Falešný román

Falešný román https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356393/bmid_falesny-roman-lof-356393.jpg 3 335 118

Falešný román série

Když je váš tatínek bohatý a dává, proč toho nevyužít? Život v luxusu je přece tak krásný, tak lákavý. Jenže co když taťulda utáhne kohoutky a začne blábolit cosi o samostatnosti, odpovědnosti a skutečném životě? No, pak si třeba vymyslíte, že píšete román. Protože umělci, jak známo, mají náklady a křehkou duši, kterou by nemělo nic vykolejit, aby se dílo zadařilo. Jenže každý plán, jak zjistí naše hrdinka, má ošklivé nutkání se komplikovat a komplikovat až do úplného zbláznění.... celý text

Chika
30.10.2018 1 z 5

Kniha mě nezaujala. Hlavní hrdinka mě štvala svou rozmazleností a věčnou naštvaností na svět. Otevřený konec knihy? Další díl číst asi nebudu. Tak nějak tuším, kdo byl kdo a co se stalo. Humor jsem v knize postrádala, bohužel.

georginaa
21.10.2018 3 z 5

I já přidám několik slov k této knize. Jak je psáno humorná kniha - tak to bych tak nezařadila, spíše k mírnému pobavení. Bohužel autorka čerpá z dnešní doby, kdy opravdu výchova dětí spočívá v tom, čím víc věcí koupíme, tím nám dítě dá pokoj. Děti si bez mobilů, počítačů a podobných vymožeností ani neumí nic jiného představit. Natož se v dospělosti postarat o sebe, jako rozmazlená Ema. Na to že je jí 27 let se chová jak 12tiletá, co jí sebrali hračku a co teď bude dělat, když jí otec vyhodil z domu??? A ještě ji zabavil televizi, sebral přístup na jeho konto, co bude jíst?? A za všechno vlastně může táta, kterého kvůli tomu začala nenávidět, že jí takhle zničil život.......no měla jsem fakt dost. A že se vdá za bohatého, aby měla zase přístup k nějakému tomu kontu a mohla si kupovat ponožky za dva tisíce korun....no fakt ujetý. Takže takových dětí s naivními představami běhají po světě spousty a já děkuji mým dospělým dcerám, že se takto nikdy nechovaly a že život žijí s úctou.

jahlina
17.10.2018 3 z 5

Po počátečních rozpacích jsem se do knížky docela slušně začetla. Jakmile jsem pochopila, že je potřeba brát vše s nadsázkou, k čemuž vybízí jak neuvěřitelná postava Emy Studené včetně jejího jména nebo např. jméno rodiny jejího nastávajícího, kteří se jmenují Svíčkovi. Brzy jsem začala být zvědavá, jak se bude postava hlavní hrdinky vyvíjet. Vzhledem k tomu, že knížka končí otevřeným koncem, a to doslova, určitě si přečtu pokračování. Kdo očekává, že se bude za břicho popadat, tak bude asi zklamán. Úsměvné to ale je. Stylem jazyka a atmosféry mi to slabě připomíná Aristokratku, snad mi za to přirovnání nebudete nadávat.

dagsvob
14.10.2018 5 z 5

Dobrá oddechovka, dokonce i humorná a kvůli otevřenému konci si přečtu i druhý díl.

twigxi
03.10.2018 3 z 5

Falešný román je taková naivní, přihlouplá sestra mojí oblíbené Aristokratky. Nenáročné, ale odpočinula jsem si u toho.
Moc ráda si přečtu i další díl.

ciaram
09.09.2018 2 z 5

Nechala jsem se nalákat:
a) booktuberkou Míšou (že je v knize humor)
b) anotací
c) svou mylnou představou, že to bude podobné (humorem) Sněhurce od Stehlíkové (taky tam byla praštěná holka)
- z mého pohledu ani jeden bod nenaplněn. Slibovaný humor nikde, opravdu, ani jsem se nepousmála. Námět je to zajímavý, vysloveně vybízí k humorným situacím, ale zůstává nevyužit. Frfňání rozmazlené holky, která si myslí, že se vyzná v lidech a že na její slova vždycky dojde - mě někdy dost iritovalo. Taky jsem těch 250 stran četla asi 14 dní.

eva3695
01.09.2018 3 z 5

Humorný román, který je ideální jako odpočinkové čtení. Nic hlubokomyslného tam nenajdete. Mě tedy vytáčela svým chováním Ema, ale úplně šíleně. Hlavně ze začátku, ke konci se to trochu snížilo. I tak mě to úplně nenadchlo. Ale kvůli tak otevřenému konci jsem rozhodlá, že si pokračování přečtu. Chci vědět jestli se Ema dá do pořádku nebo bude pořád tak sebestředná. Nechci tím ale říct, že to je špatná kniha. Já po ní sáhla díky pozitivním ohlasům. Jen mě prostě nesedla.

Petra17
31.08.2018 5 z 5

Deníčkovské,milé,oddechové...

deedulka
27.08.2018 4 z 5

Začátek mne stál hodně přemáhání a klení, do čeho jsem se to pustila. Nechtěla jsem slaboduchý román o zbohatlé barbie, kterou papá hýčká v bavlnce. Naštěstí už po pár stránkách se ukázalo, že autorka umí psát svižně, vtipně a čtivě a že se o obávaný slaboduchý přeslazený příběh nejedná. Naše zhýčkaná hrdinka se dostane do přímého střetu s realitou a nezbývá jí, než se sama postavit na své nepracující nožky. Čtení jsem si opravdu užila a už teď se těším na pokračování.

