Nádech

Nádech https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373371/bmid_nadech-PpU-373371.jpg 4 571 121

Fall Away série

Návykový román napěchovaný touhou, odříkáním, bolestí… a opět touhou. Může se člověk, kterého milujeme, změnit v tyrana, a potom zase zpátky? „Jmenuju se Tate,“ říká hlavní hrdinka. „Ale on má pro mě jiné jméno. Kdysi jsme byli nejlepší přátelé, ale pak se s ním něco stalo, a teď mi dělá ze života peklo…“ Mezi láskou a nenávistí je jen tenká linie. Tate už si nechce nechat ubližovat od kluka, kterého kdysi měla ráda. Když se mu postaví, přepíše tím pravidla a zjistí, že za Jaredovými zlými slovy se skrývá jeho vlastní bolest. A jí se přes všechnu nenávist rozbuší srdce, jen co se přiblíží.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Bully , 2014

Ophelie
Ophelie
26.10.2020 5 z 5

Co se škádlívá, rádo se mívá ;-) Tate a Jareda si prostě zamilujete. I když se jedná spíše o YA literaturu (a do této kategorie už nespadám), knihu můžu doporučit i starším čtenářkám. Je to taková milá, romantická oddychovka.

tynka65
tynka65
06.10.2020 4 z 5

Tak to byla jízda! Doslova i obrazně, sceny na závodním okruhu byly skvělé! Tate byla paličák a občas bych ji jednu pleskla a Jaredovi také, ale bez jejich paličatosti a hrdosti by žádný příběh nebyl.... Příběh byl krásný, plný bolesti z míst, kde by měla být láska. A plný lásky, která si musela svou cestu k Tate a Jaredovi chvíli hledat. Moc se těším na další díl, protože Madock byl skvělý, obzvláště na konci knížky, tam jsem se s ním opravdu nasmála. A jen doufám, že ikar má v plánu vydat i třetí díl..

Maruš.D
Maruš.D
21.09.2020 2 z 5

Kéžbych si tuto knihu přečetla když mi bylo “náct”.. asi by mě i bavila. Je to příběh o Amerických středoškolácích. Styl psaní mi nevadil, ani jsem nezaregistrovala, že by se až moc často opakovalo “tepání v bříšku” jak tu někdo zmiňoval. Lásku mezi Tate a Jaredem jsem jim věřila a chápala jsem i proč se Jared choval tak, jak se choval.
Avšak konec mi přišel vcelku nedomyšlený. Kdyby se tohle opravdu stalo, tak se to řeší trochu jinak, než ránou pěstí a dvěmi facky. Jinak to nebylo špatné čtení...

Alieen
Alieen
29.08.2020 2 z 5

Nenadchne, neurazí. Když nemáte zrovna co číst, tak ideální.

Teniskaha
Teniskaha
20.08.2020 2 z 5

Opakující se fráze mi lezly na nervy (začalo mi tepat v podbříšku), celé mi to nějak neladilo, hodně klišé, prostě za mě fakt nic moc a nechápu tak vysoké hodnocení.

Ewwe
Ewwe
05.07.2020 5 z 5

Nádherná kniha! Autorka píše naprosto živě a umí barvitě popsat všechny pocity. Líbilo se mi, jak se Tate pomalu měnila v silnou ženu a Jared pomalu sloupával slupku drsňáka. V knize je spoustu bolesti, křivdy ale taky kopa srandy a lásky :)

avalonek
avalonek
26.06.2020 5 z 5

Náhodný výběr z knihovny a musím říct,že jsem opravdu nadšená a proto jsem to zase přečetla šílené rychle.Krásný příběh,i když bych je oba občas nakopala.Ale konec to zachránil.

petusska01
petusska01
22.06.2020 5 z 5

Príbeh som už niekoľko krát čítala, a rada si ho prečítam znova. Páči sa mi vývin Tate a ako sa dokáže postaviť sama za seba/ narozdiel od minulosti. Mám rada príbehy Láska vs Nenávisť :)

MarkétaI.
MarkétaI.
20.06.2020 5 z 5

Knížka je které se ráda vracím :-) Nenávist a láska, takový příběh mě prostě baví. Oddechová knížka, která se čte skoro sama.

ladyKristyn
ladyKristyn
11.06.2020 3 z 5

Docela dobrá pohodová série pro náctileté, jako oddechovka docela ujde.

AnnieR.
AnnieR.
02.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Nádech. Výdech.
Jiskření.
Četla jsem obě knížky. Nejdřív jsem chtěla napsat recenze na obě knížky, ale myslím si, že shrnutí obou dvou stačí.

Když jsem si „tajně přála“ tyto dvě knížky, myslela jsem si, že jak Nádech, tak jiskření je o stejném páru. Zklamaná jsem nebyla, protože jsem ráda, že jsem se něco dozvěděla i o Madocovi.

