Nádech

Nádech https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373371/bmid_nadech-PpU-373371.jpg 4 574 122

Fall Away série

Návykový román napěchovaný touhou, odříkáním, bolestí… a opět touhou. Může se člověk, kterého milujeme, změnit v tyrana, a potom zase zpátky? „Jmenuju se Tate,“ říká hlavní hrdinka. „Ale on má pro mě jiné jméno. Kdysi jsme byli nejlepší přátelé, ale pak se s ním něco stalo, a teď mi dělá ze života peklo…“ Mezi láskou a nenávistí je jen tenká linie. Tate už si nechce nechat ubližovat od kluka, kterého kdysi měla ráda. Když se mu postaví, přepíše tím pravidla a zjistí, že za Jaredovými zlými slovy se skrývá jeho vlastní bolest. A jí se přes všechnu nenávist rozbuší srdce, jen co se přiblíží.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Bully , 2014

Raislin
08.04.2024 4 z 5

Kniha je zajisté pro jiný ročník než jsem já. Ale i tak to bylo celkem hezké čtení. Taková milá, romantická oddechovka.

Natty
29.03.2024 4 z 5

Čtivá kniha o náctileté lásce a nenávisti. Hlavní hrdinka Tate mi byla občas protivná, nechápala jsem její vyhrocené pohnutky a zbytečně přehnanou agresi. Příběh se pak se všemi eskapádami a klidovými částmi vinul jako na horské dráze, jak to u podobných titulů často bývá a užila jsem si ho, byť to často bylo opravdové klišé.

Lavina
22.02.2024 4 z 5

Kniha nebyla špatná,jen mi přišla tak pro teenagery....zápletka zajímavá,drama na konci úžasné...je asi jsem čekala trochu víc...

MAU256
19.02.2024 4 z 5

"Chci to zařídit tak, abych tě už nikdy neztratil. Chci patřit mezi věci, co tě drží nad vodou, Tate. Chci, abys mě potřebovala. Takže... " ukázal na náramek, "to srdce jsem já. Jedna z věcí, co tě drží nad vodou. Dneska jsem ten náramek vybíral s Jaxem."

Krásné, bolestivé, romantické. Škoda, že zde nebyl příběh vyprávěn i z pohledu Jareda, vidět mu do hlavy, co ho pohánělo k tomu, že Tate takhle ubližoval. Ale nakonec se vše vysvětlilo a vyřešilo. Teď jsem zvědavá na příběh Madoca.

KajinaH722
02.01.2024 4 z 5

Moje druhá kniha od autorky a musím říct, že jeji psaní mě baví. Je to čtení,které mě nutí číst dál,jak je to napínavé. Tato kniha je spíš pro mladší, jak už je v kategorii a mě to vůbec nevadí. Mám ráda styl hate to love a kde je napětí, chemie, nenávist a chtíč mezi Tate a Jaredem.

Pája699
29.12.2023 4 z 5

Tato kniha je spíše určená náctiletým slečnám, ale i tak jsem si ji svým způsobem užila .-)

Romantické, milé, nenáročné čtení....takový oddech, kdy nemusíte moc přemýšlet....necháváte se jenom unášet.

Kniha si myslím by byla lepší, kdyby to bylo vyprávěno i z pohledu Jareda. V určitých momentech, bych mu ráda viděla do hlavy a chtěla vědět, co si myslí. Určo by to mělo jiný šmrnc.

Abych to měla komplet, tak hned se jdu vrhnout na příběh Madoca :-)

monika0181
21.12.2023 5 z 5

Na tuto knihu autorky jsem se těšila. Byl to velmi zvláštně působící příběh. Líbil se mi, zaujal mě.
Přesto ty emoce nebyly tak silné, abych si z knihy sedla na zadek. Pokud budu srovnávat s druhým dílem, měl tak i působit. Měl být odlišný od druhého. což se opravdu podařilo. Každý má jiné emoce, jinou chemii, jiné charaktery postav.
Spíš bych to řekla, že první dík byl takový předkrm. Navnadil nás na další pokračování. Leckdo by řekl zbytečný. Já si myslím, že by nás to ochudilo o chuťový zážitek.
Rozhodně nelituji, že jsem se do série pustila.
Milují se, jen musí dospět.

ElInWonderland
10.12.2023 3 z 5

Jsou i horší knihy v této kategorii, ale že by mi to vyloženě líbilo se říct nedá. Občas jsem nechápala jednání hlavních postav a někdy tam byly moc hezké momenty melancholie. Někdy jsem s Tate souznila a někdy mi lezla na nervy a Jared, stále nevím co si o něm myslet.

petulkapeta
25.11.2023 5 z 5

,,To ty jsi pro mě byl bouří za slunečného dne, jasným bleskem, který rozčísne nudnou, bezoblačnou oblohu."
On si nechtěl dovolit přiznat ji,že ji miluje a ona ho vlastně milovala vždy i když s přestávkami nenávisti.

kacenka6144
14.11.2023 3 z 5

Tenhle příběh je něco mezi příběhem pro mládež a pro ženy. Jared ani Tate nebyli můj šálek čaje - on hajzlík, ona plačka. Knížkou jsem se musela trochu prokousat. Asi to bude i tím, že jsem úplně jiná generace. Pro náctileté slečny to je možná přijatelnější. Vzpomeň mě si, jak my jsme ve své době hltaly např. Pusinky.

