X způsobů smrti

X způsobů smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432180/bmid_x-zpusobu-smrti-LCE-432180.jpg 4 608 151

Fabian Risk série

Thriller švédského bestselleristy Stefana Ahnhema dohrává napínavou partii titulu Motiv X. Za každou vraždou se skrývá motiv. V jistých případech je to však bohužel pouhá iluze. Je noc a z přístavu u Helsingborgu vyplouvá nafukovací člun s jediným pasažérem. Na zádech má připevněný meč. Jeho úkol určila hrací kostka: Někdo musí zemřít. Jen ještě neví kdo. Místní policie se zatím snaží vyšetřit několik zdánlivě nesouvisejících případů vražd. Když se zdá, že už se jim to konečně podařilo, najde se další oběť a detektivové včetně Fabiana Riska si musí přiznat: Nic z toho, co víme, není pravda. A pokusit se společně s dánskými kolegy chytit někoho, kdo nepotřebuje mít motiv zabít – zato zná nepřeberně způsobů, jak to udělat.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

X sätt att dö , 2019

martina2540
10.08.2021 4 z 5

Knížka byla čtivá, ale předchozí díl byl pro mě víc napínavý. Děj mi přišel dost překombinovaný a neuvěřitelný.

Sejna1955
21.07.2021 2 z 5

Moc překombinované a opět zaběhnutá šablona posledních cca 3. knih, pachatel je policajt, nebo někdo, kdo se motá okolo případů. Už je to všechno na jedno brdo. Nejsem puritán, ale blábolů okolo sexu, je příliš.

berila
13.06.2021 4 z 5

Po dočtení předchozího dílu jsem se musela chtěnechtě vrhnout na další díl, abych nezapomněla, o čem byl předchozí díl. Opět dobře napsané, ale konci až nechutná "jatka" a opět musím čekat na další pokračování - tato linie mě mimochodem moc zajímá.

Lokina
03.06.2021 4 z 5

Po velmi dlouhé době se mi do ruky dostalo pokračování Fabiana Riska. Moc oceňuji shrnutí předešlých dílů na začátku knihy, protože jsem něco málo zapomněla. Takže jsem se do čtení vrhala o trochu osvícenější.
Ke stylu autora nemám co bych vytkla, kniha je čtivá a chytlavá. Když už je tam nějaká akce, tak je trochu přehnaná. I samotná linka s dopadením vraha, jak píší předešlí čtenáři, i mně připadá překombinovaná a složitá. Konec je uspěchaný, je tam nabaleno na sebe tolik věcí, které potřebují dořešit a krátkým a stručným epilogem se mi zkrátka nedostalo odpovědí.
Kvůli Dunje si přečtu další díl, protože je načase, aby toho odporného Sleiznera poslala do horoucích pekel.

Majdalenka
30.04.2021

(SPOILER) Kniha se mi líbila a po předchozím dílu, který se mi opravdu nelíbil to bylo super čtení. Ale zase ten konec.. Kniha má 400 stran předchozí díl taky a autor napíše konec na 3 stránky?! Zajímá mě co se stane s Dunjou ale další díl už číst nebudu.. Tyhle za mě odflaknute konce jsou v každém díle.. Do poslední strany napětí, až moc vyhroceny závěr a pak stránka rozuzlení a v hlavě pak zůstává spousta nezodpovědnych otázek..

Jodys.63
22.04.2021 3 z 5

Po Motivu X zklamání , zmizel důvtip a vše dovršil laciný závěr ...škoda :-( ..ale nedočtěte to , že ....

Nixa
20.04.2021 5 z 5

Toto se mi moc líbilo, celá série s Fabianem Riskem mě moc bavila a oblíbila jsem si i další postavy. Tak nějak jsem čekala, že toto bude konečný díl, ale teď bych ráda brala i další díly. Kniha byla čtivá a napínavá. Za mě super detektivní série.

PaníLenka
14.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Právě jsem dočetla a nějak nevím...jsem ze všech těch dějových linek rozpačitá, bylo toho nějak moc a vlastně už sebevětší brutalita nešokuje. Napínavé a čtivé ano, velmi, ale přistihla jsem se, že si s ubývajícími stránkami přeji, ať už se všechny kruhy uzavřou a na konci vlastně zklamání, že konec všeho ještě není a bude pokračování....k přečtení dalšího dílu mě zvědavost určitě dotlačí, pokud tedy nějaký bude, ale jestli už to Sleizner neschytá, tak končím!

