Životy, které jsme ztratili

Životy, které jsme ztratili https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166646/bmid_zivoty-ktere-jsme-ztratili-ktF-166646.jpg 4 145 32

Padlý svět série

< 2. díl

Druhá část dystopické trilogie Padlý svět a pokračování knihy Tak padne náš svět Tajemný virus téměř zničil malou ostrovní komunitu, v které Kaelyn dosud žila. Po měsících přísné karantény připlouvá k ostrovu první loď z pevniny. Ale přestože Kaelyn má velkou radost, že opět vidí svého přítele Lea, zprávy, které přináší, nejsou vůbec dobré. Virus zdecimoval i pevninu a lidé tam potřebují pomoc stejně zoufale jako ostrované.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Lives We Lost , 2011

m2056
30.08.2023 4 z 5

Příběh se mě líbil ale má to chybu serie u nás nevyšla Celá.

Ovecka_Saki
26.08.2022 1 z 5

Ještě že není přeložený třetí díl. Postavy mě štvou čím dál víc.

vlkove
04.12.2021 3 z 5

HODNOCENÍ SÉRIE: 68 %

Kacennnka
03.11.2019 3 z 5

Stále lepší průměr. Prostě se nemůžu donutit, aby mi na těch postavách opravdu záleželo.

PAVEL z BRNA
18.08.2018

Druhý díl se mi líbil stejně jak první, akorát jsem ho četl s jistým smutkem, že se nedovím jak celý příběh skončí, neboť vydání třetího dílu je nedohlednu.

Misa25
20.03.2018 3 z 5

Druhy dil serie mi prisel o neco slabsi nez prvni dil, ale opravdu me mrzi, ze dalsi dil nevydaji, rada bych vedela, jak cele putovani nasi skupinky dopadne.

barbiegirl
05.01.2018

Po přečtení prvního dílu jsem velmi váhala, jestli se pustit do pokračování série nebo ne, protože mě děj moc nezaujal. Nakonec sem se k tomu dokopala a rozhodně nelituji:) druhý díl mi příjde daleko lepší než 1. a byla sem opravdu hrozně moc sklamaná, když sem zijstila, že 3. díl v češtině nevyjde... Proto bych se chtěla zeptat, jestli je tu někdo, kdo si ho přečetl v originále, protože bych moc chtěla vědět, jak tento příběh dopadne:3

Lisa123
15.10.2017 5 z 5

Tato série knih se mi velmi líbí. Do této knihy (druhého dílu) se mi moc nechtělo, jelikož jsem se obávala, že nenaplní má očekávání. Musím ale říct, že mě kniha velmi mile překvapila a líbila se mi možná ještě více, než kniha Tak padne náš svět. Líbilo se mi, že je kniha v mírném napětí - nikdy jsem nevěděla, co se bude dít dál. Určitě doporučuji!!

BeyondHorizon
03.09.2017 3 z 5

Průměrné pokračování průměrné série. Horší než první díl. Opět je obálka lepší, než knížka samotná. Ráda bych si ale přečetla poslední díl a zjistila, jak to končí, když už jsem si oba díly koupila v Levných knihách.
Znovu sérii už ale nepřečtu.

Drahuska12
19.06.2017 5 z 5

Moc hezká kniha ,určitě doporučuji :)

Drahuska12
19.06.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla během dvou dnů. První díl jsem četla asi před 3 lety a proto jsem se zpočátku trochu ztrácela ,ale kniha podle mého je velmi dobře napsaná ,je chytlavá a čtivá . Námět se mi líbí a proto hodnotím 4* . Skvělá kniha ,jen mám strach,že 3dil nevyjde a já nezjistím jak to celé dopadne :/

SeverusSnape
11.04.2017 5 z 5

Líbilo se mi to dokonce víc než první díl

Andy0892
11.04.2017 4 z 5

Celou tu dobu jsem si říkala ať to nedopadne přesně tak, jak to dopadlo.

