Nádech

Nádech https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373371/bmid_nadech-PpU-373371.jpg 4 574 122

Fall Away série

Návykový román napěchovaný touhou, odříkáním, bolestí… a opět touhou. Může se člověk, kterého milujeme, změnit v tyrana, a potom zase zpátky? „Jmenuju se Tate,“ říká hlavní hrdinka. „Ale on má pro mě jiné jméno. Kdysi jsme byli nejlepší přátelé, ale pak se s ním něco stalo, a teď mi dělá ze života peklo…“ Mezi láskou a nenávistí je jen tenká linie. Tate už si nechce nechat ubližovat od kluka, kterého kdysi měla ráda. Když se mu postaví, přepíše tím pravidla a zjistí, že za Jaredovými zlými slovy se skrývá jeho vlastní bolest. A jí se přes všechnu nenávist rozbuší srdce, jen co se přiblíží.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Bully , 2014

kathhhie
28.03.2020 5 z 5

Skvělá knížka, bavila mě, byla čtivá. Ke konci mi až bylo líto, že končí.

denisa8946
19.02.2020 3 z 5

Knížka nebyla špatná, ale měla jsem od ní jiné očekávání. Očekávala jsem lehce pikantní oddechovku, to ale nesplnila. Na můj vkus bylo téma docela přitažené za vlasy - přátelství, nenávist, láska, nenávist a zase láska... to vše na střední škole. Veškeré emoce byly vždy vyhrocené a jednání postav taktéž.
Ale abych nebyla jen negativní, příběh měl spád, takže byl přečtený za chvíli.

2103
05.02.2020 3 z 5

Kniha se mi co se týče stylu psaní, četla dobře. Je to taková oddechovka. Dostala jsem od ní co jsem čekala. Znovu po ní, ale určitě nesáhnu a do druhého dílu se taky nepustím. Není to špatné, ale nic extra to taky nebylo.

Petra-1
11.12.2019 4 z 5

Hlavní hrdinka sympatická a Jasona chvílemi nenávidíte a milujete. Moc hezká kniha.

Pajii
24.11.2019 5 z 5

Super oddechovka

bartule
04.11.2019 4 z 5

Oddechové čtení na jedno odpoledne, ke konci obohacené i o erotiku. Čtivé k postavám si snadno vytvoříte vztah a i když se občas chovají jakoby jim bylo o pár let víc neubírá to na zážitku :-)

jitka7
13.10.2019 odpad!

Po přelouskání knihy mě překvapuje její vysoké hodnocení. Četla jsem už docela dost knih amerických (většinou) autorek, kde ponižování, šikana je vlastně projev lásky. Ježiši, co to poukazujeme mladým dívkám. Ta kniha je strašná. Všechny postavy v knize jsou příšerné. I toto téma jde napsat důstojně, dojemně, hezky, třeba i trochu s nějakým jiným, nečekaným chováním hlavního hrdiny. Ale tohle? V této knize se poukazuje, že chovat se jako naprostá kráva ke své kamarádce je naprosto normální (a je to v ní oboustrané - máslo na hlavě mají obě). Kamarádství zde neexistuje, protože jedna má pocit, že je lepší převálcovat druhou, protože z toho má prospěch ona a proto na kamarádku nebereme přece žádné ohledy. Už je často v knihách normální, že každý každého podvádí. Jako vážně? A dávát 5 hvězdiček za to, jak kluk šikanuje, ponižuje a psychicky týrá holku, protože ji ve skutečnosti miluje ... co to je? Není jim 5, kdy kluk vyznává dívce dětskou lásku tím, že ji tahá za culíky. Když po vás někdo šlape, týrá vás a psychicky mučí - není to normální. A nenechte si to žádou praštěnou knížkou vtlouct do hlavy, že takovéto chování je normální. Není.

genikuxik
23.09.2019 4 z 5

I když to byla spíše teen-kategorie, tak se mi to docela libilo...samozřejmě už na začátku bylo jasné, jak to dopadne, ale nebylo to až přehnaně naivní...

Litocha
15.06.2019 2 z 5

Slabota. Po nadějném začátku prudký sešup dolů. Nijak zvlášť objevné téma, protivná hrdinka, protivný hrdina (kdyby mi někdo dělal to, co on, určitě bych mu skočila do náruče, to zrovna - a chabé a pomýlené vysvětlení jeho chování na tom nic nezmění), protivná většina vedlejších postav (hlavně K.C. mi pila krev, jsou věci, které se mezi kamarádkami fakt nedělají - no, ne že by Tate taky neměla máslo na hlavě...), nepravděpodobný příběh, neustálé omílání jednoho a téhož pořád dokola... Na druhý díl jsou lepší ohlasy, tak ho možná někdy zkusím, ale tohle už znova fakt ne.

tanja
12.06.2019 5 z 5

Ju, ja probulela pul knizky! Mazu na dalsi dil????

Saryinka
02.06.2019 4 z 5

Příjemná oddechovka.
Tate se někdy teda chovala absolutně hloupě a ta její kamarádka K. C. někdy ještě hůř.
Jareda jsem ze začátku nemohla ani vystát, ale nakonec mě jeho postava příjemně překvapila.
Škoda, že není přeložená kniha z jeho pohledu. Tu bych si ráda přečetla.

Některé situace mi připadaly absurdní, ale to prostě k takovým knihám patří.

