X způsobů smrti

X způsobů smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432180/bmid_x-zpusobu-smrti-LCE-432180.jpg 4 607 151

Fabian Risk série

Thriller švédského bestselleristy Stefana Ahnhema dohrává napínavou partii titulu Motiv X. Za každou vraždou se skrývá motiv. V jistých případech je to však bohužel pouhá iluze. Je noc a z přístavu u Helsingborgu vyplouvá nafukovací člun s jediným pasažérem. Na zádech má připevněný meč. Jeho úkol určila hrací kostka: Někdo musí zemřít. Jen ještě neví kdo. Místní policie se zatím snaží vyšetřit několik zdánlivě nesouvisejících případů vražd. Když se zdá, že už se jim to konečně podařilo, najde se další oběť a detektivové včetně Fabiana Riska si musí přiznat: Nic z toho, co víme, není pravda. A pokusit se společně s dánskými kolegy chytit někoho, kdo nepotřebuje mít motiv zabít – zato zná nepřeberně způsobů, jak to udělat.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

X sätt att dö , 2019

Susan94
28.06.2022 3 z 5

Moc se mi líbilo jak autor navázal na předchozí díl, čtenář se dobře zorientuje. Samotná gradace děje se mi úplně nelíbila, především to, jak byl padouch dopaden. Možná až příliš morbidní...

Niu
26.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Ufff, no tak. Nejprve napíšu, že jsem to raději rychle dočetla. Mám z toho dost rozporuplné pocity. Nedá se tomu upřít čtivost, záležitosti, které se zde řeší, si to vlastně žádají. Jinak jsem měla pocit, že puknu, že už chci, aby tomu všemu byla učiněna přítrž. Konec. Finito. Příběh prakticky ihned navazoval na předchozí knihu série, ale není to tak vončo, když se na ni čeká rok, v mém případě dva. Proto jsem na začátku knihy uvítala zopakování, co se odehrálo. V knize sledujeme několik linií - Fabianovu rodinu, vrhače kostek, případ Elvin, Dunja a Sleizner. No, slušný eintopf. Zmatečné popisování postupu vyšetřovacího týmu, kde kdo je, jak se tým rozděluje, ohlásí se jim vražda a najednou se rozprchnou každý totálně jinam. A Tuvessonová? Co to je proboha za šéfku. A aboslutně jsem nepochopila, proč se s Molanderem vydala k případu sportovce ve vaně zrovna ona. Zmatení jsem taky zažila v úseku, kdy Fabian brázdil švédské vody za účelem hledání pachatele, ale buď se autorovi někde něco z knihy vytratilo, protože po pachateli začalo pátrání až poté, co se plavil a mně chybělo spojení, jaká situace ho tam vyžadovala ????? K Fabianově rodině si ne a ne najít cestu. Sonja je prostě zvláštní, a i když Fabianovu práci toleruje, tak má hlavu divně v oblacích. Theo je na palici. Matilda tam moc nebyla. Musím se přiznat, že jsem poprvé musela nalistovat na konec knihy, protože Molander mě neskutečně vytáčel a někdy to bylo fakt až přitažené za vlasy. Zajímavé to bylo, tenhle psychoteror, ale buď měla být kniha vedena zcela touto linkou, aby se rozkrylo, co a jak. V závěru na to nezbyl moc prostor. Už jsem četla jiné krimi, kde byl stejný problém, ale autor si to vymazlil. Tady jak bylo hodně linek, to mělo jiný efekt. Navíc v knize se střídaly časy - přítomnost, při které se něco stalo, a následně kapitola z minulosti, jak se k tomu pachatel chystá. Pachatel byl mimo jiné ninja zkřížený se supermanem a kutilem Timem, těžko uvěřitelné - kde se to sakra naučil, jako střílet z kuše, pistole, používat meč, potápět se, skákat ze čtyř metrů?! A linka se Sleiznerem? Hrrrrrrrrrrrrr, vrrrrrrrrrrrrrrr, snad ten parchant dostane v posledním díle ochutnat jeho medicíny. Furt jsem čekala, že někde vyskočí Lisbeth Salanderová a rozkope mu ten jeho svět. Já jen čekám, že se Dunja chystá k velkému třesku. Tahle série s postupem vydaných knih je stále více komplikovanější a taky těžší na utřizování informací.

