Fáma

Fáma https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426942/bmid_fama-8Av-426942.jpg 4 1130 380

Svobodná matka Joanna se z Londýna přestěhovala do přímořského městečka, kde chce začít nanovo. Aby se lépe seznámila s místními, rozhodne se přihlásit do čtenářského kroužku. A právě zde bez nějakého rozmyslu vypustí, co se doslechla: že prý zde žije žena, která jako mladá zabila malého chlapce. Pro ospalé městečko je to velké sousto a jeho obyvatelé začnou okamžitě spekulovat, o koho se jedná. A brzy se také začnou navzájem obviňovat… Mimořádně vyzrálý a do poslední stránky napínavý debut plný falešných stop pro všechny fanoušky Liane Moriarty, Paula Hawkins a Shari Lapeny.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Rumour , 2019

Pavčule
Pavčule
03.08.2021 5 z 5

Jasně a stručně - líbilo se .

Daenerys
Daenerys
30.07.2021 5 z 5

Popravdě mnoho jsem nečekala a zdejší krapet brblavé komentáře z poslední doby, nebo i ty spokojené, ale s nižším počtem hvězdiček mě trochu odrazovaly... No ale za mě spokojenost, vtáhlo mě to od samého začátku, napětí tomu rozhodně nechybí, téma zajímavé, vlastně celé mi to přišlo svěží a neotřelé. Nemám, nač si stěžovat, bavila jsem se a po dlouhé době vydržela dlouho do noci, abych dojela až do konce.

Parwana
Parwana
29.07.2021 2 z 5

Další z řady víkendových thrillerů, tentokrát slabší kousek. Kniha samotná nenadchne, neurazí, ale k hlavní hrdince jsem si po dobu čtení nenašla vztah a konec byl vyloženě přitažený za vlasy. Měla jsem větší očekávání, škoda.

sachista
sachista
24.07.2021 3 z 5

Rozehráno jasně a rychle, na nic se zbytečně nečeká, karty jsou rozdány ihned. A děj plyne, zápletka se rozvíjí, čte se to celkem dobře, ale stejně jsem postrádal to správné tempo. Rozuzlení mě částečně zklamalo, neboť mě pointa napadla, nicméně úplně poslední stránka tomu dala opravdu korunu v pozitivním slova smyslu. Slušný průměr ke čtení na letní dovolené u moře.

kob
kob
19.07.2021 3 z 5

Asi padesát kapitol se mi zdálo nekonečných, pak dojde k nečekanému zvratu, následuje kapitola plná napětí a konec míří do ztracena... Ovšem námět je bezesporu velmi zajímavý.

Komaeda
Komaeda
14.07.2021 3 z 5

Wow... Zvraty byly dobrý, ale předvídatelný. 70% knihy bylo špatný, postavy vůbec nebyly vystižené. V podstatě jen seznam jmen, nevíte kdo ke kdo a podezříváte střídavě všechny. Byla to autorčina prvotina, tak dám šanci dalším.

KatyM.
KatyM.
14.07.2021 3 z 5

Pohodová kniha na dovolenou.

ZuzanaZ83
ZuzanaZ83
12.07.2021 2 z 5

Za mě oddychová kniha. Za thriller nebo psychothriller bych ho neoznačila, nicméně dojem celkem dobrý. Je také fakt, že jsem ji četla až po opadnutí silných marketingových kampaní, a tudíž mimo masírku. Takže jsem neměla velikánská očekávání.

cmelda26
cmelda26
12.07.2021 3 z 5

Trochu zklamání , měla jsem větší očekávání ,ale to se u těchto bestsellerů občas stává. Děj se táhnul, konec trochu vylepšil reputaci.

domihruzkova
domihruzkova
07.07.2021 4 z 5

Milá oddechovka na dovolenou. Kniha mě bavila od začátku do konce.

JancaKube
JancaKube
20.06.2021 4 z 5

Kniha mě od zacatku bavila. Je pravda, ze jsem se spatne orientovala v postavach a na zadnou z zen si prakticky neudelala zadny nazor ale dej plynul rychle a nenudil. Obcas tam byly pasaze, ktere byly celkem zbytecne a zdlouhave, asi aby kniha mela vice stran, ale dalo se to zkousnout. Zapletka se mi libila a musim rict, ze me rozuzleni ani nenapadlo, takze hvezdick navic za necekany zvrat. Zaverecna scena v rozpadlem dome byla uz trochu moc a vedla k ni spousta nahod ale odpoustim to. A uplny konec, ktery jsme se dozvedeli v posledni vete me nadchl - tak nejak jsem v nej doufala. Kniha se mi libila a za precteni urcite stoji.