Někdy se k ní zase vrátím :)

Falda
31.05.2019 4 z 5

První polovina byla pěkně nudná. Nic zajímavého se nedělo, bylo to furt to samé dokola a děj se vlekl. Od druhé poloviny kniha nabrala spád a posledních cca 100 stran se četlo samo.

LenRan
21.05.2019 3 z 5

Zaujala mě obálka, která je stejná jako knížka, kterou jsem akorát dočetla. Nechápu....existují ve fotobankách miliony fotek tak proč ???
Každopádně knížka je takový průměr, s pološílenou hlavní hrdinkou. Jako 3 roky chodit kolem sebe....nejlepší kámoši....a ani si nepromluvit? Četlo se to dobře, ale je to dost přitažené za vlasy.

muchomurka
17.05.2019 3 z 5

Nejdříve jsem četla druhý díl, který měl podle mě větší spád, rychleji mě vtáhnul do děje. Čekala jsem něco obdobného i zde a byla zklamaná. Příběh začal slibně, ale pak se zasekl a jelo se pořád dokola to samé. Když ve dvou třetinách knihy pořád žádný zvrat či posun nenastal, začínala jsem se bát, aby to autorka stihla. Stihla, ale tak tak, a taky to tak vypadalo. Přechod od nenávisti k lásce byl hrozně rychlý a těžko uvěřitelný. A důvody, proč hlavní postavy jednaly tak, jak jednaly, byl dost chabý. Jsem čekala nějaké "wau" odhalení a ono nic.
A tím, že jsem četla nejdříve druhý díl, kde také byli Jared a Tate, tak zde mi vůbec neseděli - v druhém díle jak kdyby autorka psala o úplně jiných osobách, které mi byly podstatně sympatičtější. Tady byla Tate neustále ukřivděná, pak i agresivní chudinka, Jared byl rádoby napravený drsňák s jemnou duší... No nevím, ale nějak jsem jim to nevěřila, Tate mě štvala. Kdyby spolu normálně mluvili, mohl se příběh posouvat a mohl být o mnoho lepší. Škoda.
Ale moc se mi líbil ten strom ozářený světýlky. :)

Lenka.Vílka
07.05.2019 odpad!

Měla jsem chuť na něco jednoduchého, protože vzduch kolem byl značně toxický. A jiná kniha na poličce nebyla. Pustila jsem si své oblíbené album a dala se do čtení. Co na tom, zítra mám volno. No, nakonec to dopadlo jinak. Poslechla jsem si jenom album, protože jsem po pár stránkách zjistila, že to nejde dohromady. Text knihy, který jsem držela v ruce značně pošpinil krásu textu toho, co jsem poslouchala. A potom jsem začala číst s vědomím, že tahle kniha bude průšvih. Nemýlila jsem se.

(Takže dnes žádná muzika, nechci plýtvat.)

První co zamrzí je obálka. Nemám tohle ráda. Kniha má být jako všechno jiného. Má mít originální obálku, podle které jí poznáte, pokud zapomenete název. Uvidíte obálku a pink, vzpomenete si na název knihy. No, tady si jenom řeknu, jak je obálka neoriginální, a budu proklínat banku fotek.

Obsah je takový celkem o ničem. Protože první co vás napadne (už po přečtení anotace), že za tou nenávistí je láska. Jenom se musíte knihou prokousat, aby jste to zjistili. Proto vás bude zajímat, co se tam musí všechno stát, aby po tom všem co udělal, dostal druhou šanci. V rámci děje jsem nepřišla na to, kdo z těch dvou je víc hloupější...

Protože vysvětlení všeho patří do kategorie shit happens, přestože nechci nic znevažovat. Není to pro mě dostatečný důvod pro všechno a reakci: "Jo, takhle, tak v tom případě je všechno ok." Proto za mě kniha nedává smysl. Protože zbytek je koláž situací, které jste četli už někde jinde. V lepších knihách, které smysl dávali víc. Kniha mě nedojala, ale byla jsem znechucená.

(Ale musím knize uznat jedno plus. Alespoň že Tatum má dobrý vkus na muziku. A ne trapné tuc, tuc, protože musí ukázat, jak je drsná. Čili, ani to byť na jednu hvězdu nestačí.)

A to, že je v podobných knihách Easy?, je urážka oné knihy. Nehledě na to, že ty dvě knihy spolu nemají nic společného. Snad jenom to, že tam je kluk/holka.

oresvo
06.05.2019 5 z 5

Precteno na jeden zátah, kniha je napinava, romantická a pobaví.
Velmi pekne napsáno a přeloženo.

Nikkaa
04.05.2019 5 z 5

Hezká čtivá kniha co naplnila moje očekávání jakmile to půjde vrhnu se na další dil, doufám že nezklame

attila1
23.04.2019 4 z 5

Hranice mezi láskou a nenávistí je tenká. Moc příjemné čtení.

astra3
06.04.2019 5 z 5

Taková romantická jednohubka. Přečteno za 1 den. Nic náročného, ale člověk i to někdy potřebuje.

Brambor16
25.03.2019 5 z 5

Popravdě když jsem tu knihu viděla zařazenou mezi erotickými romány nenapadlo mě že to moc erotický nebude. Na druhou stranu to tomu vůbec neuškodilo je to zajímavý a docela čtivý je tam zápletka kterou chtějí všichni pochopit tak to samozřejmě všichni dočteme. Ale popravdě není čeho litovat.