Fáma

Fáma https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426942/bmid_fama-8Av-426942.jpg 4 1139 381

Svobodná matka Joanna se z Londýna přestěhovala do přímořského městečka, kde chce začít nanovo. Aby se lépe seznámila s místními, rozhodne se přihlásit do čtenářského kroužku. A právě zde bez nějakého rozmyslu vypustí, co se doslechla: že prý zde žije žena, která jako mladá zabila malého chlapce. Pro ospalé městečko je to velké sousto a jeho obyvatelé začnou okamžitě spekulovat, o koho se jedná. A brzy se také začnou navzájem obviňovat… Mimořádně vyzrálý a do poslední stránky napínavý debut plný falešných stop pro všechny fanoušky Liane Moriarty, Paula Hawkins a Shari Lapeny.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Rumour , 2019

peeetta
24.08.2023 5 z 5

Děj měl spád, žádné zdlouhavé popisy. Velmi napínavé. Od začátku jsem měla svůj tip a ten se nakonec potvrdil, ačkoliv těch možností přicházelo v úvahu víc.

Lelaqu
03.07.2023 3 z 5

Moc příjemný a zajímavý thriller. Kdo by řekl, co jedna věta udělá. Je pravda, že jsem od příběhu čekala něco trošku jiného, ale i tak mě kniha překvapila. Děj byl svěží, hezký odsypal. Musím říct že i hlavní postava nebyla špatná, ale zase ne ta nejlepší. Moc se mi líbila vykreslená mateřská láska. Knihu bych doporučila, ale s vědomím, že existují i lepší thrillery

miša63
28.06.2023 4 z 5

Co jedna informace způsobí a zajímavé jsou i následky a rozuzlení.

Špekyn
26.06.2023 2 z 5

Tuto knihu bych spíš než thriller označila jako román pro ženy s prvky thrilleru. Nápad je pěkný a nutí k zamyšlení, jak drby mohou ubližovat a ničit životy. Ale spojení s americkou mentalitou je ... otřesné. Kniha je plná klišé: sedánky a kluby, bohatí versus chudí, fifleny versus obyčejné holky... Opravdu nechápu, jak může být tolik nenáviděn člověk, který něco spáchal jako malé nesvéprávné dítě a pak celý život seká dobrotu. Postoj Joanny po odhalení identity jsem také zcela nechápala. Prostě typická americká přehnanost.

EliBla
24.06.2023 5 z 5

Nikdy nevíš, co taková fáma dokáže způsobit. Napínavý děj, který rychle utíká.

Miro67
15.06.2023 3 z 5

Chtějí zrůdu. Dobře, budou ji mít.
Námět dobrý, zpracování pokulhávalo. Chyběl tomu spád, akčnost.
A sáhněme si všichni do svědomí, kdo z nás nedopřál ucho nějakému tomu drbu a neposlal ho dál? Po přečtení příběhu ale většina z nás (doufám) už šeptandy v rámci možností raději utne v zárodku.

denib
14.06.2023 4 z 5

Není to žádná skvostná literatura a zřejmě na knihu časem zapomenu. Ale teď prostě musím napsat, že se mi to líbilo, dobře se to četlo a bavilo mě to. A o to jde, ne? Byla jsem zvědavá, jaká pravda se za fámou skrývá a odhalení mě dost překvapilo. Mockrát jsem si říkala: "To je jasné, je to takhle." Ale kdeže... Ale ještě víc mě zaujalo sledovat, jak si taková fáma žije vlastním životem, jak bují a rozkvétá, jak jí živí fantazie i obavy obyvatel, kteří ve skutečnosti vůbec nic neví. Protože příběh samotný je fikce, ale život fámy, to je skutečnost. To známe asi všichni.

ujira
10.06.2023 3 z 5

Docela dobré počtení o tom, jak může život překvapit, jak potřebujeme lásku rodiny, jak je těžké vyrovnat se s minulostí. Originální téma, další lepší britská krimi literatura.

popeluška
08.06.2023 5 z 5

Tak tohle byla tedy jízda, konec jsem nečekala ani náhodou. Bylo to super čtení od kterého jsem se nemohla odtrhnout :-)

martinaandulka
09.05.2023 5 z 5

Já jsem byla z knihy nadšená,mám ráda popisování života hlavních hrdinů a malého městečka.V druhé půlce to začalo být napínavé a já nedokázala se od knihy odtrhnout.

knizni_brouk
20.03.2023 4 z 5

Fáma je příběh o důvěře, o tajemství, o pomstě a o tom, kterak se jeden drb může začít rychlostí blesku šířit a zažehnout požár, který ničí životy.

