Gweny
28.02.2021 3 z 5

Tak nějak se nedokážu představit, že by tahle outlonká knížečka mohla být učebnicí na škole čar a kouzel. Nebo na jakékoliv jiné škole. Možná v první, druhé třídě, ale jinde určitě ne. Je psaná pohádkovým jazykem. Popisná jen opravdu minimálně, zato je plná jmen mužstev, košťat i herní taktiky, že bych na jejich zapamatování potřebovala nemálo času. Je vidět, že si autorka vyhrála s vymýšlením názvů. Ale nemůžu říct, že by mě kniha nějak moc zaujala.
Co ale musím opět vyzdvihnout, jsou krásně a detailně tvořené ilustrace.

h.belaiova
12.02.2021 5 z 5

Krásná doplňující knížka ze světa Harryho Pottera. Famfrpál parádně popsán a vysvětlen tak že opravdu zbývá skočit na koště a zahájit hru.

Usire
26.01.2021 4 z 5

Povinnost pro každého milovníka HP. Je zde řada zajímavých informací, které v jiných knihách nejsou. Škoda, že nevyšly i další učebnice a příručky z Bradavic.

vojta888
07.01.2021 3 z 5

Famfrpálové zápasy mě vždy v sérii Harryho Pottera bavily nejvíce. U téhle knihy jsem měl pocit že ve světě harryho pottera existuje jenom famfrpál, ale autorka má teda fantazii to se teda musí uznat.

misatrix
02.01.2021 3 z 5

Další mila kniha ze sveta Harryho Pottera. Nejedná se o knihu, kterou by bylo potřeba číst nějak pravidelně, ale na to, ze se jedna o "odbornou" knihu, je velice ctiva. Navíc je kniha doplněna o ilustrace a několik milych detailu.

barbora5337
02.01.2021 3 z 5

Tato kniha se mi z kompletu Bradavická knihovna četla nejhůře. 3 hvězdy dávám především za to, jak neuvěřitelné je pro mě pomyšlení na to, že tohle vše je autorčina fantazie. Pro mne neskutečné, nepochopitelné, jak tohle všechno mohla vymyslet... Velká poklona paní autorce.

Věřím, že sportovním nadšencům se bude kniha líbit více než mě ;-)

Ronnieve
26.12.2020 5 z 5

Výborné pro všechny fanoušky HP. Skvěle vysvětlena historie famfrpálu. Knihu jsem měla přečtenou za chviličku.

Sariega
22.12.2020 4 z 5

Knížka mě nezklama a i když už nejsem tak velká fanynka série Harryho Pottera jako předtím tak tuto knihu si jednou za čas mohu přečíst.

eliska2126
17.12.2020 4 z 5

Přiznám se, že ač miluju Harryho Pottera, tak mě všemi milovaná hra zvaná Famfrpál, moc nezajímala. Brala jsem ji jako součást příběhu a neměla jsem potřebu ji nějak zkoumat.
Když se mi tahle knížka dostala do ruky, řekla jsem si fajn, aspoň budu mít všechny knížky z bradavické knihovny. Proto jsem byla mile překvapena, když jsem ji začala číst. Je psána opravdu krásně, ilustrace jsou taky nádherné. Na to, že nejsem žádný sportovec tak mě to zajímalo.
Ačkoliv, když srovnám s dalšími dvěma knížkami, tak Bajky zůstávají i nadále mou nejoblíbenější.

Anie94
17.12.2020 4 z 5

Knížečka Famfrpál v průběhu věků je fakt útlounká knížečka a máte jí zhltnutou za chviličku. Obsahuje doplňkové informace k nejslavnější a nejoblíbenější hře mezi kouzelníky. Poskytla mi milý náhled na svět Harryho Pottera a pomohla mi ujasnit si další záležitosti kolem tohoho úžasného světa. Přesto se mi z těch knížek, které tento svět doplňují líbila asi nejméně. Mnohem radši mam třeba Bajky Barda Beedleho. Byli tam zajímavé pasáže o historii famfrpálu, o vývoji Zlatonky, ale také se tam našli pasáže, které mě vůbec nebavili. Co rozhodně obdivuji je promyšlený a fascinující svět, který J. K. Rowlingová ztvárnila. Rozhodně by si jí měl aspoň přečíst každý fanoušek světa Harryho Pottera.

heliiinka
11.12.2020 5 z 5

Milé rozšíření HP světa. Nejzajímavější mi přišla historie Zlatonky a nápaditost v názvech famfrpálových, jak jsme zvyklí u Rowlingové (a taky překladatelů). :)

VeruMalfoy
29.11.2020 5 z 5

Knížka se mi moc líbila a jako doplnění série Harryho Pottera je bezvadná. Moc jsem se u ní bavila. Četla se jedním dechem. Opravdu jsem si připadala, jako studentka Bradavic držící v rukou knížku z jejich knihovny. :)

adelka7079
29.11.2020 5 z 5

Není to neskutečný? Ze nám Joanne k dokonale vykreslenému světu HP dala možnost nahlédnout i do učebnic? Moje potterheadské srdce plesá!

domihruzkova
17.11.2020 4 z 5

Určité pasáže hodně zajímavé, některé naopak docela nudné. Věřím, že nějaký nadšenec HP si knihu užije na 100 %.