Marekh
22.08.2018 3 z 5

Bohužel tato kniha mne moc neoslovila, v některých okamžicích jsem se nudil a nutil do čtení. Tato kniha se asi bude spíše líbit dívkám a ženám než mužům, ale kdoví. Při četbě jsem si říkal, že do 2. dílu - Falešný sňatek, rozhodně nepůjdu, ale možná Falešný sňatek vyzkouším, ještě si to promyslím.

Jedná se o první knihu, kterou autorka napsala, takže přivírám oči. Pokud tuto knihu zhodnotím celkově, tak to byla jedna z knih, kterou bych zařadil do kategorie slabších knih. Od knihy jsem očekával mnohem více.

Chování Emy Studené, hlavní postavy, které je 27 let, mi připadalo v některých chvílích katastrofální, jakoby byla malá holka, rozmazlený fracek. Kniha je vyprávěna formou deníkových záznamů. V knize se vyskytuje také humor, ale popravdě řečeno mi to většinou nepřipadalo vůbec zábavné, spíše naopak.

V knize jsem našel nějaké pravopisné chyby, některé věty mi nedávaly smysl. Přebal knihy se povedl.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Nikdy nekecej ostatním lidem do života, ať se děje cokoliv. Můžeš vyjádřit nesouhlas a pokusit se poradit, ale když to nezafunguje, dej od toho ruce pryč. Lidi nesnáší, když jim někdo říká, že něco dělají špatně. Chtějí pak dokázat, že to vůbec není pravda, a většinou všechno dopadne ještě hůř. Obzvlášť když ty máš pravdu a oni se mýlí.

roman9276
21.08.2018 3 z 5

Na to, že je to dost populární kniha posledních pár měsíců, tak z mýho pohledu velký zklamání. Hlavní hrdinka Ema, sedmadvacetiletá vypatlaná a rozmazlená kráva, která má myšlení dvanáctiletý holky a dobrý večer je panna. Ty vole ještě se mi nestalo, abych ústřední postavu totálně nenáviděl od začátku do konce. Holka by si hlavně potřebovala pořádně vrznout, možná by pak nebyla tak neuvěřitelně dementní.

Hasmi
08.08.2018 odpad!

Bohužel, velmi slabé. I bych odpustila to, že kniha je velmi plytká, žádné hluboké myšlenky jsem v ní neplánovala najít. Ale doufala jsem, že bude aspoň vtipná. Marně. Pro mě ztráta času. Další díl už určitě číst nebudu, vlastně ani mě ani nezajímá, jak to s hlavní postavou nakonec dopadlo.

wiolca
04.08.2018 5 z 5

Já teda musím dát pět hvězdiček. Prostě mě to vyloženě bavilo. Ale ten konec? Já si pořád říkala, to je divný, už jen pár stránek, to mi nějak nejde dohromady, že by to bylo takhle utnuté. A ona první část :D Sakra. Potřebuju vědět jak to dopadne. Bezva letní čtení.

Míša06
02.08.2018 4 z 5

Kniha byla super a po 100. stránce opravdu slušně rozjela. Občas mi sice vadilo to, že Ema občas přehnaně fňukala nad kravinami. Kniha se mi moc líbila a určitě si přečtu pokračování.

LadyHip
31.07.2018 5 z 5

Tohle je letní čtení jak vyšité! Hlavní hrdinka je tak úžasně naivní, pitomá, snobská, rozmazlená a tak parádně mimo, až si jí člověk musí zamilovat. Pasáže o nakupování mě neskutečně pobavily, hlavně ty komatózní minuty během placení. Výborná oddychovka, těším se na další díl.

mariva
19.07.2018 4 z 5

Nečekala jsem, že se u knížky budu tak dobře bavit. Jen mě naštval ten závěr, podobně jako ostatní čtenářky.

tezzpoletsar
18.07.2018 5 z 5

potřebuju nutně druhý díl!!!!!! skvělá, ze začátku mě nějak moc neupoutala ale postupem času si mě získala, vtipná, čtivá. Doporučuji!:)
p.s. hned druhý den jsem si musela jít koupit druhý díl, takže asi tak:)

Blaufik
15.07.2018 4 z 5

Celkově je kniha opravdu poutavě napsaná a dobře se u ní pobavíte. Rozhodně je vhodná pro teplé letní večery u kterých si s touto knihou skvěle odpočinete. Doporučuji hlavně ženám kolem třicítky, myslím si, že přesně pro ně je určena.
Tato mladičká spisovatelka mne celkem překvapila, rozhodně se od ní máme v budoucnu na co těšit.

Beruska18
13.07.2018 2 z 5

Kniha je čtivá, je to takové to oddychové čtení, pro pobavení, ideální na dovolenou. Ráda si přečtu i druhý díl

Julinka679
24.06.2018 3 z 5

Hlavní hrdinka Ema byla opravdu v některé momenty doslova na facku, spíše většinu času, až mi přišlo, že to možná nebude tak úplně kniha pro mě. Nakonec jsem si Emu celkem oblíbila (i když Alberta trochu víc) a přečetla knihu během chvilky.
Je to pohodové, oddychové čtení zrozené na dovolenou. Přirovnání k Bridget Jones mi přijde "mimo mísu" neboť to s Bridget nemá nic společného, snad jen, že obě knihy jsou psané formou deníku.
Druhý díl si přečtu jelikož mě zajímá jak to celé dopadne a jen doufám, že se Ema aspoň trochu vzpamatuje! :-)

humor pro ženy

Magdalena Mintová