Kniha se mi líbila. Přišlo mi sice, že krom ukázkového šíření pomluvy se přibližně do poloviny knihy nic moc nedělo, ale pak děj začal nabírat obrátky a v poslední čtvrtině to vygradovalo do, musím se přiznat, mnou neočekávaného závěru. Líbilo se mi zejména vykreslení toho, co dokáže jedna malá pomluva a jaká je síla davu, který takové pomluvě začne věřit.

Doporučuji těm, kdo mají rádi psychologické thrillery na jedno odpoledne a nevadí jim pomalejší rozjezd příběhů. Zároveň mi přijde, že situace z knihy jsou skvělé pro diskuzi, nakolik je to či ono reálně možné.

Gracinka
18.03.2023 4 z 5

Moc dobře se to četlo. Dej příjemně ubíhá, není nouze o zvraty.
Joanna mi byla trošku nesympatická a byla celkem paranoidní. Dost to vyvážila Kay s Michaelem.

MarNe
03.03.2023 4 z 5

Když kniha vyšla, zaujaly mě recenze, ale ke čtení jsme se dostala až nyní a nelituji.
Krátké čtivé kapitoly. Zpočátku mi klub školních matek připomněl Sedmilhářky i ty měly svá tajemství, ale to odbočuji. V druhé polovině knihy děj začíná nabírat na obrátkách a čtenáři začíná být pomalu jasné, kdo je kdo. Každopádně konec jsem takový opravdu nečekala.
Napětí, šíření drbů rychlostí blesku na maloměstě, trocha lásky i školního prostředí. Byl by to napínavý film...

Nymfadora.T.
19.02.2023 4 z 5

Čtivé, trochu i napínavé a mělo to i docela nečekané rozuzlení. Za mě dobré.

dagsvob
12.02.2023 4 z 5

Spíše psychologický román než thriller. Pomalejší rozjezd, ale díky krátkým kapitolám se četl dobře.

DK197
07.02.2023 3 z 5

AUDIOKNIHA: Fáma je skvěle načtená. A jelikož jsem podobnou knihu zatím nečetla, tak měla pro mě i originální téma. Na druhou stranu, čekala jsem od ní trochu větší spád. Je to spíš společenský román než thriller, který se navíc rozjíždí hrozně pomalu a nenápadně. A nezachránila to ani poslední věta, jelikož zrovna tohle jsem už na konci začala tušit. Je to taková příjemná jednohubka na jedno přečtení.

Čtenářská výzva 2023: č. 16 - kniha se štítkem tajemství na DATABÁZI KNIH

evik_svistik
03.02.2023 4 z 5

Takový průměrný thriller, neurazí, nenadchne, trochu přitažený za vlasy, ale dejme tomu...

PepkazDepka
29.01.2023 2 z 5

Jeden z tých horších thrillerov. Prišlo mi to ako nasilu napísané, len aby autorka nasadla na populárnu vlnu thrillerov. Podozrenie na to kto je Sally som mala cca v prvej tretine, ale zdalo sa mi to ako blbosť. Jediná napínavá časť je cca posledných 30 strán, pokojne to mohlo byť kratšie.

Kristy78
17.01.2023 5 z 5

Čtivá, trochu psychilogická kniha se zajímavým vyústěním.

libuse6749
03.12.2022

Kniha je zde zařazena pod štítkem ▶️román pro ženy, což je podle mého názoru naprosto výstižné.

Kniha je čtivá, ale vadí mi tam trošku to celé ženské společenství a intriky. Díky krátkým kapitolám má děj rychlý spád, nechybí napětí i moment překvapení.

Hodně mi přijde podobné s knihami spisovatelky Shari Lapena.