Falešná Pařížanka

Falešná Pařížanka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355919/bmid_falesna-parizanka-XYr-355919.jpg 3 91 26

Falešná Pařížanka série

Kamila snila o velkém městě, slávě a šampaňském. Ale kariéra módní návrhářky se zvrhla dokonce ještě dřív, než se za svým snem odstěhovala do Paříže, kde se pokazilo i všechno ostatní. Místo skvělého života v hlavním městě módy začíná předem prohraný boj o získání statutu Pařížanky a uznání společnosti. Na pokraji osobního bankrotu i fyzických sil se rozhodla otočit kola osudu a stát se Falešnou Pařížankou. Přestat slepě následovat místní nesmyslné společenské konvence a určovat vlastní pravidla hry. Své zkušenosti začala formou vtipných a nezaměnitelně osobních sloupků popisovat v Pravém domácím časopisu, odkud byl už jen krůček k vlastní knize.... celý text

MartaPear
28.12.2023 4 z 5

Ujetá eko - udržitelná a potrhlá módní návrhářka z Liberce žije v Paříži, pracuje v Londýně, na brigádu jede do Afriky pomalu mění názory a nabádá k změnám v módní branži od nekvalitních kousků z asijské velkovýroby přeejít na haute couture. Ale četlo se to dobře:-)

Gweny
07.12.2023 5 z 5

Miř na měsíc. I když mineš, zaručeně přistaneš mezi hvězdami.

Často začínám číst nějakou knihu, aniž bych si předem přečetla, o čem bude nebo zjistila žánr. A stejně tak to bylo s Falešnou Pařížankou. Myslela jsem si, že to bude buď román nebo nějaká komediální vtipná kniha plná příběhů.
Absolutně jsem nečekala, že se bude jednat o něco na způsob autobiografie a co teprve ta témata - udržitelnost, ekologie, bio, planeta...
Musím uznat, že s myšlenkami autorky souzním. Není to tak dlouho, co jsem se začala více obracet k eko a přírodním produktům v péči o tělo (další meta je péče o domácnost), taky se snažím zdravotní neduhy léčit dary z lůna matky přírody a kompost si doma na zahradě prosadím nejpozději na jaře. :)
Taky jsem zjistila, že už mě nenaplňuje chození po obchodech s oblečením, ale že mám pár oblíbených věcí, které točím dokola v létě v zimě.
Věřím, že kdybych se s Kamilou někdy setkala face to face, jistě bychom si měli o čem povídat. A já si dám teď pár dnů pauzu a pak se vrhnu na druhý díl knihy. :)

Život přeci začíná tam, kde končí komfortní zóna. Jinak člověk nemá co vyprávět.

Kolaloka
07.06.2022 2 z 5

Knihu jsem přečetla rychle, čte se jednoduše. Pokud bych Kamilu nesledovala na instagramu a nechtěla se tak o ní dozvědět něco víc, nedočetla bych.

JajaD13
08.04.2021 2 z 5

Chaotické, divné... Čekala jsem asi něco jiného. Dočkala jsem se knihy, kde se autorka opakovaně poklepává po rameni, jaká je skvělá.
V Paříži jsem nežila, mám za sebou jen hromadu delších či kratších návštěv, ale rozhodně bych si místo autoadorování přečetla, jak lze získat onen pověstný šmrnc, jimž Pařížanky oplývají.

aAp
03.02.2021 2 z 5

S knížkou jsem měla jeden, docela zásadní, problém. S hlavní hrdinkou jsem se naprosto nedokázala sžít. Mám v životě hodnotovej žebříček nastavenej trochu jinak. Nicméně jsem opravdu ráda, že jsem knihu nakonec dočetla až do konce, závěrem mi autorka trochu napravila dojem ze čtení.