Nádech je moje oblíbenější.
Jared byl zmetek, ale nakonec mi ho bylo líto a strašně jsem si přála ať jsou spolu.
No myslím si, že to co se mu přihodilo bylo šílený, ale když se mi něco takové stane, přeci od sebe neodstrčím to jediné co potřebuji. Takže ne. Jeho jednání nechápu. Tajně ji miluje, což je jasné hned od začátku knihy, protože takové knihy o tomhle jsou. Ale. Já nevím, kluk, který mě tak dlouho šikanuje… přeci se sním nakonec nedám dohromady? I když musím uznat, že spolu jsou jedineční. Tvoří nakonec pěkný pár.
Takže tu jednu hvězdu strhávám jen kvůli jeho chování.
Tate mám ráda a když konečně zakročí, mám ji ještě raději. Díky bohu je takové trdlo, co si nechá všechno líbit jen pár kapitol. Konec se mi líbil a tím myslím tu jejich zápletku ke konci. Jo.

Jiskření.
Madoc je zmetkův kamarád a také zmetek (haha smysluplná věta). Řekla bych, že takový zmetek jako Jared není. V jádru je ale stejně super. Mám ho ráda. Fallon, já nevím je taky fajn. Mě se prostě víc líbila první kniha.. i když tato má také své kouzlo. Co se mi nelíbilo a nelíbilo se mi to víc než Jaredovo chování je ta urychlená, přehnaná svatba. A taky tohle: „Ráno se probudím a Fallon nikde“ už asi po stopadesátý.
Musím říct, že jsem se víc těšila na další scénu s Tate a Jaredem. A jsem ráda, že autorka i do této knihy vnesla trochu jejich dějové linky.
Jax.
Ten bude můj oblíbenec. Doufám, že nějaká z dalších knih v sérii bude o něm a možná o K.C.?

Takže nakonec, ráda bych další knihy. Díky.

ElikaS
ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Jednoznačně jedna z mých nejoblíbenějších knih. Chápat a stíhat sledovat Jaredovo chování a nálady bylo sice náročné, ale i tak jste si ho museli zamilovat. Tate byla správná a bylo super sledovat její proměnu, když se začala bránit.

Myška43
Myška43
18.05.2020 4 z 5

No čekala jsem trochu víc, přesto to byl hezký příběh.

Kristy.Seb
Kristy.Seb
16.05.2020 4 z 5

Příjemná oddychovka. Nechápala jsem, jak si Tatum mohla všechno nechat líbit. Moc se líbilo, když se konečně vzepřela. Ale ten důvod toho hloupého chování Jareda mi přišel trochu ujetý...
Respektuj starší, pečuje o sebe, dokončí, co jsi začala, a vyřeš si své problémy.

Ruxandra
Ruxandra
02.05.2020 3 z 5

Dočetla jsem za pár hodin, je to oddechovka, ale ze řady knih tohoto žánru pro mě úplně nevybočuje, jsou lepší knihy, lepší autorky (kdybych neznala skvělé knihy Colleen Hoover, možná bych hodnotila výše ;) ).
Líbilo se mi když Tate přestala být obětí a začala se bránit, ale důvod proč Jared Tatum léta trápil se mi nezdá dostatečně adekvátně vysvětlený, mě by toto jeho odůvodnění nestačilo. Také úplně nechápu vztah Tate a K.C., tak si chování nejlepší kamarádky nepředstavuju, postava K.C mi byla dost nesympatická.
A mám dojem, že se poslední roky autorky předhánějí v tom, kdo nacpe do knihy víc zmínek o skupinách a konkrétních skladbách. Úplně mi to nevadí, ale nutí mě to jít si píseň vyhledat a tím ruší od čtení :D

georginaa
georginaa
30.04.2020 5 z 5

Tímto románkem pro mládež jsem si vzpomněla na své mládí. Plno společných zálib, zamilovanost a různé pocity, které se střídaly jak ponožky. Jednou slunečno, podruhé zamračeno.... ale v každém případě to stálo za to. Místo aut (dřív auta mladí vůbec neměli) byly skútry, motorky, kola. Jsem zvědavá jak bude pokračovat druhý díl.

1moniccka
1moniccka
15.04.2020 5 z 5

Z knizky jsem byla mile překvapena cetla se dobre takova oddechovka krasny dej

anishta
anishta
06.04.2020 4 z 5

Rereading - tentokrát už mě štvalo, dost štvalo, jak se místy hlavní postavy chovali, takže úvěru jednu hvězdu.. Ale přečetla jsem to podruhé, takže furt je to oblíbenec...

Jooo, to mě bavilo, líbilo se mi, jak se hlavní hrdinka postavila šikaně... Některé scény byly úsměvné a i když jsem některé myšlenkové pochody hlavní hrdinů úplně nechápala, tak mě dej, emoce a vztahy mezi hlavními aktéry naprosto uchvátili...

Chvilkasnění
Chvilkasnění
06.04.2020 5 z 5

Zajímavý příběh. Dva lidi co by pro sebe v minulosti udělali vše a kvůli jednomu špatně vyloženému večeru se vše změní.. Doporučuji. ☺

kathhhie
kathhhie
28.03.2020 5 z 5

Skvělá knížka, bavila mě, byla čtivá. Ke konci mi až bylo líto, že končí.