Fáma

Fáma https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426942/bmid_fama-8Av-426942.jpg 4 1130 381

Svobodná matka Joanna se z Londýna přestěhovala do přímořského městečka, kde chce začít nanovo. Aby se lépe seznámila s místními, rozhodne se přihlásit do čtenářského kroužku. A právě zde bez nějakého rozmyslu vypustí, co se doslechla: že prý zde žije žena, která jako mladá zabila malého chlapce. Pro ospalé městečko je to velké sousto a jeho obyvatelé začnou okamžitě spekulovat, o koho se jedná. A brzy se také začnou navzájem obviňovat… Mimořádně vyzrálý a do poslední stránky napínavý debut plný falešných stop pro všechny fanoušky Liane Moriarty, Paula Hawkins a Shari Lapeny.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Čtivé, napínavé.

jitkapeldova
08.06.2022 5 z 5

Woow..
Sice prvních tak 50 stránek nic moc, ale pak kniha nabrala na obrátkách a pěkně se to rozjelo.. libilo se mi prostředí ve kterém se děj odehrává i celý příběh..
A ten konec, ten sem tedy vážně nečekala :D skvělá kniha, doporučuji :)

dasha0306
06.06.2022 4 z 5

Přečteno za víkend - takový milý psychotriller, respektive líbí se mi zpracování prostředí, trošku více "vedlejších" postav, ve kterých jsem se trochu ztrácela, ale většina nebyla tolik důležitých. Nějaký odhad o závěru jsem měla, ale ne zcela takové, protože tušení jsem měla až opravdu v poslední části knihy, ale kapitoly jsou krátké a končí vždy tak, že prostě čtete další a další a těžko přestat, ač to není tak zcela napínavé, až to drásá nervy :-)
Dala bych i 5 hvězd, pač nemám co vytknout, ale to si nechávám na ty knihy, co mi opravdu vyrazí dech :-)

Amethyste
05.06.2022 4 z 5

Kniha se čte velmi dobře, některé pasáže jsou zdlouhavé, ale finální drama a rozuzlení stojí za to.

Jaruš7
04.06.2022 4 z 5

Audiokniha.
Do tří čtvrtin to bylo o snobské důležitosti, než to nabralo na dramatičnosti.
Dramata, která okrajově vnímáme se do podvědomí vnoří a plevelí mysl.
Představivost je pak krutá. Což zdraví nesvědčí.

Příběh je v konečném důsledku ukázkou, jak se dostat do doživotních problémů.
Nepomůže zhola nic, snad jen krutá arogance.

Zdlouhavé, ale působivé.

Petruska95
04.06.2022 5 z 5

Knížka se mi velice dobře četla. Děj mě pohlitil a každé odložení knihy bylo těžší a těžší. Kniha Vás nutí číst dál a dál. Za me velice povedené a poutavé čtení.

KáťaM.
15.05.2022 4 z 5

Mně se moc líbila atmosféra knížky a prostředí, ve kterém se odehrávala, prostě jsem do něj vklouzla, byla jsem v takovém tom správném napětí, zápletka i vyvrcholení super, řekla bych taková ta klasika žánru, určitě se pustím i do dalších knížek autorky. Knížku vřele doporučuji navíc v audioverzi, je skvěle načtená!

Lexie321
10.05.2022 4 z 5

Kniha je jednoznačne taka oddychovka. Nečakala som kto nakoniec bude Sally ale iné veci sa zase dali čakať. Koniec bol podľa mňa veľmi dobre napísaný. Nie je to typická detektívka ani thriller no osobne sa mi to páčilo.

TeriLoch
15.04.2022 4 z 5

Kniha mě bavila, byla pro mě taková odpočinková. :) Nebylo to (jako u knih, co jsem v poslední době četla), že bych seděla v napětí celou dobu, ale přesto jsem pořád četla dál. Zajímavý příběh a super zvrat na konci! Četla se moc dobře. Doporučuji.

Prateri
11.04.2022 4 z 5

Jsou fámy zcela vymyšlené, takové většinou mají za cíl ublížit a daří se jim to. A pak jsou takové, že na každém šprochu je pravdy trochu. Začátek knihy pozvolný, do toho ta fáma a začnete stránky přece jen dychtivěji obracet, abyste se dozvěděli, jaký druh té fámy to vlastně je. U mne to bylo tak na 3 a půl hvězdy, nakonec 4 za konec.

