Osmnáct pod nulou

Osmnáct pod nulou https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402599/bmid_osmnact-pod-nulou-keL-402599.jpg 4 923 236

Fabian Risk série

Třetí temný případ Fabiana Riska. Třetí mrazivý thriller z pera švédského bestselleristy Stefana Ahnhema. Automobilová honička u helsingborského přístavu skončí pro jeden vůz tragicky – pádem do ledových vod. Na předním sedadle je nalezen jeden z nejvlivnějších švédských podnikatelů v oblasti IT. Vše nasvědčuje, že šlo o nehodu, ale důkladnější ohledání těla odhalí, že bylo zmrazeno. Ještě podivnější je doba úmrtí: dva měsíce před událostí v docích. Navíc někdo tvrdí, že oběť viděl ještě před týdnem živou a zdravou. Zdá se, že vrah převzal její totožnost. Fabian Risk brzy zjistí, že to pachatel neudělal poprvé. A ani naposled…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Arton grader minus , 2016

smardice
31.07.2020 5 z 5

Další, v pořadí již třetí poslech v podání Pavla Soukupa. Lepší než Devátý hrob. Více vrahů a vražd, více dějových linií, i když občas překombinovaných, ale okořeněných trochou erotiky. Kniha má spád a Dunja mě neskutečně baví.

PetK
23.07.2020 4 z 5

V pořadí už třetí audio s Fabianem Riskem. Po druhém případu, který se mi zdál trochu moc zmatený a mírně překombinovaný, tady autor zvolil trochu jednodušší "notu", což mi vyhovuje. Taky je vidět, že to má promyšlené dopředu, že díly na sebe navazují a dokonce se proplétají, což je fajn. Netrpělivě vyhlížím čtvrtý díl.

slunicko1958
20.07.2020 4 z 5

Přečetla jsem první knížku s Fabianem Riskem a nijak mi nevadilo, že začínám od třetího dílu série.
Román je napínavý, dobře se čte, autor se nezdržuje nezáživnými popisy nebo úvahami. Obětí je opravdu hodně, krutosti ještě víc. Vadily mně i různé intimnosti, ale uznávám, že jsem v názorech poněkud konzervativní.
Je škoda, že některé dějové linie zůstaly nevyřešené. Co dál? Buďto si koupit další díly série, nebo si nechat zajít chuť a pátrat ve spoilerech...
Pane spisovateli, to se nedělá!

Dukatka
11.07.2020 5 z 5

Zase pecka kniha!

novina
11.07.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře, příběh byl napínavý jak jsem u autora zvyklá. Tenhle díl byl ale na mě dost překombinovaný a v postavách jsem se docela ztrácela.

bigben
10.07.2020 4 z 5

Dobrá detektivka, jen mi vadilo zapojení rodiny do vyšetřování... už zase....ta rodina už po to všem nikdy nemůže fungovat...jinak doporučuji

edith79
29.06.2020 4 z 5

Autor si drží pořád svou laťku. Zase se mu povedlo napsat krimi se zajímavým motivem a napínavým dějem. Jediné co mě na této sérii už začíná lehce vytáčet je vztah Riska a jeho drahé polovičky. Začíná mi to místo dobré detektivky připomínat telenovelu. Tak uvidíme v příštím díle. Určitě si ho ráda přečtu.

Warty
13.06.2020 4 z 5

Možná trochu překombinované, ale jinak se to čte dobře.

brabofka
11.06.2020 5 z 5

Pokud se detektivnímu thrilleru dá říct oddychovka, tak tato knížka to splňuje. Ano, je tam řada věcí které zní nereálně, ale proč ne. Vždyť kolik máme takovýchto detektivních seriálů, a všechny mají pořád 100% sledovanost. Co bych vytkla je to odkazování na minulé díly, které je nepřehledné. Vadilo mi, že autor odkazuje na detsily, které si nepamatuji a přesto pro příběh byly podstatné. Četla jsem knihy, které to umí lépe provázat. Takže až na mě v knihovně příští rok vyjde řada zase se v tom nevyznám.

studentice
07.06.2020 4 z 5

Knížka se četla velmi dobře. Vadila mi trochu nereálnost děje a ten konec.

Ticiana
05.06.2020 4 z 5

Kniha je hodne ctiva, dokonce jsem i nejak prekonala tu averzi vuci Fabianovi, ale jen castecne. Celkove mi pripadal pripad docela nerealni. Vyvrcholeni na par strankach... Pripad, ktery resila Dunja mi prisel naopak velice realni. Jen doufam ze Slizaka uz fakt na neco dostane.

pavel9989
04.06.2020 3 z 5

Zajímavé čtení, krátké kapitoly, které vždy končí napínavě a nutí číst další. Ovšem poslední čtvrtina se mi moc nelíbila, bylo to najednou nějaké takové přeplácané a dost poamericku vymyšlené.

onyx84
26.05.2020 5 z 5

Trochu mi trvalo,než jsem pochopil,kdo je kdo a kdo byl kdo...ale ve výsledku opět naprosto strhující thriller...a epilog?jsem opravdu zvědav, co bude dál...

Borenka537
17.05.2020 5 z 5

Román, ze kterého přímo mrazí

ivka67
17.05.2020 5 z 5

Perfektní,napínavé,trochu moc mrtvol,ale už se těším na nějakou další knihu autora,píše velmi čtivě.

zdendula31
17.05.2020 4 z 5

Zbytečně překombinované,autor zapomněl že méně je někdy více.

Dany45
15.05.2020 2 z 5

Byl jsem zvědavý na dalšího severského autora,ale musím uvést , že mě kniha trochu zklamala. Poslouchal jsem jako audio knihu ( již jako druhou / po Oběti bez tváře ) . A mám pocit že děj se mi jeví jako značně neprofesionální a po zavraždění ředitele banky před zásahovou jednotkou a dalšími podobnými debakly jsem knihu uzavřel ! Jeví se mi jen jako napínavý řetěz hloupostí a popisu násilí/ bohužel! Postrádá trochu více kombinace a místo mnohých popisů vnitřních rozporů všech možných osob ( syna, manželky , Donji a ostatních ) , vést příběh z jiného pohledu !
Ale je to jen můj názor , příště zřejmě zvolím jiného autora.

Januli
12.05.2020 4 z 5

Prozatím nejlepší díl série. Vyhovují mi krátké kapitoly, dej odsejpa, ale moc jmen. I po přečtení knížky v nich plavu. :-D a možná maličko brutalnejsi, ale i tak to v životě je. Jdu na dalsi díl :-)

iveta3689
10.05.2020 4 z 5

Některé situace byly trochu naivní a přitažené za vlasty, ale v celku to nepůsobilo nijak rušivě. Příběh je napínavý, dobře napsaný, kapitoly rychle ubíhají.

ivoiro
03.05.2020 5 z 5

Tohle byla hooooodně skvělá kniha. Honem jdu hledat další díl. Nutně potřebuji vědět, jak bude vše pokračovat.

Stefan Ahnhem
švédská, 1966
2017  84%Oběť bez tváře
2018  80%Devátý hrob
2019  85%Osmnáct pod nulou
2019  87%Motiv X
2020  87%X způsobů smrti

Kniha Osmnáct pod nulou je v

Přečtených1 374x