March
21.06.2022 5 z 5

Fííííha, jízda jako hrom...fakt jsem se nemohla odtrhnout, musela jsem se to dozvědět, jak to vlastně všechno bylo, bude, ale zase...omyl....zakončení na můj vkus žádné, ale on další díl není:( Takových nezodpovězených otázek....a já se to dozvím, až to teprve vyjde. To napínání je fakt zdlouhavé...

Peťulka3
11.06.2022 5 z 5

Zase super. Prostě další severská série, která rozhodně stojí za to.

Timkim
08.06.2022 5 z 5

Pěkné zakončení předchozí knihy. Nebo že by to nebylo zakončení? Po přečtení všech dílů, jsem došel k závěru, že se nejedná o jednotlivé knihy, ale o jeden příběh rozložený do více knih. Souvislosti a spojitosti jsou naprosto zřejmé. Dvou padouchů jsme se zbavili, ale jak se bude odvíjet příběh Dunji a smajlikoveho gangu se dozvíme jistě v pokračování. Už se tesim. A mimochodem, kostkář měl pravdu. Zapřemýšlejte nad náhodou.

LucySmile
26.05.2022 4 z 5

Skvělé zakončení případu z předchozí knihy, konec na mě moc dlouhý. Těším se na další díl.

Standa24
18.05.2022 5 z 5

V X způsobech smrti je ještě více vystupňováno tempo a styl příběhu, který už začal v předchozím díle (dílech). Je až neuvěřitelné co dokáže Fabian fyzicky i psychicky zvládnout, aby zvládl vyřešit všechny vraždy, problémy a komplikace nejen v práci, ale i v osobním životě. Ale to čtenáře, kteří mají přečtené předchozí díly série už nemůže překvapit a čtení si užijí :).

šipek
17.05.2022 5 z 5

Tak opět trošku otevřený závěr knihy a já nemám připravený další díl. Očekával jsem uzavřený konec. Jinak kniha výborná s dost zápletkami. A jdu se poohlédnout do knihovny po 6 dílu této sérii, dokud mám vše v paměti.

Čmeláček
16.05.2022 5 z 5

Fabian Risk je třída! Že by teda byl zrovna sympaťák, tak to ani ne. Ale ty případy s ním jsou fakt chuťovka :))).

Grety
12.05.2022 4 z 5

Mě se kniha líbila, pravda občas mě ten Fabian fakt rozčiloval svou nesmrtelnosti a šílenou rodinou, ale kniha je plná děje. Jsem zvědavá na další díl.

luboš5903
07.05.2022 odpad!

To si tak člověk koupí všech pět knih ze série o Riskovi a knihu po knize toho víc a víc lituje. Dneska může psát "bestselery" asi úplně každý. Bída, nebavilo mě to víc a víc a pořád to nebude rozuzlený, jak píší čtenáři. Šestou knihu už si nekoupím, určitě to na konci nebude vyřešené. Bezva byznys plán :-)

edith79
02.05.2022 4 z 5

Autor stále víc přitvrzuje, takže jsem opravdu zvědavá na další knihu. Moc by mě zajímalo, jestli a jak si to Dunja konečně vyřídí s hnusákem Kimem, protože to je neskutečnej neřád. Riskův osobní život bych v knihách klidně oželela. Jeho rodina, to je tedy něco. Každopádně další díl bude asi hodně zajímavý. Těším se.

holkazaknihou
26.04.2022 5 z 5

(SPOILER) Skvele nadupane napetim od zacatku az do konce. Trosku vetsi krvak, ale nedokazala jsem se odtrhnout.
Casto jsem si ale rikala, ze jiste situace nedavaji moc smysl.