Maki21
10.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Na tuto knihu jsem se chystala velice dlouho, a jsem ráda že sem si počkala. Ze začátku je kniha takové lehounké psychologické povídání o životě na venkově v Anglii. Ale ke konci se děj začne stupňovat až úplně vybouchne a vám se zboří jakékoliv domněnky a pocity které jste do té doby měli. To mě na knize nadchlo s, každou kapitolou si děláte ucelený obrázek o postavách které v knize vystupují a autorka vám ho následně zbortí. Tím pádem si nemůžete být nikdy jisti co přijde dál.

MiraRunaway
31.03.2022 5 z 5

Znáte to, jak dočtete knihu a hrozně chcete všem kamarádům čtenářům říct, co přesně Vás tam odrovnalo, ale nechcete jim spoilerovat? Tak to mám s poslední větou této knihy, která mi od dočtení běží v hlavě stále dokola. První polovina byla taková lehounká, takové psychologické okénko na téma šíření pomluv. Pak to byla jízda na horské dráze. Přišlo rozuzlení, které jsem čekala...ale pak? další jízda, další rozuzlení a překvapení.... a na závěr bomba :) A navíc se mi hrozně líbí slovo "fáma" a obálka knihy. Plný počet s hlavou plnou dojmů :) A scéna, kde vysvětlují rodiče dítěti intimnosti dospělých je velice vtipná :)

Síma97
10.03.2022 4 z 5

AUDIOKNIHA
Musím říct, že když jsem se pouštěla do poslechu této knihy tak jsem od ní nic moc neočekávala. má totiž velmi rozporuplné hodnocení. Mě ovšem kniha velmi mile překvapila. Je zde velmi dobře ukázáno, co dokáže způsobit na malém městě jedna do světa vypuštěná fáma. Jak to dokáže všem zamotat hlavy i když to nechtějí. I já jsem se od začátku, chtěla dozvědět kdo zabil malého chlapce. Měla jsem hned několik verzí ale sama jsem to neodhadla a závěr mě velmi překvapil.
Kniha určitě stojí za přečtení.

martinkaLLL
07.03.2022 4 z 5

Doporučila bych ji. Je tam sice táhnoucí se začátek, ale stálo to za to dočíst až do konce.

Katuska88
22.02.2022 4 z 5

Začátek knihy mi připadal takový povrchní a v podstatě se tam nedělo nic tak zásadního. Musela jsem si jen několikrát říct, že lidi opravdu mají prd co na práci, jen se zabývat dokola nějakým drbem a mít z toho senzaci...
Uhodla jsem, kdo byla ta vrazedkyne, což mne potěšilo, ale jinak byl závěr překvapivý a napínavý, není to totiž ta největší pointa celého děje. Celkově za 80%.

em75
17.02.2022 3 z 5

Do půlky knihy jsem čekala, až se začne něco pořádného dít. Pořád jsem nechápala, proč nadělají tolik povyku kvůli tomu, že by tam měl bydlet někdo, kdo spáchal takový zločin. Bylo to před mnoha lety, byla ještě dítě .. ale je to jen kniha. Naštěstí se to pak rozjelo a konalo se překvapení.

sassenkka
15.02.2022 5 z 5

Na Fámu jsem četla docela rozporuplné recenze, někdo knihu vychválil, jinde bylo velké zklamání a nezáživný děj. Řekla jsem si, že to zkusím, třeba to bude fajn oddechovka. A mně teda kniha sedla, a to moc!
Ten příběh? Za mě super, neotřelé, plné zvratů. Během čtení mě napadlo, že by to možná mohlo skončit tak, jak to vlastně nakonec opravdu skončilo. Tím ale nechci říct, že to bylo průhledné, prostě mi vyšel tip.
Jsem spoko, určitě dám od autorky i další knihu.

Kubajzz
10.02.2022 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha a kniha mě fakt zaujala. Ale konec jsem trošku předpokládal :-) Rozhodně ale knížku doporučuji k přečtení.

Toledo
02.02.2022 5 z 5

Mě kniha vtáhla do děje už od začátku a bavila mě celou dobu. Během čtení jsem měla různé podezřelé, ale nakonec se ukázalo, že jsem byla úplně vedle.
Děj pěkně ubíhal, nebyli tam nudné pasáže a celkově mě kniha velmi překvapila, protože podle hodnocení jsem se na ní zas až tolik netěšila.
Určitě stojí za přečtení.

AllieM
23.01.2022 2 z 5

Za velkou slabinu této knihy považuji její délku - klidně by se dala zkrátit, v mnoha kapitolách jsme se nedozvěděli vůbec nic nového. Finální stránky jsem sice hltala a na rozdíl od většiny ostatních knížek se mi rozuzlení zápletky nepodařilo rozluštit, ale bohužel, tato část nedokázala napravit můj rozpačitý dojem z celého příběhu. 2/5