Tuhle knihu musíte číst s tím, že svět by určitě vypadal trochu jinak i lidé by se chovali trochu jinak. Ale celkově je ten příběh čtivý, dobře postavený, postavy jsou také super, takže trochu té naivity spisovatelce odpustíme :-)

Takže už jen čekám na čtvrtý díl!

Sarah11
26.03.2017 5 z 5

Skutečnost, že by po tom, co se v knize se světem stalo, měli lidé pořád spoustu jídla a vždy by našli vše, co potřebují, včetně auta s klíčky, mi přijde trochu nereálná, ale na druhou stranu se mi líbí, jak je to celé pojaté s takovým nádechem optimismu a chtěla bych věřit tomu, že kdyby se něco podobného stalo doopravdy, zachovali by se lidé podobně. Za mě opět skvělé. Mělo to spád, hlavní hrdinové jsou uvěřitelní, v podstatě jsem hltala stránku za stránkou a nemohla přestat, dokud jsem nebyla u konce. Teď už jen přežít to nekonečné čekání na závěrečný díl.

ajla5
24.11.2016 4 z 5

velice pěkné. Teď napjatě čekám na další díl.

Shinju
14.11.2016 5 z 5

První díl byl skvělý, ale tento o hodně lepší. Určitě senzační pokračování, ale hlavně, že vyjde poslední díl, už jsem se lekla, že nebudu vědět jak to dopadne. První díl jsem četla před delší dobou a úplně jsem si nepamatovala co v něm přesně bylo, ale to nevadí, myslím si, že se druhý díl dá číst i bez prvního dílu. :) Určitě doporučuji.

stolbice
23.06.2016 4 z 5

Líbilo se mi to, sice první díl byl lepší, ale i tak :-) dočetla jsem se, že má konečně příští rok vyjít v češtině i třetí díl, tak snad.....jen doufám, že to nedopadne tak, že Gav nějakým hrdinským způsobem zemře a ona zůstane s Leem, to by mě zklamalo. Z druhého dílu jsem měla takový pocit....prostě ty náznaky tam jsou, ale myslím si, že si je mohla autorka odpustit. Romantický trojúhelník se mi k tomu moc nehodí, přijde mi zbytečný a až moc se v podobných knihách opakující.

Sailien
15.03.2016 4 z 5

Skvělé pokračování knihy "Tak padne náš svět". Obě knížky jsem přečetla asi během 5ti dní, protože jsou napsané tak napínavě, že se od nich nedá utrhnout. "Jednička" se mi líbila o trochu více, ale dynamika děje zůstává stejná, takže opět můžu jenom doporučit. Loni jsem se v nakladatelství dotazovala na překlad třetího dílu, který by měl vyjít letos, ale asi je to ve hvězdách. Určitě mi ale bude stát za to přečíst si knihu i v angličtině.

martina5069
13.02.2016 5 z 5

Přávě dočteno. Musím říct že mě tahle trilogie nadchla a proto mě strašně mrzí že autorka nevidá třetí díl když to ještě ke všemu skončilo s otevřeným koncem. Achjo co se jenom stane dál ta nevědomost me ubijí :-( Jediný co me zbívá je naděje že si to autorka rozmyslí a třetí díl přece jenom vidá potom bych byla jedna z prvních co si knihu pořídí :-) Doporučuji je to napínavá jízda o přežití ......

danielosbourne
26.12.2015 4 z 5

Rozhodně lepší počtení, než byl první díl. Knize vyloženě prospělo, že se autorka rozhodla nepokračovat v deníkových zápiscích a psát knihu normálním, výpravným stylem. Ale jsem tedy pevně rozhodnut, že si pořídím třetí díl v angličtině, protože to jak tenhle díl skončil...to by takhle nešlo. Takže pokud by někdo z vás náhodou měl třetí díl v angličtině doma a rádi by jste se ho zbavili, dejte vědět, protože bych byl velký zájemce.

Megan Crewe
kanadská, 1980
2012  80%Tak padne náš svět
2013  81%Životy, které jsme ztratili

Kniha Životy, které jsme ztratili je v