MagdaFish
04.01.2021 2 z 5

S tímhle typem knížek mám tak trochu problém. To co je v nich nadšeně prezentováno jako poslední výštěk zero waste, bioživota a upcyklingu, to se v mém životě vyskytuje jako naprostá samozřejmost. Zřejmě se sice mezi námi vyskytují bytosti, které vyhazují oblečení po jednom použití, ale přiznám se, že nikoho takového neznám.
A i když pominu, že nejsem cílová skupina, tak musím říct, že sloupky byly psány dost zmatečně. Prostě nic moc.

lisell
09.03.2020 1 z 5

Knížka je na můj vkus psána zvláštním, místy až chaotickým, způsobem. Musím říct, že jsem byla zklamaná. Myšlenka super, ale podání horší. Dost často jsem se přistihla, že vlastně nevím, co čtu, jelikož jsem byla myšlenkami jinde...tohle je bohužel známka toho, že knížka mě nevtáhla a u čtení jsem se chvílemi dost nudila.

Pavla79
12.12.2019 2 z 5

Nebylo to vyloženě špatné, ale čekala jsem asi něco jiného.. Jiný styl... Skoro jsem to nedočtené odložila...

hellena1523
21.11.2019 3 z 5

Příjemné setkání s autorkou, s níž se v mnohém shoduji. Faktem ale je, že se v podstatě dost opakuje a chvílemi už jsem byla znudena.
Píše velmi civilne, dobře se čte, ale pravdou je, že nemám chuť číst pokračování.
Zajímavý náhled i na Paříž jako takovou, ovšem pozor, pořád jde o názor a vlastní zkušenost, kterou nelze považovat za faktickou a generalizujici informaci. ;)

eva3992
22.09.2019 4 z 5

Skutečný příběh Kamily, která by se ráda stala známou módní návrhářkou a dobyla Paříž. Postupně se z malého města za Prahou dostává do Londýna, kde chvíli pracuje v módním průmyslu a nakonec se dostává i do Paříže, kde také získá práci. Právě díky ní "prokoukne" rychlou a nekvalitní módu, nepochopitelné obchodní praktiky a ze svého snu stát se skutečnou Pařížankou se změní na Falešnou Pařížanku a snaží se nejprve sebe a pak i ostatní naučit udržitelnost šatníku, jak se dá z mála vykouzlit kvalitní model, jak je důležité věci opravovat...
Samozřejmě s tím jde ruku v ruce i ekologie ve všech ostatních směrech života.
Zajímavě napsaný příběh o tom, jak z jednoho velkého snu může vzniknout jiný životní styl, který člověka natolik naplní a obohatí, že svou vizi předává dál.
Pěkná a poučná knížka a hned se jdu vrhnout na druhý díl.

Taralcielle
27.08.2019 1 z 5

Za mě nic moc. Kniha mě trochu nudila, očekávala jsem od ní něco jiného, nápad zajímavý, té ekologie na mě někdy bylo až moc. Kniha by mohla být kratší, pak by možná dostala spád...

Poetika_slov
14.08.2019 4 z 5

Tato kniha spíše představuje biografii ženy, která chce prorazit do světa módy, jenž překypuje elegancí, luxusem a haute couture. Ovšem cesty k takovému snu nebývají příliš jednoduché, právě toto pocítila i Kamila ve svém příběhu, kdy naráží na mnoho překážek, jenž ji brání k naplnění svého cíle. Nicméně se nevzdává, a na vše pohlíží s velkým optimismem, který ji pomáhá se hnát za svým úsilím dál. Nakonec dojde ke svému naplnění, i když ne tak, jak tomu původně předpokládala. Udržitelná móda a šíření o jejím povědomí se tak stala pro Kamilu pracovním, a do jisté míry, i životním cílem. Během svého putování za snem ukazuje mimojiné i skutečný život pravých Pařížanů a jejich neduhy v životě. Tato kniha v sobě nemá nic převratného, ale na druhou stranu Ti na pár stránkách ukazuje optimismus do života. Není nutné se poddávat negativismu a těžkostem, jednoduše bylo hůř, ale zase bude lépe. Především je to o cestě, kterého se člověk nesmí vzdát. Pokud si něco opravdu přejeme, tak k tomu, spolu se svým úsilím, i dojdeme. A o tom to je. ????