trudoš
trudoš
17.06.2021 2 z 5

Moc se mi líbil ústředí motiv fámy, která nabývá na stále větším významu, aniž by byla na zřetel brána fakta. Podobně fascinující bylo sledovat cestu tiché pošty, kdy se nedbale pronesená informace najednou zhoubně roznáší po celém městě, přičemž neustálý alibismus ústředí postavy je pro podobné chytráky kouzelně typický. Pak však přišel zlom a v okamžiku, kdy se střípky informací začaly spojovat v celek, šla logika zčista jasna stranou. Asi nejvíc mi přitom vadil hrdinčin hysterický rozklad osobnosti, když zjistí pravdu o své minulosti. Hlavně to, jak nenechá nikoho pořádně nic doříct a namísto toho si jede dál svojí ublíženeckou píseň.
Za mě tedy povedená práce s tématem, ale odfláknutá zápletka, která se až příliš snaží zaskočit překvapivým zvratem. A když už Lesley Kara rozehrává román s vícero želízky v ohni, tak by jeden čekal, že to taky k něčemu bude, aby se zužitkoval pořádek, co si dělal v tolika postavách. Liane Moriarty umí tyhle historky z předměstí maloměsta rozhodně lépe.

Anyt0crappy
Anyt0crappy
04.06.2021 3 z 5

Pohodové čtení, ale do kolen z této knihy pravděpodobně nepůjdete. Vleklý děj, zajímavý námět a tragicky nedotažený konec, to je mé shrnutí. Stále jsem čekala, jak to celé vygraduje a prd, jako by to autorku těsně před koncem přestalo bavit.

Arella
Arella
28.05.2021 3 z 5

Námět knihy zajímavý, rozuzlení nápadité, zpracování však horší. Byly tam pro mně nesmírně rušivé elementy, jednak velké množství postav (horší orientace kdo je kdo) a hlavně neustálé omílání vztahových myšlenek hlavní hrdinky (typu co si asi myslí můj milý, když dělá toto a co si asi myslí, když u toho udělá ještě toto a snad si nemyslí, že když tohle všechno udělá,....blablabla). Podtrženo sečteno za mě neurazí nenadchne.

Anetiina
Anetiina
28.05.2021 3 z 5

Kniha není špatná, fajn nenáročné čtení třeba na dovolenou, ale osobně si ji řadím do kategorie "neurazí, nenadchne". Začátek je poněkud rozvleklý a konec naopak velmi rychle hotový, uvítala bych větší dotaženost některých vedlejších linek. Body dávám za originální námět, atmosféru malého anglického městečka a celkově dobrou čtivost. Závěrečná kapitolka tam být vůbec nemusela, čtenář si mohl myslet svoje, nemám tyhle závěrečné podpásovky ve stylu Shari Lapena ráda.

SilviiM
SilviiM
21.05.2021 3 z 5

Určitě čtivá kniha.. pomalý rozjezd, velmi zrychlený konec :)

Mandlevest
Mandlevest
22.04.2021 4 z 5

Fáma. Až do posledních cca 30 stránek jsem myslela, že dám plné hodnocení. Kniha, ač postavená na sic originální, ale pro napínavost děje dosti chatrné zápletce se mi, na rozdíl od většiny, četla dobře již od prvních stránek (když pominu zapamatovatelnost jmen všech kamarádek ze čtenářského klubu anebo mamin ze školy, v tom jsem tápala skoro do konce knihy:)). Nešlo přímo o "napínavou" četbu, spíše se něco "peklo pod pokličkou" a mě to zajímalo a celkem i bavilo, styl psaní má autorka velmi čtivý a krátké kapitoly ho dobře podpoří. No ale zase ten konec..Nepopírám, že byl překvapivý, ale nějak mě nepřesvědčil, navíc se mi zdál rozvleklý a zbytečně natažený aby tomu všemu dala korunu poslední kratičká kapitola. Já se nechci opakovat, již jsem to psala u knihy Chůva, ale že by se některé autorky inspirovaly v těch zvláštních "lapenovských" koncích? Ale jak se říká, originál je vždy jenom jeden, byť i tuto knihu Shari Lapena na zadní straně přebalu chválí :-).

kulihrasek
kulihrasek
17.04.2021 4 z 5

Super, přišlo mi to hodně podobné Sedmilhářkám

MišusWinner
MišusWinner
16.04.2021 4 z 5

Prvních pár stránek jsem dávala těžce kdo je kdo. Postupně se mi blbě četlo že autorka přeskakovala z přítomnosti do minulosti a zpět, i když u jiných autorů se mě to četlo bez problémů. Nutilo mě dal číst pouze děj, který mě pohltil a nedalo mi spát jak to dopadne. Druhou půlku knihy jsem přečetla jedním dechem. Rozuzlení úplně nečekané a úplně konečný závěr mě vyrazil dech.

TerezaaBaarova
TerezaaBaarova
12.04.2021 3 z 5

Taková ta typická kniha pro ženy, která má přízvisko thriller... nic extra žhavého se nekonalo. Hodnotím knihu jako průměrný ženský román, podkategorie lehce napínavý.