Risk jede dlouho na vlastni pest a kdyz je prozrazen nema zadnou pojistku kdyby ho zabil? A co ta nakladni lod? Nechapu, ze ji neprohlidli, kdyz to bylo jedine mozne misto, kam by se sel utocnik schovat.

A ten Kim, tak ten mi uz leze krkem.

Snad brzy vyjde ten posledni dil. Mam abstak..

bigben
22.03.2022 4 z 5

Navazuje na předchozí díl, takže je fajn si ho přečíst. Vzhledem k otevřenému konci očekávám pokračování. Příběh se dobře četl, jen někdy byl dost brutální...

Luci19346
01.02.2022 4 z 5

Kniha napínavá, ale asi v půlce jsem ji musela odložit, protože mi to přišlo trochu nepravděpodobné, že by se to tak "v opravdovém světě" stalo. Ale druhý den jsem to vydýchala a knihu přečetla.

adela2316
30.01.2022 5 z 5

Myslela jsem, ze je to poslední kniha ze série. Podle toho jsem psala příspěvek, než jsem zjistila, že má vyjít další díl :-) tím pádem to mění můj pohled na knihu. Bylo to napínavé! Jsem rada, ze se vyřešila hlavní dejova linka a vrah byl dopaden. Taky s Molanderem to dopadlo dobře, teda dobře ve smyslu spravedlnosti.
Bylo mi líto rodiny z lodě, byla jsem rada, když se to napoprvé nepovedlo.
Doufám, že to Dunja tomu chcipakovi pořádně natre! Takovej šmejd vsech smejdu.
Co mi na knize vadilo nejvíc, byly soloakce jednotlivých představitelů. Fabian jede sám do přístavu, Liljova sama do bytu, který nehlidaji, Stubbsova sama hledat Molanderovu parcelu, no prostě na hlavu. To mě docela vytacelo. Jinak opravdu napínavé a zajímavá zápletka.

Gleam
22.12.2021 4 z 5

Nemůžu si pomoci, ale ještě pořád mě tento autor baví. Předchozí díl takové malé zvolnění k dalšímu rozjezdu v zatím posledním díle série. Spousta čtenářů zde kritizuje useknuté konce, ale mě to docela baví. Předpokládala bych další sérii s jistou dánskou ex policistkou v hlavní roli, no necháme se překvapit, autorova díla si pohlídám a doporučuji.

shelma
30.10.2021 3 z 5

Knihu považuji za nedotaženou a z konce příběhu jsem zklamaný. Za přečtení to stálo, ale přesto...

kokosek
03.10.2021 3 z 5

Obě knihy bych klidně hodnotil i o jednu hvězdu víc, ale tady musím ubrat, za spoustu nedodělků, za nevyjasněné věci, za příliš velkou snahu o to vykreslit záporáky moc černě, a dobráky bíle. A celkově to na mě působí jako když autor honil moc zajíců a oni s emu rozutekly. Každopádně bude určitě ještě dost dalších příběhů a my se můžeme těšit na další a další mrtvé.

janina66
02.09.2021 5 z 5

Tato kniha u mě jednoznačně vede, než předešlé. Ani se zde tolik neřešila rodina Fabiana. Jeden vrah usvědčen a hlavní polapen. Těším se na Dunju, až si podá toho slizouna. Opět jsem poslouchala audio.

sérioví vrazi mezinárodní spolupráce policejní vyšetřování

Stefan Ahnhem
švédská, 1966
2017  84%Oběť bez tváře
2018  80%Devátý hrob
2019  85%Osmnáct pod nulou
2019  87%Motiv X
2020  87%X způsobů smrti

Kniha X způsobů smrti je v