Jita160
07.11.2023 4 z 5

Tento milostný příběh je určen pro mladé čtenářky, ale proč si nepřipomenout když nám bylo náct a byli jsme taky poblouzněné???
Mladá láska, která začala velkým přátelstvím. Pak se z ní stala po traumatickém zážitku nenávistí. Opět se setkali a začali nacházet střípky ze své minulosti. Srdcebolný a toxicky příbě byl boj o to aby Tate a Jared našli co vždy měli společného...velké přátelství, vášeň a lásku.

michaelakoc
17.10.2023 3 z 5

U této knihy jsem čekala trochu něco jiného, než jsem nakonec dostala. Anotace mě nadchla a kniha ve výsledku zklamala. Kdyby v knize nebyl sex, řadila bych knihu pouze do young adult literatury, protože problémy, které tam hlavní hrdinové řeší, nejsou rozebrány nijak do hloubky.

Máme tam dva nejlepší kamarády, kteří už nejsou nejlepší přátelé - Tate a Jared. Tate odjíždí na rok do Francie, vrací se. Tate začíná příběh jako šestnáctiletá, po roce sedmnáct a končí ho jako plnoletá, osmnáctiletá. Ale hlavní děj se odehrává v období několika měsíců, spíše týdnů, mi přijde.

Jared se s Tate přestal kamarádit a rozhodl se jí bez nějakého hlubšího důvodu začít šikanovat. Tate se mu podrobila, stáhla se a snaží se všem a všemu stranit. Má svou nejlepší kamarádku, školu, sport, tátu, babičku a to jí stačí. Po tom roce ve Francii se rozhodne, že už nebude tou chudinkou a bude se bránit.

Postupně zjistí, že existují nějaké důvody k tomu, proč se Jared chová tak, jak se chová. Chce je zjistit.

Zkouší randit, zkouší znovu věřit a když se toto všechno stane, tak se ukáže, že šikana ještě neskončila. Tate tam má jasný děj. U Jareda postupně odhalujeme nějaká tajemství.

Kniha neurazí, ale ani nenadchne, proto hodnotím 3,5/5.

alenka_1
20.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Doporučuji. Byla to dobrá kniha, jen mi asi přišlo protáhlé jak nás chtěla autorka zavést do děje, ale pak si k sobě našli cestu a zápletka se vyřešila rychle.

Čtenářka368
12.05.2023 5 z 5

Přečteno již dvakrát. Až na to, že hlavní hrdinka ke zbytečně agresivní a celé knize to ubírá na autentičnosti a hrdince na vyzrálosti a sympatiích, je kniha bezvadná. Napínavá a se spoustou chemie. Kdo má rád hate to love romantiku (tady spíš love-hate-love), tak tady si rozhodne přijde na své.

Dizzy3
11.05.2023 5 z 5

Byla to pecka! Slow burn hate to love na jednicku! Miluju když si přečtu nějaky skvost jako je tenhle :) jsou zkrátka knížky a Knížky :)

Knihomol_ka
16.11.2022 5 z 5

Příjemné počteníčko. Pěkně oddechové a nenáročné. Doporučuji převážně mladším .
Od přátelství k nenávisti. Čekala jsem něco zajímavějšího, proč ji dělal ty věci, které jí dělal, proč se s ní přestal bavit atd. Ale nakonec vše dobře dopadlo. A já si to vážně užila. Teď se vrhnu na další díl.

jsemknihomolka
04.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Už dlouho mě žádná kniha nepohltila jako tato , příběh byl sice někdy až moc krutý a hlavní hrdinka se ne vždy zachovala uplně dobře , někdy až tak , že jsem musela knihu zavřít a začít se smát jak to bylo trapné . Konec byl zbytečně rychlý a poslední zápletka byla možná i zbytečná ale i tak jsem příběh hltala . Z nejlepších přátel v dětství na nepřátelé pak milence pak zase nepřátelé a zase milence , bylo to jak na horské dráze a to bylo právě to co se mi na tom líbilo , nebyla žádná kapitola která by mě nudila . Madoc byl za mě skvělá vtipná postava a moc se těším na druhý díl o něm .

munka
25.07.2022 2 z 5

Kniha skôr pre mladšiu generáciu. Nenadchla, ale ani nesklamala. Ako oddychové čítanie na dovolenke, môže byť.

moma08
22.05.2022 4 z 5

Ač to byla kniha, která je opravdu pro mladší ročníky, než jsem já, tak jsem ji nemohla pustit a potřebovala jsem jí dočíst. Děj čtivý byl, o tom žádná.
Příběh byl smutný, hlavní hrdinka to neměla lehké, ale taky se mohla zachovat lépe v určitých situacích.
U takových knih mi opravdu chybí pohled z pohledu hl.hrdiny, kdy by nám čtenářům vysvětlil své myšlenkové pochody, vlastně ona existuje kniha, která nebyla přeložena, což je škoda.
Konec byl na mě moc rychlý, vše ukončeno až na posledních stránkách.
Ještě se pustím do druhého dílu, když už ho mám doma.

zuzka5372
05.03.2022 3 z 5

Příběh mě nenadchnul, ale ani neurazil. Chvílemi sem zvedala oči v sloup jak to bylo přehnané u jiných pasáží jsem se usmívala. Čtení bych doporučila spíše mladším ročníkům, věřím že mladší čtenářky příběh více zaujme.