mariva
05.08.2019 4 z 5

Čekala jsem obvyklý příběh Češky, která poznává život v jiné zemi a porovnává rozdíly mezi námi a Francouzkami, ale kniha byla o něčem jiném. Módní průmysl, to je něco, co jde mimo mě, a přečtení této knihy mě jen utvrdilo, že právem. Neuznávám nekonečný kolotoč módních trendů a potřebu spousty lidí neustále nakupovat další módní novinky, aby je za pár měsíců či týdnů odložili. V tomhle je mi autorka sympatická a její snahu o udržitelnou módu oceňuji. Z toho, co jsem se díky ní o fungování nadnárodních společností v oblasti módy dověděla, nemám dobrý pocit a o to víc se budu rozmýšlet nad každým kouskem oblečení, který si koupím. Navíc je kniha doplněna historkami z jejích cest, psanými s humorem a se schopností dělat si legraci sama ze sebe. Už mám připravený druhý díl a doufám, že se budu bavit stejně jako u prvního.

niknikita
14.04.2019 3 z 5

Trošku jako deník, trošku jako varování ekologické aktivistky...
Nemůžu přesně tuto knížku zařadit.
Chvílemi jsem se ztotožnila s autorkou, protože s životním prostředím na zemi lidstvo přímo hazarduje.
Právě tato myšlenka dává smysl jinak ne zrovna povedené knize bez napětí a bez emocí.

Vivienca
26.03.2019 4 z 5

Čekala jsem něco úplně jiného, ale i tak se mi knížka líbila. Místy zajímavé informace, vtipné bonmoty, něco k zamyšlení... Prostě pohodové milé počtení.

miuk
28.11.2018 2 z 5

Ani ne tak kniha pro ostatní, spíše deník. Nic moc, nuda.

Edeltruda
17.09.2018 3 z 5

Z knihy mám rozporuplné pocity. Podle názvu jsem čekala příběh o životě v Paříži, srovnání s českými reáliemi. Podle anotace knihu o odvrácené straně módního průmyslu. Dostala jsem od každého, ale jen trochu... Dozvěděla jsem se nové informace, ale některé myšlenky se zbytečně opakovaly na více místech.

piliticek
01.09.2018 2 z 5

Autorka je jistě zajímavá žena, kniha mě však nezaujala. Celá by se dala shrnout do jedné kapitoly.

SSTknihy
19.08.2018 3 z 5

Cesta jedné obyčejné české holky, která si vysnila úžasnou kariéru v módním průmyslu a vydala se za svým snem až do Paříže, aby nakonec zjistila, že její hodnoty i smysl života tkví v něčem úplně jiném - v udržitelné módě, její propagaci a v životním stylu, který možná jednoho dne pomůže zlepšit náš svět k lepšímu. Pohodové čtení se zajímavými informacemi ze světa módního průmyslu a hezkými myšlenkami.

Tyet
24.05.2018

Malá knížečka, kterou jsem od Kamily Boudové dostala jako dárek při příležitosti našeho rozhovoru: http://rozhovoryvesvatojanu.blogspot.cz/…/kamila-boudova.ht… je stejná jako její autorka. Upřímná, opravdová, upovídaná, trochu praštěná, veselá a nesmírně energická. Je to vyprávění jedné neohrožené dívky, která se rozhodla změnit svět a myšlení milionů lidí tím, že jim ukáže, co je udržitelná móda a přesvědčit je o tom, že je to správná cesta ke zdraví vlastnímu i planetárnímu, ohleduplnosti a šťastnému životu. Za celou dobu čtení téhle roztomilé knížky se nepřestanete usmívat

ekologie Francie Paříž móda módní průmysl

Kamila Boudová