X způsobů smrti

X způsobů smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432180/bmid_x-zpusobu-smrti-LCE-432180.jpg 4 608 151

Fabian Risk série

Thriller švédského bestselleristy Stefana Ahnhema dohrává napínavou partii titulu Motiv X. Za každou vraždou se skrývá motiv. V jistých případech je to však bohužel pouhá iluze. Je noc a z přístavu u Helsingborgu vyplouvá nafukovací člun s jediným pasažérem. Na zádech má připevněný meč. Jeho úkol určila hrací kostka: Někdo musí zemřít. Jen ještě neví kdo. Místní policie se zatím snaží vyšetřit několik zdánlivě nesouvisejících případů vražd. Když se zdá, že už se jim to konečně podařilo, najde se další oběť a detektivové včetně Fabiana Riska si musí přiznat: Nic z toho, co víme, není pravda. A pokusit se společně s dánskými kolegy chytit někoho, kdo nepotřebuje mít motiv zabít – zato zná nepřeberně způsobů, jak to udělat.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

X sätt att dö , 2019

petra5167
21.01.2021 4 z 5

Dobrá kniha, teda až na tu dohodu s Molandrem, to bylo hodně nepovedený a těžko uvěřitelný. Ale už se těším na díl o Dunje.

čef
16.01.2021 3 z 5

Na přehnaný způsob vyprávění dobrodružných příběhů, které se tváří jako pravdivé, je nutno si asi zvyknout. Nemohu si ale pomoci, z tohoto dílu jsem nebyl vůbec nadšený, těch nemožných zvratů, obratů a extrémních povah už na mne bylo opravdu příliš. Zdravý rozum už některé scény nepobere, maximálně se tomu dá zasmát, co ten autor dokáže vykoumat za nesmysly.

L.D.
08.01.2021 5 z 5

Prečteno opět jedním dechem stejně jako všechny předchozí díly z této série. Už se těším na pokračování.

MatyMaty
05.01.2021 5 z 5

Za mě zase super počteníčko, jen ten konec byl nějaký hodně rychlý. Už se těším na další pokračování.

konicekbily
04.01.2021 4 z 5

Dokonalá zápletka, tedy mnohonásobná zápletka, s částečným vyřešením ( sériových vražd) a opět s otevřeným koncem a naznačením/upoutávkou autora na další pokračování příběhu. Kdybych nepřečetl vše před tím, těžko bych se orientoval. Autor píše ságu jednoho oddělení vražd - a konec je v nedohlednu. Kvalitní thriller.

Munzik
02.01.2021 5 z 5

Knihy od tohoto autora mě nikdy nezklamaly a musím říct, že tato jeho poslední mě nenechala v klidu od začátku až do konce. Chválím za první 2 stránky, kde bylo shrnuto vše z předchozího dílu.

nevřelka
11.12.2020 4 z 5

Velmi dobré pokračování knihy Motiv X. Ovšem několik věcí v knize bylo přinejmenším divných. Například vrah ubytovaný naproti vyšetřovatelce. Po spáchání zločinu si vesele chodí do bytu nadále. Naopak se mi líbil celkem poklidný konec knihy.

janastok
10.12.2020 4 z 5

Dobré pokračování série, místy trochu přitažené za vlasy, Risk se nám stává nesmrtelným, ale velmi napínavé a chytlavé. Několik dějových linek, nejvíc se mi líbila ta s Dunjou. Po poděkování je ještě kousek příběhu, který slibuje pokračování,snad přijde brzo.

dencazrnu
22.11.2020 4 z 5

Už, už to vypadalo, že snad dám i 5 hvězdiček, ale přeci jen si tu jednu ještě nechám na příště.. :-) Ten konec byl za mě trošku odfláknutý a uspěchaný. Ale jinak celkový dojem z knihy super. Výborná myšlenka - vrah a jeho kostky :-) Jen jsem zvědavá, zda se dočkáme i dalšího pokračování? Já myslím, že ano, jelikož plno věcí zůstalo nedořešených. A doufám, že konečně dojde i na slizáka Sleiznera, protože ten mi neskutečně leze na nervy :D Ale jinak jsem byla napnutá od první do poslední strany a knihu jsem zhltla na jeden nádech :-)

harena
18.11.2020 4 z 5

Milovníci thrillerů budou určitě spokojeni, je tu rozjeto víc pátrání po vrazích a ten strašně nesympatický Sleizner stále pátrá po Dunje, ale jak to dopadne se dozvíme snad v dalších dílech. Ještě štěstí, že spisovatel na začátku zhruba shrne, co bylo v minulých dílech, protože to jsem si už moc nepamatovala. Originální nápad byl vrah a kostky, pátrání po vrazích mělo spád, knihu jsem měla přečtenou za dva dny a rozhodně bych si chtěla přečíst i pokračování, dokud ještě vím,o co jde. Doporučuji číst díly s co možná nejmenšími přestávkami. Jo na konci za poděkováním autora je ještě pokračování příběhu.