Majuš333
02.04.2021 5 z 5

Neviem, prečo som si myslela, že
X způsobů smrti je zakončením celej série... Som šťastná a sklamaná zároveň. Šťastná, že séria pokračuje ďalej a sklamaná, že 6.diel je v nedohľadne.
Bolo to skvelé a napínavé, aj keď pár vecičiek mi prišlo pritiahnutých za vlasy, napríklad dopadnutie Molandera, či Liljkovej nindžovská akcia v byte... No určite sa teším na Dunjiu, ako zničí slizáka Kima :)

Simstr
31.03.2021 4 z 5

Píše skvěle, chytne Vás to, jen už by to chtělo nový případ, novou dějovou linku... Doporučuji, tuhle sérii číst tak jak byla vydána, od prvního díle...

Veve131
27.03.2021 5 z 5

Napínavý příběh, ale chvílemi dost překombinované. Knihu hodnotím kladně a těším se na další příběh.

Ivanka.dc
06.03.2021

No, celou sérii jsem měla v autě na audiu, ani mi moc nevadil Pavel Soukup, kterého standartně moc nemusím. Celou sérii určitě doporučuji číst ve správném pořadí. Začátek série tedy za mě lepší...spojené dva díly na sebe navazující byly hodně zdlouhavé. Takže za mě průměr:-)

marci8
03.03.2021 4 z 5

Kniha je napínavá a dobře napsaná. Přesto mně vadilo prodlužování motivu X. Mně by se více líbilo, kdyby se už řešil jiný případ a do toho se snažili dostat Molandera a pokračoval děj ohledně Riska, Dunji apod.

pablito
02.03.2021 2 z 5

Thrillery mám rád, ale toto nebyl můj šálek čaje. S nadsázkou člověk musí počítat, ale mělo by se to pořád tvářit jako, že to je možné. Nedokázal jsem se do děje vtáhnout, připadalo my to příliš vyumělkované.

rumova_kulicka
01.03.2021 5 z 5

Byla to jízda a jsem ráda, že se oba velké případy vyřešily, i když ta dohoda s jedním z pachatelů byla docela zvláštní. Mno a trochu jsem si říkala, že by mohla kostka vybrat Slizáka Sleiznera, ten je fakt na odstřel :-D A teď nezbývá než čekat na další díl...

Hakate
21.02.2021 5 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, co k tomuto dílu vlastně napsat.
A i po několikadenním rozmýšlení stále marně hledám vhodná slova.
Snad jen.. byla to neskutečná jízda, originalita, děj, zápletky, myšlení sériového vraha vše bylo naprosto dokonalé. Z knihy jsem velmi nadšená a musím říci, že tento dvojdil považuji za jedno z TOP knih z pera severských autorů. SA si nejen udržuje laďku svých knih, ale on ji neustále zvedá.
Jsem ráda, že jsem odolala a knihy četla, tak abych měla čas na oba díly najednou.
Grandiózní finále.
Moc se těším, co si na nás SA přichystá příště. Pevně doufám, že na velké finále Dunji nebudeme čekat dlouho ..

Peslik
02.02.2021 4 z 5

Byly okamžiky, kdy jsem si říkala "to snad ne", ale ono ano. Když pominu určité věci ( jako dohodu s Molandrem, přesnou mušku pachatele,....), které mi nesedly, tak to bylo skvělé čtení.
Celá série stojí za to si přečíst a pak čekat na to, co bude dál.....

knihomolka_eli
31.01.2021 5 z 5

Tato seria patri medzi moje top tohto zanru. Aj tato kniha sa citala neuveritelne rychlo a lahko,kapitoly su kratke a vzdy plne napatia. Fabian a taktiez ostatni z timu sa posunuli v zivote dalej, konecne sa odhalili veci,na ktore som cakala uz v minulej casti. Pripad bol napinavy, vrah zvlastny, uplne iny typ,nez ostatni, s ktorymi sa stretli doteraz. Velmi dobry napad a dobre spracovany. Neviem sa dockat dalsieho dielu, velmi ma zaujima aj dej v Dansku a Dunja, ale taktiez ako sa bude vyvijat pribeh Riskovej rodiny a samozrejme aj dalsi pripad,ktory nam autor predostrie. Ja nemam co vytknut,knihy tohto autora ma vzdy absolutne pohltia.

josska
22.01.2021 5 z 5

Kniha vyborná,jako vždy,spisovatel mě baví,,napínavé,čtivé,,,,

tak.normal
22.01.2021 1 z 5

Hmmm, ne. Takhle ne. Od začátku do konce ne. Já jsem nikomu nevěřila ani pozdrav, jak to bylo přitažené za vlasy. Předchozí Fabianovky se mi líbily, ale tady bohužel velké zklamání.

sérioví vrazi mezinárodní spolupráce policejní vyšetřování

Stefan Ahnhem
švédská, 1966
2017  84%Oběť bez tváře
2018  80%Devátý hrob
2019  85%Osmnáct pod nulou
2019  87%Motiv X
2020  87%X způsobů smrti

Kniha X způsobů smrti je v