tulip131
16.11.2020 2 z 5

Tentokrát méně hvězdiček, ne že by příběh nebyl napínavý, ale bylo tam moc dějových linek, skoro bych řekla, že kdyby z toho autor udělal dvě samostatné knihy, bylo by to lepší. Risk a jeho rodina, Matilda se svojí "kamarádkou" Gretou, Theodorovo zatčení, Sonjina přeměna. Do toho řešili slušně zamotaný příběh s Milwokhem. Nakonec se autor rozhodl rozlousknout Molandera a jeho hrůzy. A Sleiznerovo pronásledování Dunji nechal otevřené. Neopomenul zásluhu Liljové a trable Tuvessové.

Dardos
13.11.2020 5 z 5

Dobry! Jako zatim vsechny knihy od autora. Obcas mozna trochu "drastarna" a mistama dost neuveritelny... ale proboha co ten konec?? Cekala jsem to trochu jinak :). Ale predpokladam, ze bude pokracovani... ze jo?? :)

brabofka
07.11.2020 4 z 5

Konečně konec. Úspěchaný. Celou dobu si kniha držela jakýsi šmrnc, švih a spád. Ale když přišlo na dopadení pachatele, jakoby se to všechno nějak vytratilo a autor najednou nevěděl kudy kam. A tak bum "pozor trailer" a pachatel je zatčen. Jinak jsem ráda, že je vše vyřešeno. Tedy až na Teodora a Dunju. Už se těším na další díly!

Scheril89
01.11.2020 4 z 5

Pokračování Motivu X, stejně napínavé. Autor mě asi žádnou svou knihou nezklamal, ač předchozí díly do Motivu X byly podle mého názoru lepší. V posledních dvou dílech už bylo moc dějů a člověk, který nečetl předchozí knihy se asi bude dost ztrácet.

astra3
28.10.2020 4 z 5

Tuto sérii čtu ráda, ale tento díl mi přišel už příliš nereálný a překombinovaný. Tak snad příští bude lepší.

Theresa.2679
27.10.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, velmi jsem se na ní těšila po Motivu X. Děj mi rychle utíkal, dějové linky mi přišly vyvážené a nemohla jsem se odtrhnout. Menší zklamání přišlo na konci, ale i tak už se těším na další díl a třeba se v něm dočkám toho, co jsem čekal zde :D

kululinka
26.10.2020 5 z 5

Tento díl jsem zhltala spolu s Motivem X, jako by to byla jedna kniha. A nejsem schopná ani jeden z nich zhodnotit, aniž bych se opakovala. Každá Ahnhemova kniha je skvělá, říkáte si, že lepší a napínavější to být nemůže. Pak čtete další díl a zjistíte, že může...prostě jeden z nejlepších autorů!!!

AlbionFoxyFox
24.10.2020 5 z 5

Skvělé pokračování, děj je napínavý, postavy se dále rozvíjejí. Zklamal mě trošku konec, který na to, jak dlouho se budoval případ, byl rychlý a příliš jednoduchý. Ale knihu jsem si užila.

iveta3689
24.10.2020 4 z 5

Kniha pokračuje přesně tam, kde předchozí skončila. Sice se dozvíme nějaké shrnutí, ale neobtěžuje to. Je to krátké a stručné, pak se příběh opět rozbíhá. Autor se stále věnuje osobní lince Riska (Theodora), jeho soukromému vyšetřování a také hlavní lince vraha s kostkami - zhruba ve stejné míře. Vyváženo je tak akorát, příběhy nenudí, rychle ubíhají.

ViolettaCh.
17.10.2020 4 z 5

Tak konečně jsme se dozvěděli odpovědi na většinu otázek nastolených v předchozím dílu Motiv X. Je tudíž nutno číst tuto knihu až po úvodním dílu, nejlépe však po celé sérii příběhů Fabiana Riska. Děj je dosti divoký, správně seversky drsný, prostoupený řadou náhod (což je však běžný rys i u jiných detektivek), ale každopádně je čtivý a má (zejména v druhé polovině) dramatický spád. Kniha v audioformě v podání Pavla Soukupa je výborné čtení resp. poslech. Fabian přežil, takže doufám, že autor mu vymyslí nějaký další případ.

sérioví vrazi mezinárodní spolupráce policejní vyšetřování

Stefan Ahnhem
švédská, 1966
2017  84%Oběť bez tváře
2018  80%Devátý hrob
2019  85%Osmnáct pod nulou
2019  87%Motiv X
2020  87%X způsobů smrti

Kniha X způsobů smrti je v